Je povinnostou muza byt domaci kutil?

Príspevok v téme: Je povinnostou muza byt domaci kutil?
Kutil

Minule do mna zena ryla, ze sa stara o domacnost a ze by som mohol aj ja. Ja milujuci manzel som suhlasil. Zacal som prat, varit, zehlit, upratovat. Dokonca aj okna som umyl, sice parnym cisticom, ale bolo to OK. No a o 3 dni dostala zena defekt a vola mi, ze pomoc. Ja reku, vsak vymen koleso. Nikto jej nezastal, tak musela platit vyjazd servisakov. Pneumatiku praskla z boku, nedala sa opravit, tak ona ze co s tym? Ja reku vsak pozri si parametre a objednaj cez internet novu. Musela poprosit kolegu...Vonku prsalo, vytopilo nam elektromotor na brane, nastal skrat a odisla poistka z riadiacej jednotky. Vravim, ja som teraz zena v domacnosti, chod to opravit. Ona ze nevie, vravim ok, tak zariad. Volala servis, technik sa rehotal, ze neviem vymenit poistku, tak som mu vysvetlil, ze co je vo veci :) O par dni sa zase pokazil pristup na internet, resetovalo sa nastavenie wifi routera. Zena ze co s tym, vravim, zober manual k routeru a zmluvu od providera a nastav to... Cize zase volala technika, ktory to musel prist nastavit tuto primitivnost. Bola zima a prsalo, naprsalo a zamrzlo to na plynomery, prestal namist kotol. Vravim zariad (stacilo teplou vodou odmrazit a parkrat prestukat poistny ventil a resetovat kotol na teplu vodu), samozrejme, ze musela volat technika. Po mesiaci a par uctoch za taketo srandicky to v nej povolilo a uznala, ze chlap sice robi menej, ale usetri viac. Ja sa dokazem naucit vsetko to co robi zena, ale ona nedokaze urobit to co ja, takze bohuzial preto sa veci maju tak ako sa maju :)

doubledog

kardinal
takych muzov sa praveze najde celkom dost
akurat sa potom zeny stazuju, ze spravni muzi uz vymreli :)

moderne zienky by chceli samostatnost a rovnopravnost, ale len dovtedy, kym ich to neprestane bavit a nie su z toho unavene.
potom im rychlo zacne vyhovovat klasicke delenie roli a prace.

Lulita

podla mna to vzdy o cloveku, je dolezite si najst empatickeho partnera, ked jeden z partnerov vidi, ze ten druhy pada na hubu a ani nezdvihne zadok, aby mu pomohol, tak potom sa treba zamysliet, koho si zobral

kardinal

nasmial som sa teda... niektore sa zle vydaju, a potom nariekaju na internete

delba prace bola uz kedysi davno vymyslena, niekto tam hore to zariadil

avsak niektore pipinky by to radi zmenili, to si vsak ale treba vybrat k tomu vhodneho partnera

nejakeho debilka, ktory bude zehlit :D

Lulita

a vlastne nie kazdy musi vediet vsetko...mna skor vytaca, ked pýtam rodne cislo a idu sa hrabat na hodinu do penazenky, omg nevediet svoje RC! ale to aj zeny aj muzi...

Lulita

a vecer chcela sex, tak reku si jej povedal sa zariad a ona sa zariadila a nasla si takeho, co jej nastavil internet co je chvilkova zalezitost mimochodom, by si neveril kolko tupcov chlapov mi vola do prace aby som im s tým pomohla, ale to len tak mimochodom a aj s nou zasexoval

je mi jasne, ze to je na margo vedlajsej temy, ale kým toto riesis raz za uhorsky rok, tak vid. vedlajsia tema su riesenia na takmer kazdy den

ta3

pravdaze nie je to povinnstou, ale ak muz v domacnosti rozne veci spravit vie, mal by to ochotne urobit bez toho, aby to vnimal ako povinnost

anonymka23

Kutil,
nejako som nepochopila Tvoj príspevok, ktorým si začal túto diskusiu. Niektoré ženy by možno aj tú pneumatiku vymenili a iné zase nie sú také technicky zdatné, ale čo je ako na tom? Každý vie predsa niečo iné. Prepáč, ale z Tvojho príspevku, že sa dokážeš naučiť všetko, čo dokáže žena, cítim, ako keby si sa tu chcel len pochváliť a svoju ženu strápniť, aj keď píšeš anonymne a nevieme, o koho ide. Možno by stačilo trochu viac si vážiť svoju ženu a radšej jej pomôcť, ako sa tu vychvaľovať s tým, čo všetko vieš lepšie než ona. Nemám manžela ani partnera, ale myslím si, že vzájomná úcta, podpora, pomoc sú v partnerstve či manželstve základ. Či sa to už v dnešnej dobe nenosí? O čom je potom manželstvo, keď nie o láske partnerov, ktorí si navzájom tolerujú svoje chyby a pomáhajú si, a to bez toho, že by za pomoc, ktorú poskytnú svojmu partnerovi, niečo čakali..