Co robit, ked nevidno svetlo na konci tunela (samovrazda)

Príspevok v téme: Co robit, ked nevidno svetlo na konci tunela (samovrazda)
A2

Dobry den,

vo vseobecnosti nerad otravujem inych mojimi problemami, tak prepacte.

Mojim problemom je, ze coraz viac sa mi pozdava samovrazda. V sucasnosti koncim technicku skolu v Bratislave ale behom posledneho priblizne tristvrte roka to slo s mojim dusevnym zdravim dole.

V sucasnosti nie som stastny a ako sa pozeram na svoju buducnost, nevidim sancu zlepsenia. Som chronicky chory , pravdepodobne tiez bez priestoru na dramaticke vyliecenie.

Ak som kus evolucie len na to, aby som pomohol vytvorit "kvalitnejsiu DNA" a moje utrpenie nikoho nezaujima, tak to mozem rovno zabalit. Aky zmysel ma zit zivot, ktory je plny bolesti ?

V zivote som nepobozkal dievca a taha mi na 22. Podla toho, akym trendom sa vyvyja moje mentalne a fyzicke zdravie, ani s tymto sa nic nestane. Dievca nie je hlavny dovod, ale je cast skladacky.

Napriek tomu ze sa snazim zdravo stravovat, cvicit moj fyzicky aj dusevny stav sa pomaly ale isto zvetrava. Doktori mi velmi nepomahaju, internet s niecim pomohol, ale slava to nie je.

Keby som sa vedel bezbolestne zabit bez toho aby som vytvoril smutok mojej rodine, tento text by som urcite nenapisal :(

Vdaka za precitanie

p.d.

Pred chvilou ma napadlo, ze Zem ma aj geomagneticke pole:))) A tiez si myslim, ze gravitacia nema nic spolocne s hmotnostou, ale so zlozenim planety. Nikto nepovedal, ze tie vypocty nemozu byt zle. Kolko ludi berie teraz rozne lieky a o sto rokov ich nedaju ani sviniam (nie je to to iste ako hadzat perly sviniam):DDD
Si na tom psychicky asi velmi dobre, slonicek, ked mas radsej svojho psa ako vsetkych ludi na tejto planete. Len ci ho aj das pochovat tak ako sa na clena rodiny patri:)))

slonisko

p.d. no ty si hotovy dristac par excellence :D
a teoria gravitacie mne osobne pride naopak o dost vierohodnejsia ako teoria ja neviem krestanskej, alebo nejakej hinduistickej dogmy. sak samozrejme ze matematika a fyzika je plna roznych abstrakcii ktore sa snazia len priblizit realite, ale na zaklade matematickeho modelu gravitacie sa da s velmi vysokou presnostou napriklad predikovat pohyb planet co si mozes exaktne overit, zatial co naopak v takej biblii sa pisu akurat totalne kraviny ktore nemaju s realitou spolocne vobec nic, maximalne tak s fantaziami dotycnych ujov ktory ju v priebehu roznych storoci pisali a doplnali.. :D
a mimochodom preco by mali byt ludia "viac ako zver"? aj tak je to len taka povysenecka hra so slovickami, vymedzovat sa na "clovek" a "zver".. ja by som inak napriklad svojho psa neobetoval ani za zvysnych 7 miliard tej super skvelej ludskej populacie :D

p.d.

Ja som napr. v Boha uveril, ale nedokazem uverit tomu, ze existuje gravitacia. Ako moze moje lietanie alebo nelietanie zavisiet od hmotnosti telesa, na ktorom som? Nie je to nejaka blbost? Nesuvisi to s tym, ze Zem ma napr. ine jadro ako Mesiac? Ze je v nom viac Fe?:)))
Pre mna osobne je toto koan:)

p.d.

Zakladatel temy by sa mal zamysliet len nad jednou jedinou vecou:
preco som sa nenarodil dajme tomu pred dvesto rokmi?
Ked toto vyriesis, tak budes frajer.

p.d.

Ja si nemyslim, ze by tieto reci boli len dristanim, kazdy clovek sa snazi prist na to, ako to vlastne vsetko je. My sme viac ako zver.
Cech ukazuje Rusovi korytnacku a hovori mu: eeeto filcka:)
A Rus na to: u nas netakoje baľšoje, ale mnoga:)))

slonisko

zivot objektivne nema zmysel ale po urcitom case mi este viac nezmyselne pripadaju debaty o jeho nezmyselnosti (ci zmyselnosti) :D a vo vseobecnosti taketo dristanie v tychto veciach nema moc vyznam, to musi proste clovek nejak citit v sebe, ze ta zbytocna nezmyselna aktivita zvana zivot nie je zbytocna a nezmyselna :D treba asi o tom aj prestat rozmyslat a len sa oddavat samemu sebe a nechat sa tym viest ako male decko, alebo nejake zviera, ktore tiez nepotrebuje mat zmysel zivota zadefinovany kdesi v ucebnici. cim viac o tom clovek premysla, tym viac ma akurat planov na samovrazdu :D

p.d.

A myslím si, že takých ľudí je na svete viac, čiže by si asi nezažil tretiu svetovú:)
Ja už tomu vôbec nerozumiem, dnes dávali jeden dokumentárny film o bývalých vojakoch. Jedni vraveli, že museli strieľať, druhí vraveli, že museli strieľať. Ja som pri tom stratil pojem o tom, kto z nich bol vrahom.

p.d.

Ja som pripravený zomrieť zatiaľ len v tom prípade, že sa objaví taký blázon, aký tu bol kedysi. V takom prípade, či už by to vyšlo alebo nie, tak by som spáchal aj samovraždu.