Vynechaná tabletka

Príspevok v téme: Vynechaná tabletka
P_etra

Ahojte. Užívam HAK Daylette zatiaľ len 3 mesiace a včera ráno (v nedeľu) som si zabudla dať tabletku. Ja som si na to žiaľ spomenula až na ďalší deň keď som šla užiť ďalšiu tabletku. Tak ako písali na príbalovom letáčiku užila som 2 tabletky naraz. V sobotu sme mali s priateľom nechránený pohlavný styk, ale priateľ do mňa neejakuloval. Tabletky stále beriem pravidelne no teraz som ako naschvál zabudla. Tá zabudnutá tabletka bola v prvom týždni ale bola posledná. Viem, že je tam nejaká ta pravdepodobnosť že tehotná byť môžem. Prosím zbavte ma strachu.....Ďakujem

Bina

Mne sa stalo niečo podobné, mala som nechránený sex v tom týžni, keď mám pauzu on antikoncepcie(beriem Yasminelle), nespravil sa do mňa a dostala som menštruáciu hneď deň na to. Ale 4. deň v prvom týždni som si zabudla dať tabletku a bojím sa že možem byť tehotná. Je tam nejaká šanca? Ďakujem

anavi951

Ja si myslím, že tá pravdepodobnosť otehotnenia je maličká. Nestresovala by som. Síce vynechanie v prvom týždni je najrizikovejšie počas toho mesiaca, ale keďže to bol posledný deň toho týždňa tak to už je asi v poriadku. A hlavné je že sa do teba nespravil. Veď veľa ľudí má prerušovaný styk aj celý život a nič sa neudeje :) (poznám takých). Inak vy ste ten sex mali PRED tým ako si si ju zabudla užiť. Tak myslím že to je lepšie ako keby ste ten sex mali napríklad deň po zabudnutí užitia hm? Teraz je dôležité chrániť sa tento týždeň.

Kvety zla

No ked vies ze je tam pravdepodobnost ze mozes byt tehotna co chces aby sme ti povedali?
Pravdepodobnost ze by si bola tehotna nie je vysoka. Najucinnejsie su tabletky uprostred blistra - druhy tyzden. Hoci ste s priatelom mali sex v sobotu, kedze neejakuloval, riziko nie je velke, z tohto jedneho pohlavneho styku, no ak bol pohlavny styk aj predtym, tak je to samozrejme. Najblizsich 7 dni sa chran aj inac alebo nemaj sex. Ale ako som povedala, riziko otehotnenia nie je naozaj velke. Len uz tabletky brat nezabudaj.