Ako by ste chceli prezit svoj posledny rok zivota...

Maoam

Blondula a kedze je na lozkovom, oni ho len tak nepustia prec, takze to dopadne realne len ako navsteva v nemocnici + max. kratky vylet v parku nemocnice, ale mozes mu nieco doniest, co ma rad :-). Mozno este moze jest veci, ktore mal rad, alebo hocico ine, co by mal na stoliku - od teba, vies, nechaj mu tam aj fotku (svoju) :-).

Maoam

Blondula, nechcem ti do toho kecat, ale on je maximalne imunosupresivny teraz, to znamena, ze staci, ze nachyta pre zdraveho banalny infekt a moze to skoncit sepsou. On je totalne oslabeny, do parku s nim ist mozes, myslim tlacit ho na voziku (ak este vladze sediet), ak uz nie iba lezi, tak sediet aspon pri jeho posteli.
Nejake vylety by som uz nepodnikala, park je OK ale vsetko ostatne je privelky risk..

Blondula

ja za nim urcite pojdem,len si to musim zorganizovat,lebo s malym sa trepat nebudem a pockam co mi odpise,aby sa aspon trosku citil lepsie.i ked ja som mu hovorila,ze pojdeme na spacir a ked nebude moct,sadne na vozik a normalne ho aj na gerlachovsky stit vyvlecem :D on je milovnik hor,splha sa po vrchoch,nikdy nefajcil,nepil a nakoniec ma rakovinu :-( aj nejaky noclah budem potrebovat :D sak len pol dna budem cestovat a chcem aspon mesto navstivit,zevraj velice krasne :P

Maoam

Blondula, ale napisat a zavolat mu este urcite mozes, bude ta pocut, ty jeho, no a do e-mailu daj vsetko, co by si mu povedala alebo este chcela povedat...:-). Ver mi, ze ho to potesi.
U neho je tak ci tak otazka casu, tento zivot tu, hoci ma krasne momenty, nie je ziadna slast, niektorych akoby sa nedotklo nic a este v 80tke fit tancuju na tanecnom parkete, pritom narobili za zivota kadeco, dalsi trpia a choreju od utleho veku a trapia sa aj emocne a dru, cely zivot, je to tu niekedy fakt o drzku. Ja osobne sa na svoju smrt tesim. Nie na tie stavy pred nou, ale na ten moment, ked vyjdem z tela a dufam, ze spravne nasmerovana pojdem, kam mam.

Blondula

maoam... my sme mali vzdy taky kamaradsko "milujuci" vztah :D ale vzdy mi povedal,ze taku "mrcha zenu" ako som ja by pri sebe nezniesol :D :D ale on to myslel samozrejme v dobrom :P sla by som za nim aj hned teraz,len ja nemam auto a byvam pri TO a on je v Kosiciach,teda tam chodi na onkologiu :-( v nemocnici ho vidiet nechcem,lebo predsa "najhorsie" oddelenie a kopa malych deti :-( to by som nezvladla ! pred 2 tyzdnami som sa vratila z wiedne,kde mi moj najlepsi kamarat dostal infarkt este na letisku ako sa vratil z brazilie,ozivovali ho,tiez bol v kome 4 dni a na ten moment ako sa prebral nezabudnem nikdy v zivote !!! neskutocne nieco ako taka vec vie cloveka zasiahnut hlboko v srdci !! ten moment,ked si len okamih pred smrtou !!!

Maoam

Blondula, ak mas moznost ho ist pozriet (osobne), urob tak. Ak nie, aspon mu napis alebo zavolaj, aby si ho este pocula. Ver mi, ze pohlad na neho, ked umrie nebude pre ludske oci. Ak patril (patri) medzi velmi silnych ludi a je na tom psychicky uz velmi zle, co je absolutne pochopitelne, treba mu povedat/napisat vsetko, co ti lezi na srdci, velmi ho to potesi. Lebo nikdy nevies, kedy zomrie, mozu to byt dni, tyzdne, dva mesiace...ked uz ma toto za sebou, moze to byt nahle a budes si to vycitat.
A ty si velmi dobra zena, viem, ze to aj urobis. Jemu sa po smrti ulavi, pre neho to bude vlastne vyslobodenie. Ale vies, pre tychto ludi je strasne dolezite este pocut/vidiet, ze ich ma niekto rad, ze si ich niekto vazi(l), ze niekomu na nich vzdy velmi zalezalo, ak pre teba nieco urobil, podakuj sa mu za to. On to potrebuje. Aj ked mu to fyzicky nepomoze, ani ho to uz nepostavi na nohy, ale bude sa mu lepsie odchadzat.

Blondula

MAOAM...ja nastastie takeho osobne skusenosti nemam a dufam,ani to neprezijem,ale mam kamarata,ktory na nasledky rakoviny skoro zomrel :-( prezil klinicku smrt,druhy krat mu zlyhali skoro vsetky organy v case komy,v ktorej lezal 2 mesiace :-( lekari ho nevedeli prebrat.dal sa trosku dokopy a teraz ma druhu seriu chemoterapie.pisal mi,ze pluca ma uz uplne v prdeli :-( neviem presne aky druh rakoviny ma,ale co sme si naposledy pisali a co som zazrela prednedavnom na socialnej sieti,znasa to velmi zle,psychicky je v riti a to je clovek,jeden z miliardy,ktory srsi optimizmom a neuveritelnou energiou :-( mal este len tretiu chemo z 12.este ako mal nastupit na chemo mi pisal,ze sa chce dat potetovat,nech je v truhle aspon pekny :'( nevynechal ani jeden zapas hokeja ked hrali popradcania :D poslal mi fotky,kde mal rusku na tvari,lebo musel byt uplne zdravy.skoro mesiac sa mi neozval,takze je najvyssi cas mu napisat !
takze nazov temy trosku mimo,ale na mudrovania v case nicnerobenia moze byt :D

Maoam

Blondula: ved presne nieco podobne som pisala ako prvy dlhsi prispevok, aj na tom vidis, ze si mnohi ludia vobec nevedia predstavit, co to je byt vazne chori, rozmyslaju a jednaju z terajsieho svojho hladiska...chape to len ten, ktory vie logicky mysliet, alebo si niecim uz presiel alebo to zazil v okoli atd.

Meretseger: nechcem sa ta dotknut, ale u teba by bolo studium psychologie za ucelom potom pomahat ludom divne, lebo ty nevies pomoct ani sama sebe a ano, jestvuju terapeuti, ktori si sami presli peklom, ALE je tam jeden rozdiel, svoje problemy zvladlia sami presli dlhorocnou terapiou, su to velmi stabilne a silne osobnosti, len taki ludia dokazu potom skutocne najlepsie pomoct ludom, ktori si presli niecim podobnym, nikto iny a uz vonkoncom nie ludia, ktori mali super zivot a nula praxe a ...

len skuseny otrly clovek, ktory si kadecim presiel dokaze pomoct, ale musi byt velmi stabilny a velmi silny a mat vysoke EQ a musi mat ten svoj part (traumy a Co.) vyriesene a pod tym urobenu hrubu ciaru

tvoj pripad je ten, ze ty nie si este zdaleka tak daleko, si nestabilna, mas suicidalne sklony a potrebujes sama este strasne vela pomoci

navyse zoci voci podobne chorym by si rychlo zistila, ake namahave to je a stiahlo by ta to dolu, ak by si ty sama nebola OK

ja viem, ze tych ludi absolutne chapes, lebo vies presne, cim presli (kedze vies,cim si presla ty) - ale myslim, ze by si im este nebola schopna pomoct

psychologiu ide studovat velmi vela ludi vylucne kvoli sebe samotnym, len maloktori sa potom skutocne venuju pomoci ludom

dokonca je vela pripadov, kedy to idu studovat ludia - zasa kvoli sebe, aby naucene vyuzili vo svojom zivote na manipulaciu ludi a ziskavanie roznych vyhod,lebo pochopia, ako pracuje ludska psychika...a to je z mojho pohladu 'zla karma', lepsie to neviem vyjadrit

myslim, ze tak ako lekarom, sa terapeut, street-walker a aj psycholog musi proste clovek NARODIT, musi to mat v sebe, jeho dusa

Mimulus

Meretseger - vidíš asi začínam myslieť pozitívnejšie :D Už som zabudol na tieto sklony :DDD

poPotvorka ak vyhrám dve vstupenky na Mars tak pozývam - pôjdeš? :)