Praca na cierno

Príspevok v téme: Praca na cierno
katarinna88

dostala som prilezitost na zaujimavu pracu.. len je to vlastne nacierno... vysoka za mnou, 5 rocna prax tiez a predsa som ostala tristvrte roka na urade prace a vobec nikto sa neozyval...- moja chyba, nechcela som odist prec a hlasila som sa uz aj na upratovacku. a zrazu prisla prilezitost. praca par minut od domu, kancelaria, zaujimava kreativna praca... firma podla pocutia seriozna. problem je, ze sef mi najskor nukal zivnost ale potom sme to nejak dohodli, teda navrhol proste na cierno. takto mi stat plati zdravotne, kedze som stale evidovana na urade. a z ponukaneho platu si mozem dovolit platit socialne sama. nema problem ma niekedy pustat dokonca skor, piatky vzdy, dovolenka je samozrejma. proste vsetko ako naozaj len ziadna zmluva. zaujimalo by ma, ci by ste do toho isli. v pondelok mu mam dat vediet. som si vedoma samozrejme rizik, od pokuty, cez nevyplatenie mzdy a pod. mozno keby nie som tak dlho bez slusnej prace by som to zavrhla ale zit z niecoho musim.

Lulita

je to dost neseriozne od neho, ja som sa tiez raz nechala nahovorit na pracu na cierno, lebo nechcela baba platit odvody, asi 2 mesiace som u nej "robila" a nedala mi ani cent, zabila som uplne zbytocne 2 mesiace zo svojho zivota, este aj prerobila, lebo som chodila na obedy a minala na MHD, ked si na to spomeniem, mam nervy, predpokladam, ze je to praca, ze co predas, to mas, keby si napisala, ze v zahranici tak beriem, ja som bola v zahr. na cierno a zarobila som si fajnovo, ale to je uplny rozdiel, na SR je vela vymyslenikov a zdieracov, tak pozor na to