Análne vačky / sekrétové žlazy

Príspevok v téme: Análne vačky / sekrétové žlazy
Martinkooo0

Dobrý deň. Máme psíka yorkshíra. Má 3 roky, a začal mať problémy s týmito žlazami. Pred mesiacom bol operovaný, lebo jedna zo žliaz sa mu nadurila a začala hnisať. vytlačilo sa to a za 3 týždne to bolo už ok. Dva týždne na to, teda teraz, sa mu to zas naplnilo . Veterinár povedal že sa to dá vyoperovať. Máte s tým skúsenosť? Nebude mu to tam chýbať?

Martinkooo0

pichhli mu injekciu na 2 týždne antibiotiká a proti bolesti.. teraz už to má pekne zahojené možno to má vo vnútri ešte podráždené neviem.. počkám pár dní uvidím či bude sánkovať.

Deria

ojej, chuda, tak to si uz vystalo! normalne vytlacanie vackov neboli, je to vraj iba trochu neprijemne. tvoj havo to ma vsak uz rozvrtane, ktovie ci tam este nie je zapal a este aj hnis, tak v tom pripade ho to musi strasne boliet, no bodaj by sa nebranil! to sa potom bez narkozy ani neda vytlacit. tak sa opytaj toho veta, co ti poradil neoperovat, co navrhuje on. pretoze to by bolo tyranie, kazdu chvilu tak bolestive miesto vytlacat! dufajme, ze tam nie je nejaky iny problem, ja by som pre istotu dala psika vysetrit este u nejakeho dobreho veta. a si si isty, ze ste teraz v dobrych rukach? inac vzdy pred tazkym rozhodnutim sa doporucuje poradit aspon s dvomi veterinarmi, lebo ako vidis, nazory su rozdielne.
u tvojho psika su problemom zrejme nielen vacky ale aj ten casty zapal. uzival antibiotika?!

Martinkooo0

no u nás bol problém ten, že som o týchto vačkoch vôbec nevedel, a hneď sa mu to zapálilo a začalo hnisať.. tak sme ho dali uspať vyčistiť atď.. asi 3 týždne sa to hojilo.. potom bolo všetko ok, no prešli 2 týždne a zas sa šúchal o zem.. tak sme šli vytlačiť, no jeho to tak moc bolí že sa mu to ani nedalo.. celého ma doškriabal do krvy čo som ho nemohol udržať a to je krpatý 4 kilový jorkšír..tak mi povedal nech prídem na ďalší deň že ho prispia.. ale tak dávať každé 2 týždne 30 eur na veterinára je troška moc.. jeden veterinár nám povedal že vyoperovať to by nebol problém že tie vačky netreba.. a ďalší veterinár čo robil na druhý deň, povedal že to zas neodporúča lebo tam do vačkov idú nejaké potné žlazy atď.. že by mohol mať po operácii suchý konečník.. tak fakt neviem čo s tým.. aj vašich havkáčov to tak bolí pri vytláčaní?

Deria

suhlas naja. ja mam s tym tiez skusenosti a preto to fakt netreba zanedbat, aby sa nevytvoril zapal. pokial pes nema priznaky ako opisala naja, netreba nic robit, lebo ak sa raz zacne s tym vytlacanim, väcsinou sa upchavaju vacky castejsie. to znamena, netreba tie vacky drazdit zbytocne!!
co sa tyka operacie, s tym skusenosti nemam ale poznala som psika, ktory po operacii vobec nemohol udrzat stolicu. a takych pripadov je viac. pravdou je ale ze ak sa pes trapi s vackami stale a musi casto na bolestive vytlacanie, potom je lepsie operovat. samozrejme takisto doporucujem skuseneho veta alebo dobru kliniku!

Naja85

Trochu blbo som sa vyjadrila-k vetovi nechodim kazdy mesic so zapalom vaciek, ale len preto, aby ich vytlacil, lebo som nesika.

Naja85

S analnymi vackami u psa mam celkom skusenost. S mojou fenkou krizenca uz par rokou chodime za vetom ich vytlacat, lebo to jednoducho nejde samo(skusala som ich vytlacat aj sama, ale nejak mi to nejde). Su zial psy, ktore s tymto budu mat vzdy problem. Ja jej to davam, vytlacat asi tak raz za mesiac, ale niekedy aj castejsie(podla toho, ako sa to plni). Priznaky, ked uz vidis, ze vacky treba dat vytlacit(prosim, nie kazdy pes ma s tym problem, takze toto je mienene len pre tych problemovych:)): sankanie(=suchanie zadku po zemi), lupiny v srsti, castejsie skrabanie a zrejme aj par inych. Ananlne vacky mozete aj sa mi nahmatat pri konecniku(trosku nizsie od neho po jeho oboch stranach). Vacky sa musia vyprazdnit bud samy alebo ak to nejde samo, treba tomu pomoct, inak hrozi, ze tam vznikne zapal, opuch a psa to bude sakramentsky boliet! Pri zapale sa robi vyplach+daju sa antibiotika. Takze bacha na to, aby sa to nezapalilo(treba jednoducho zistit, po akej dobe uz to treba vytlacit-viem o psoch, kedy maitelia im vytlacaju vacky kazdy tyzden). Ak sa tam casato robia zapaly, odporuca sa to dat chirurgicky vybrat. Mne osobne to moj vet odporucal, lebo sme tam unho s tymto kazdy mesiac na pravidelnej navsteve. Ale aj ta operacia ma urcite negativa, napr. ak sa nieco pokasle, pes nemusi udrzatstolicu, takze treba si to rozmysliet a ak uz dat operovat, len niekomu skusenemu. Pripadne to jednoducho tlacit(treba poziadat veta, nech vam to ukaze)-mne to nejde, za mna to robi vet(stoji to 2 eura).