Zaspavanie pri TV

Príspevok v téme: Zaspavanie pri TV
sleepy

Zacala som byvat s priatelom, a zistila som ze mame totalne odlisne spankove navyky. spavala som v tichu a tme, bez prerusenia, hlbokym spankom. Zvykla som si uz aj na jeho chrapanie, ale on potrebuje pri zaspavani TV (kt. je aj v spalni). Najprv mi robilo problem pri TV zaspat, ale zvykla som si na to, ale mam kvoli tomu velmi nekludny prerusovany spanok. ked sa uprostred noci zobudim kvoli televizoru a vypnem ho, priatel sa hned zobudi a nevie dalej zaspat, viackrat za noc ide na wc, nieco zjest do chladnicky a aj tak skonci v obyvacke kde si zase zapne TV a tam zaspi.
Myslim, ze je to dost zly navyk. Da sa to odnaucit? Ci mam si na tu TV proste zvyknut? Som z toho uz dost unavena, a nechcem mat oddelene spalne hned na zaciatku.

Leela333

Myslím, že dosť preháňate. Každý má iné návyky, ja tiež bez TV v pozadí nezaspím. Nie som závislá, vlastne ma ani nezaujíma, čo v tej TV ide, ale ako povedal Ovečka, potrebujem nejaké "krovie", lebo v tichu ja proste neviem zaspať. A keď nie TV, tak si aspoň pustím hudbu, hoci potichu. Z tvojej strany je kompromis, že tú telku mu večer necháš a v noci vypneš, z jeho strany, že ide v noci radšej spať inam, aby ťa nerušil. Neviem čo viac chceš. Vlastne hej - chceš ho meniť tak, ako si to predstavuješ ty. Typická žena. Oháňaš sa tu jeho zdravím, ale je to len zámienka pre to, aby si si dosiahla svoje. On bez toho nevie spať a ja ho úplne chápem. Nie je to závislosť na TV, jednoducho každý človek je zvyknutý zaspávať ináč, niekto musí spať na boku, niekto na pravej či ľavej strane, niekto má otvorené okno, niekto potrebuje úplné ticho a niekto zapnutú TV. Zmier sa s tým, alebo hľadaj niekoho, kto ti bude viac vyhovovať.

Iveta Michael

sleepy

ja ti rozumiem,ale... vážne chceš riskovať svoje zdravie až do takej miery že môžeš dostať ,,cancer,,..? :(

lekár ti vysvetlí prečo to riziko reálne je...

sleepy

@Iveta Michael ja viem, preco to tak ma, pytala som sa ho a on mi to vysvetlil, komunikacia medzi nami zatial funguje velmi dobre. ale kedze je to zrejme naozaj zavislost a prerastlo to do patologickej podoby, zvazujem toho psychologa ako vravis. stale mi to pride take zvlastne kvoli tv toto stvarat...no co uz, inak to nejde.

Iveta Michael

sleepy

nie ultimátum hneď! najskôr s ním ( spolu ) zájdi k psychológovi,ja tii hovorím že za tým niečo bude...

kým nie je neskoro,lebo fakt sa môže stať že sa z toho raz zosypeš a nakoniec sa rozídete v zlom,teba vôbec nezaujíma prečo to tak má? možno je to viac ako len obyčajný zlozvyk a ty by si to nemala bagatelizovať,chod a povedz to nejakému psychológovi,treba to riešiť asi odborne lebo keď sa mi iba prispôsobíš narobíš ešte viac škody ale nebudem ti to tu analyzovať..vieš čo máš urobiť nie?

sleepy

hej, musim to nejako riesit, lebo takto fungovat dlhodobo si neviem predstavit. predostrela som mu aj situaciu, ci si zachova tento blby navyk aj keby sme mali rodinu a ja by som musela 3x do noci vstavat kojit dieta, ci by on aj tak musel nechat zapnuty tv. nevedel reagovat, neuvedomuje si podla mna vsetky nasledky tohto jeho zlozvyku a ze to nebude v buducnosti ovplyvnovat len jeho. a mat rodinu a oddelene spalne, to mi tiez pride zvlastne. inak si rozumieme vo vsetkom, zniesol by mi aj modre z neba, len je asi fakt zavisly od tej tv...neviem, ci mam dat nejake ultimatum alebo co...

Iveta Michael

ešte sleepy

mám z toho celého silný dojem že tvoj súčasný priateľ má veľké problémy ktoré treba riešiť u psychológa,lebo vonkoncom nie je pravda že takto bežne chlapi spávajú...zaspávajú síce aj pri telke,ale najlepšie sa vyspia tak ako ty...dovolím si tvrdiť že normálny človek má rád v noci klud,ticho,tmu ( kolko si zatiahne žalúzie je už u každého iná ) ale toto čo opisuješ ty nie je v poriadku a ak sa tomu celkom prispôsobíš - nepomôťe ti to,ochoriete nakoniec z toho obaja :(

Iveta Michael

ovecka

spať pri odchýlenom okne aj v zime je dobré - pre mňa aj áno,ja tiež neznesiem vyššiu teplotu v byte celkovo..

ale ako to môžeš zrovnávať s týmto..? však to je úplne hrozný a nebezpečný návyk! zrejme si vôbec neuvedomuješ že akékolvek svetlo v noci pri spánku pôsobí nielen rušivo - ale je vysoká pravdepodobnosť vzniku karcinómu!

Iveta Michael

sleepy

tak to sa ti vôbec nedivím,pretože televízor ani PC by nemali byť v miestnosti kde sa spí a už vôbec nie zapnuté!

Je to nebezpečné a škodí to psychike,to ti môže každý doktor potvrdiť...okrem iného neviem si predstaviť spať pri svetle hoci iba takom menšom,nesmierne to ruší..ja síce zadriemem občas pri filme ale keď cítim že to nezvládam,vypnem telku a idem spať...hm,neviem ti poradiť lebo ja by som sa jeho ,,návykom ,, nedokázala prispôsobiť ani na jeden deň,resp.noc...

Fleur-de-lis

sleepy, tak sa skús poradiť s nejakým psychológom.
Veď takto nemôžte ďalej existovať. Teda, že sa v noci hádať a byť nevyspatí potom každý deň. To určite prináša ďalšie napätie.
K nejakému rozhodnutiu musíte dôjsť, či oddelené spálne alebo sa pokúsi spraviť niečo so svojou závislosťou. Závislosť od konkrétnej veci môže súvisieť s iným problémom. Tam by mohol pomôcť psychológ to identifikovať.