Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

p.d.

Dakujem, asi je to fakt, lebo v dnesnej dobe toho clovek vela nevymysli.
Idem sa kuknut, ci mi odpisala Celeste:) I wanna date with her.

p.d.

Ja som chcel celkovo povedat len to, aby si sa viac spoliehal na seba ako na system. Tento system ta z biedy nevytiahne.

p.d.

A mali by potom naklonovat aj takych trpaslicich mamutov, vsak by to boli super domaci milackovia, dokonca ludom podobni - s chobotom:)
Dnes som chcel ist okupat psa, lebo uz smrdi ako zdochnuta hyena, ale ako vidim, tak budeme to musiet vydrzat.

p.d.

Dufam, ze kym bude s nami vsetkymi koniec, ze este stihneme naklonovat toho slonika ako sa vola hej Mamut, aby po nas na tejto planete nieco chlpate zostalo...

p.d.

Toto pocasie nam na dobrej nalade asi neprida:) My sme prikurovali este aj v maji. Asi nas vykynozi nie meteorit ale pocasie, kazdopadne nedopadneme dobre a ak to prezijeme, tak po smrti skoncime v pekle:DDD