Citové vydieranie - čo s tým?

Príspevok v téme: Citové vydieranie - čo s tým?
sususu

Mam novy vztah takmer 3 mesiace ale je to dost vycerapavajuce. Je hrozny egoista, uz dvakrat sa chcel so mnou rozist lebo on NECITI ZE CI HO CHCEM a vsetko si zle vysvetluje...
teda chcela som povedat ze potom ma takymto sposobom nuti stale mu opakovat ze ho chcem a ze aky \"je hlupucky\" ze to nechape aky je pre mna podstatny... fak uz neviem. Vytykal mi preco mu nevolam , lebo on mi vola aj do kancelarie a tak... no a ja na zaciatku vztahu nemozem, nejako to zo mna nejde...
Teraz mu obcas zavolam, na zaciatku ale vobec nie. Raz ma donutil k slzam tym ze on neciti ze ho chcem a ze po dvoch mesiacoch by mi uz mali vyjst na povrch nejake city ... ze sa citi ze sa o neho nezaujimam a tak...alebo som mu povedala ze nechcem aby sme boli spolu v kuse 9teda cez vikend sme stale od piatku az do pondelka rano a este tak v stredu po praci) lebo mame obaja sukromne zivoty a nechcem ten nas vztah brat akoby bol uz dlhorocny ale tesit sa na nase rande stale cely den a tvaril sa ze to chape ale asi to nechape...nie je rozmaznane decko, hovori ze ja som rozmaznana a ze ocakavam od muzov velmi vela a davam citovo velmi malo akoze malo prejavujem city s cim ja nesuhlasim. Ked sme spolu tak som velmi nezna, mila, hladkam ho, staram sa o neho, ked ho bolel chrbat tak som mu urobila masaz a tak. Mrzi ma vsak ze cokolvek malo negativne poviem tak to hned obrati proti mne, zahna \"ma do kuta\" a potom mu takmer s placom musim vysvetlovat ze to nepochil spravne a ze je pre mna podstatny, ze som to nemyslela zle a tak... dost ma to deprimuje lebo sa bojim ze ked cokolvek poviem tak to vezme zle...je to ako terorizmus. Inak ma ako clovek zaujima, paci sa mi, citim sa byt zamilovana (teda asi po tej vcerajsej hadke a takmer rozchode uz nie az tak) ... ako na takeho cloveka? Pripomina mi to citove vydieranie

Prezývko55

tessy00 ale no cukricek nebud hned nahnevana, podla mna si to nepochopila ty.

ludia vam asi svitori poniektorym.

jasne ze ho to neprejde je proste taka povaha co potrebuje stale niekoho pri sebe a hlavne toho co lubi.

a vztah s dotycnou osobou je pre neho do istej miery take iste trapenie ake trapenie je pre dotycnu s nim.

sususu

doubledog s mamou ma velmi pekny vztah. S ocom mal nejake problemy ked bol dieta, teraz je to uz ok. O tom mi povedal. Nemyslim si ze nechape moje signaly fakt som velmi nezna tak ako v slove tak aj v konani... asi ma trochu neistotu....raz mi povedal pri jednej mensej vymene nazorov ze je pre mna asi ako to nazvat... "PRIMALO" ZE SOM VELMI NAROCNA .. ale ja si myslim pravy opak, ze je to muz na ktoreho som cakala... on ma vsetko co od muza vyzadujem...alebo sa ma pyta ci nahodou nechcem byt opat so svojim byvalym... co je uplna hlupost lebo vie ze som sa nevedela dockat kedy sa ho uz zbavim..fakt tomu nerozumiem. len dufam ze s tym vydieracskym sposobom prestane.

doubledog

on nemusi byt divny, mozno proste nechape, ako to cele myslis/vnimas.
akokeby nevedel citat tvoje signaly

pripadne ich citat vie a naozaj je to tak, ako hovori.
mozno si naozaj drzis prilisny odstup, co mu nevyhovuje a potom uz reaguje neprimerane.

ale moze to byt aj tak, ze je kvoli niecomu z minulosti citovo zraneny (napr. mal malo lasky od matky alebo nieco podobne), a akykolvek prejav lasky je mu malo.

moznosti je viac.

sususu

laara presne si to opisala ze ma od seba odhana...tak ako velmi som ho chcela teraz mam pochybnosti.. neviete si predstavit ako by som chcela aby ho to preslo. Mozno fakt robim chybu a to by ma viac tesilo lebo to znamena ze sa mozem zmenit a pracovat na tom ale v pripade ze je to v nom, bude to len otazka casu kedy mi dojde trpezlivost. A submisivna nie som...dokazem pochopit a snazit sa ale nie podvolovat sa neustale jeho voli...

sususu

ano lylianka som rozidena trosku menej ako pol roka...ale uz som to tu niekde pisala ze s byvalym to uz nefungovalo a bola to otazka casu... uz som k nemu nic necitila takze som sa citila pripravena ked som stretla tohoto..velmi ma to mrzi lebo sa mi velmi paci a je nam spolu fajn...dufam ze TinaM ma pravdu a su to len prejavy jeho neistoty na zaciatku vztahu a ze to prejde..chcem vazny vztah tak ako aj on, ale ked chce aby som mu povedala co k nemu citim tiez by sa mi to viac pacilo normalnou otazkou a nie takto. Inak vo vsetkom inom mi uplne vyhovuje.

Laara

ja nechapem tiez o co prezyvkovi ide..je fajn, ze ty mas vztah taky, aky mas..u nas to funguje dost podobne..ale do takehoto stadia sme to dopracovali spolocne po urcitom case, sme spolu 1,5 roka..oni dvaja chabe 3 mesiace..kazdy vztah ma svoje vyvojove fazy..a keby niekto na mna hned od zaciatku tlacil tymto sposobom, tak by mi zasvietila kontrolka..on ju vlastne tymto uzkostlivym spravanim od seba odhana a vyvolava uplne opacny efekt..zhnusuje sa jej..

TinaM

ak si vynucuje prejavy lasky, tak utekaj prec. Ano iste, aj ja sa niekedy priately opytam: lubis ma?, ale je to skor recnicka otazka, lebo viem, ze ano a dokazuje mi to kazdy den tym,aky je. Pisala si, ze si pozorna a mila, ked si s nim. Co viac chce? Ak si nevie vazit lasku, ktoru mu prejavujes cinmi, tak ani donemoty opakovane vyznania lasky a basne mu v tom nepomozu. A emocionalne vydieranie je najvacsie svinstvo. Ok, mozno si je len na zaciatku vztahu neisty, skus mu to povedat narovinu. Ak sa urazi a bude robit sceny, kopni ho do zadku a chod prec. Ak to prijme, tak je nadej, ze sa zmeni.

tessy00

Prezyvko, ty si zakladatelke temy napisal, ze hlada "teenegerske randenie", na co ti ona jasne vysveltila, ze hlada normalny vztah, co sme vsetci okrem teba pochopili uz zo zadanej temy. Tu nejde o to, ze kazdy z nich chce nieco ine, ale o to, ze ten chlap jasne ma nejaky psychicky problem. Alebo podla teba je normalne, dohanat niekoho az k slzam, aby ti opakoval, ze ta chce??

A to "zlaticko" si prosim nechaj pre niekoho, koho to bude zaujimat.