Klineferterov Syndróm

Príspevok v téme: Klineferterov Syndróm
matie

viete o nom nieco? na inete o tom nic nie je, asi 1 clanok v angline, ani tomu nerozumiem. ake su prejavy a priznaky a statistiky? prejavi sa to uz skor, alebo az v dospelosti, ked sa muz pokusa o potomstvo? lebo bezne genetiku a chromozomy len tak nevysetruju. dakujem za kazde odborne info k tejto problematike

matie

ccc. velmi dakujem za info, ale predsa, statistiky v knizke uvadzaju teraz som nasla 1-3:1000, co sa mi zda dost vela a tiez som nasla 1 prispevok muza-chalana, co mu to zistili az ked chceli mat so zenou deti. moj priatel ma syna-13rocneho, co mu to zistili celkom nahodou, nijak inak sa mu to neprejavovalo, je celkom normalny aj fyzicky, i intelektovo, len je dost vysoky na svoj vek-187cm. no a kto si da bez priciny robit amniocentezu? bezne to gyndos ani nenavrhne, len ked je indikacia, no a po narodeni sa na to testy nerobia, takze neviem

ccc

Klineferterov sy je genetické ochorenie, je to trizomia chromozomov t.j majú 1chromozom navyše.
amniocentéza sa u žien bežne robí,práve preto aby sa takéto ťažké stavy včas odhalili a aby sa dal prípadne aj urobiť potrat čo najskôr.
postihuje teda tento sy sa vyskytuje len u chlapcov,kt.sú samozrejme sterilní a sú tam veľmi vážne postihy na všetkých možných úrovniach,ak sa narodia (príroda je veľmi múdra pretože takéto ťažké genetické defekty rieši väčšinou spontánnym potratom)ale ak sa náhodou narodia takíto ľudia žijú veľmi krátko