IQ (Mensa)

Príspevok v téme: IQ (Mensa)
whee_ee

Ahojte,

chcela som si splniť môj dávny detský sen a absolvovala som IQ test Mensa. Nedávno mi prišli oficiálne výsledky, kde stojí, že moje vrodené IQ je 152. Mne však test prišiel naozaj veľmi jednoduchý, väčšina z otázok sa dala vyriešiť v priebehu pár sekúnd, preto som nemala problém ani s časom, ako (súdiac podľa vravy po teste) väčšina zúčastnených. Mám tendenciu sa podceňovať, a preto neviem, či môžem daný výsledok brať vážne (pretože podobné IQ má vraj tuším cca 0,5% populácie), či sú seriózne tie úlohy náročné a "bežný" človek ich nezvládne?

Nechcem, aby to znelo, že sa povyšujem, ale vážne stále nad tým premýšľam. Pretože si myslím, že taký výsledok pri tomto teste by mohol mať vážne každý.

Mám aj problém vyjadriť svoje myšlienky tak, aby boli pochopené správne, tak dúfam, že toto nebude ten prípad :)

Ďakujem za názory!

darijaja

Ten istý Iq test by sa mal robiť s odstupom jedného roka, inak druhé dosiahnuté skóre nemá výpovednú hodnotu o vrodenom iq..

Aja02

0vecka, máš pravdu. Keď som si teraz pozerala rôzne IQ testy, tak tie otázky sú podobné alebo rovnaké len sú tam iné čísla, útvary, atď.

Objektívnejšie a podstatnejšie sú podľa mňa skôr IQ testy zamerané na všeobecný rozhľad. Tie sa až tak naučiť nedajú. Otázky sú vždy rozdielne a buď vieš alebo nie...

0vecka

2 Aja02 podla mna ti to poriadne pomoze. Min. ked vies co si mas vsimat mozes dosiahnut ovela vyssie skore. Podla mna clovek co na tomto teste nevedel 5 otazok sa po par dnovom treningu dostane na plny pocet bodov. Preto je podla mna hodnota IQ uplne o nicom. Akoze nieco napoveda napr niekto s IQ 160 bude zrejme chytrejsi ako niekto s IQ 90 ale uz napr 130 a 160 o tom kto z tych dvoch je chytrejsi nehovori.

darijaja

Nezapôsobil na mňa ten mail dobrým dojmom..

čo veta: ,,cize, dokazujes si tu na druhych aky si inteligent???,,

Však, keby to nerozbalila, niektorí z nás by na riešenia príkladov ani neprišli, to je tá podstata a nie, že si niečo dokazuje.. ach jáj..

Nechaj tak.. Nemusí to zachádzať týmto smerom..

whee_ee

Len chcem podotknúť, aby som to uviedla na správnu mieru, že ani v reálnom svete nie som outsider :D A vo virtuálnom blogujem :)

whee_ee

Dari, ďakujem, si zlatá :))) Ale myslím, že Marilynka diskusiu ani nečítala a reagovala len na pôvodný text.

Aja02

darijaja, trochu sa marilynky zastanem. Však ona whee nikde neurazila, však sama napísala, že je skôr logik a taký dar nemá každý. Nič také zlé nenapísala. To už aby sa človek aj bál niečo napísať.
A prečo je dôležité mať pozornosť druhých? Ľudia, toto je virtualita. Tu nie je vôbec dôležité mať nejakú pozornosť. :D
Pozornosť je dôležitá v bežnom- REÁLNOM živote, pretože potrebuješ cítiť to, že ta ľudia naokolo vnímajú a počúvajú ta, ale vo virtualite je to úplne iné. ;)

whee_ee

Marilynka, asi si hlavný príspevok pochopila nesprávne :) Nič viac k tomu nedodám. Sama som tu niekoľkokrát odprezentovala, že ide o hodnotu vrodeného IQ. Každému je jasné, že pokiaľ máš IQ 200, ale nevyužívaš svoj potenciál, tak Ťa sčítaný človek s priemerným IQ 100 môže strčiť do vačku. Výška IQ sama o sebe nie je zárukou úspechu, treba v každom prípade na sebe pracovať.