Je povinnostou muza byt domaci kutil?

Príspevok v téme: Je povinnostou muza byt domaci kutil?
Kutil

Minule do mna zena ryla, ze sa stara o domacnost a ze by som mohol aj ja. Ja milujuci manzel som suhlasil. Zacal som prat, varit, zehlit, upratovat. Dokonca aj okna som umyl, sice parnym cisticom, ale bolo to OK. No a o 3 dni dostala zena defekt a vola mi, ze pomoc. Ja reku, vsak vymen koleso. Nikto jej nezastal, tak musela platit vyjazd servisakov. Pneumatiku praskla z boku, nedala sa opravit, tak ona ze co s tym? Ja reku vsak pozri si parametre a objednaj cez internet novu. Musela poprosit kolegu...Vonku prsalo, vytopilo nam elektromotor na brane, nastal skrat a odisla poistka z riadiacej jednotky. Vravim, ja som teraz zena v domacnosti, chod to opravit. Ona ze nevie, vravim ok, tak zariad. Volala servis, technik sa rehotal, ze neviem vymenit poistku, tak som mu vysvetlil, ze co je vo veci :) O par dni sa zase pokazil pristup na internet, resetovalo sa nastavenie wifi routera. Zena ze co s tym, vravim, zober manual k routeru a zmluvu od providera a nastav to... Cize zase volala technika, ktory to musel prist nastavit tuto primitivnost. Bola zima a prsalo, naprsalo a zamrzlo to na plynomery, prestal namist kotol. Vravim zariad (stacilo teplou vodou odmrazit a parkrat prestukat poistny ventil a resetovat kotol na teplu vodu), samozrejme, ze musela volat technika. Po mesiaci a par uctoch za taketo srandicky to v nej povolilo a uznala, ze chlap sice robi menej, ale usetri viac. Ja sa dokazem naucit vsetko to co robi zena, ale ona nedokaze urobit to co ja, takze bohuzial preto sa veci maju tak ako sa maju :)

Sejla

niektorí "muži" sa cítia ako muži len vtedy, keď si namýšlajú, že žena sa bez nich nezaobíde, že ho nutne potrebuje, pretože sám ju má za sliepku bez mozgu, ktorá má to šťastie, že si ho uchmatla, ešte pritom mávajú také mrzuté pocity, že sa museli ženiť a ona ich k tomu donútila, zmanipulovala, preto majú právo ju príležitostne ponížiť, očakávať otrokyňu v domácnosti, pričom oni idú do krčmy rozprávať si prasačinky s ďalšími prascami, v horšom prípade manželky podvádzajú a sem tam preplesknú po papuli. Na druhej strane niektorým ženám to tak vyhovuje.
Jednoducho, niekto nie je schopný vyšších citov, lepšieho porozumenia, empatie, tolerancie, než len slepé prenasledovanie pravekých pudov. Nemôžme im to vyčítať, funguje to, je to vzájomné a ostatných do toho nič:)

dpk1

Kutil

Toto má byť zrejme reakcia na tú feministickú debatu o varení a praní mužovi..

Nuž tvoja reakcia je trošku od veci. Je to dosť úbohé nechať ženu makať okolo celej domácnosti a vyvažovať to akože tým, že keď chytí defekt, tak jej ho spravíš.

Z môjho pohľadu si vyslovene úhohý hajzíček ak to takto naozaj berieš, ale je to tvoja vec a vec tvojej ženy :)).

Sejla

neočakávam od muža, že bude domáci kutil, veci okolo počítača si viem nastaviť aj sama, ak by som mala väčší problém, veľmi ľahko zavolám nejakého ajťáka na telefóne, poznám ich dosť. Tie údržbárske veci tiež nemusí robiť môj chlap, pokial teda nepracuje ako údržbár, tak to od neho neočakávam. Našťastie takéto veci sa nestávajú denne, téma je od veci, ďalší chlap si dokazuje, že je lepší, ako jeho žena, otras, úbohosť.

dzobáčik

mňa by zaujímalo, či si sa jej to pokúsil aspoň vysvetliť, alebo jej to ukázal, že takto sa to robí, kedže ona to neovláda, alebo si jej hodil manuál a potom sa povýšenecky uškŕňal, že ako si ju dobehol, zosmiešnil ju pred technikmi a potom to s radosťou zacvakal, aby si jej to mohol neskôr vyčítať ... prišiel si sa sem len opekniť, pretože TY si začal upratovať???? krásny príspevok :D

doubledog

autor temy velmi dobre vystihol, ze pri tejto delbe nejde o defekt par krat za zivot :)

a ocakavat od zeny nejaku pracu neznamena "robit z nej sluzku".

Agnes998

Odpoved na otazku z nadpisu je samozrejme nie, nie je to nikoho povinnost. Ale nech sa taky chlap potom nedivi, ked je zena nestastna a skor ci neskor najde niekoho, kto to pre nu urobi aj ked to nie je jeho povinnost, kto z nej nebude robit len sluzku. A tento pochybny obchod co je tu navrhnuty je vyhodny akurat pre muza, ja ti raz-dva krat za zivot vymenim koleso pri defekte a ty mi za to budes cely zivot varit prat upratovat. To koleso jej najskor aj tak vymeni nejaky ochotny okoloiduci.

doubledog

agnes
to si si fakt nevsimla, o com je tento pribeh? :)

vy od muzov ocakavate, ze vam budu pomahat, menit gumy, riesit defekty a ktovie co este.

ale ked sem nejaky muz napise, ze aj on ocakava nieco od zeny, tak uz zrazu mate plamenne reci, vhodne na zasadnutie Rady Europy pre rodovu rovnost.

ani jeden z muzov, co sem pisal, netvrdil, ze on nic nemusi robit.

sleeper

:DD tak to veru áno. Nie nad ludsku, ale nad mužskú. Hlavne nad tu, ktorá sa cíti nadradena nad ženskou časťou populácie a nazýva ich pipinka a podobne.