HIV pozitívni

marpha

bol to cudzinec. Spali sme spolu, a odvtedy som o ňom nič nepočula. Až potom som si začala uvedomovať aká neskutočné som hlúpa a že spával so všelijakými ženskými, dokonca aj vydatými s milencami. No to by nebolo všetko, hneď potom som mala miernu teplotu a mesiac na to som mávala hnačky, typické príznaky HIV. Chcem ísť na test, ale je mi to hrozne trápne, strašne sa za to hanbím a ani neviem kde vobec ísť, keďže nemám vobec čas a bývam v malom mestečku. No budem sa snažiť niečo nájsť, napríklad na nete, nejakú stránku kde sa píše o klinikách kde robia anonymne takéto testy. Ja sa asi dovtedy zbláznim, ale hrozne dúfam, že mi povedia, že testy sú negatívne. Ale už len ten pocit, to sa nedá opísať, stále na to myslím a stále rozmýšľam nad tým, čo by bolo, keby.... mám HIV. Človek ma potom totálne zničený život, nenájde si tak ľahko partnera, nemože si založiť rodinku. To musí byť strašný pocit.

milli

Práve. Netreba hneď robiť paniku. Vyšetrenia sú utajené a len ony môžu dať svetlo do problému. Načo sa dopredu trápiť?

soska

nikto nema zaruku,ze jemu sa to nemoze pritrafit,HIV je choroba a bohuzial je velmi zakerna,mozno by sme mali viac spoznavat svojich partnerov,ich predosly zivot predtym,kym s nimi zacneme intimne zit,dobrou spravou pre marphu moze byt,ze nie kazdy,kto mal nechraneny styk s osobou HIV pozitivnou musi nutne aj ochoriet...imunitny system ma svoj podiel na ochrane aj v tomto pripade,marpha,nehanbi sa a daj si urobit test na HIV aj opakovane,kym si nebudes stopercentne ista,zatial drzim palce:),myslim,ze nie si si ista,ze tvoj partner je pozitivny,iba si to domyslas,.

milli

Prepáč, neuviedla si dôvod, vyznelo to skôr ako nejaký druh zvedavosti. Prečo teda nejdeš na vyšetrenie? Aj tak je to škoda, že sa človek učí na vlastných chybách...

marpha

pýtala som sa preto, lebo mám ´podobný problém´. Mám síce len 22 rokov a za sebou dvoch milencov, ale bohužiaľ, natrafila som na toho nesprávneho. Zo začiatku bolo všetko úžasné a ovládla ma vášeň a až potom som o ňom začala zisťovať rozličné veci ktoré sa týkajú aj jeho sex. života. Neviem, úplne sa mi zhnusil a už sa nevídame, ale bojím sa, že mám HIV. Raz sme spolu spali bez ochrany. Strašne to ľutujem ale nechcem na to doplatiť takto, i keď sa to stalo len jediný raz. Preto som sa pýtala na kvalitu ľudí s HIV. Ani neviete ako sa mi pri myšlienkach na to zmenil život a hodnoty v ňom. Za tých pár dní psychického mučenia sa zo mňa stal nový človek a premýšľam úplne inak. A všetkým tu vrelo odporúčam-aj keď si myslíte že toho druhého dobre poznáte, používajte ochranu. Nikdy neviete čo za choroby ten druhý može mať, choroby od Syfilis po žltačku, o ktorých možno ani ten dotyčný nevie.

kikatt

ziadny cynizmus... tych co sa nakazili pri infuzii, alebo transfuzii tak tych lutujem pretoze je to velka nespravodlivost, dokonca aj ked vidim tie dokumenty alebo aj kampane cloveku je z toho strasne smutno....ale vacsinou su to taki co si to zapricinia sami.... ci uz beru drogy a ihly nie su sterilizovane, alebo teda pohlavny styk bez ochrany.... je vina ludi striedanie partnerov, neviazany zivot a potom ked pride choroba su na konci a mame ich lutovat...a tie deti? vacsinou su ich matky na vine , ktore si "uzivali" a tak dopadli....