Je to vzajomne?

Príspevok v téme: Je to vzajomne?
AfterEight

S priatelom sme spolu 6 mesiacov. Som s nim velmi stastna, nevymenila by som ho za nic,ale trapi ma jedna vec. Po 2 mesiacoch som mu vyznala lasku. Povedala som mu,ze ho lubim. On sa tomu velmi potesil, ale neopatoval mi to. Povedal, ze on to este tak neciti, ze potrebuje cas. Tak som to respektovala a nerobila z toho dramu. Avsak odvtedy ubehlo par mesiacov, spoznala som jeho celu rodinu,chodime na rodinne stretnutia, nasi ho maju velmi radi, poznam jeho kamaratov, planujeme dovolenku, jednoducho travime spolu bezstarostne cas. Lenze mne obcas v hlave napadne myslienka, preco mi nevyjadri svoje city slovne? Citim z jeho strany lasku, neustale ma objima,da pusu, ked spolu zaspavame,tak sa prituli,ked spolu nie sme,tak mi zavola, aky som mala den. Ale slovne sa este nikdy nevyjadril, ze "mam ta rad, lubim ta"...Uz som rozmyslala,kde robim chybu,ale neviem na to prist. Ma vsetko, co potrebuje(oporu vo mne, vychadzam so vsetkymi ludmi,ktorych on ma rad,rozumieme si,ja mu neustale hovorim,ako mi na nom zalezi,ako ho mam rada,atd...). Niekedy mi pripada, ako keby nevedel, co je laska,som jeho najdlhsi vztah, lebo jeho predchadzajuce skusenosti neboli najlepsie,priatelky mu boli neverne. Ked zacnem nieco riesit ohladom citov,pride mi,ako keby to nechcel,alebo skor nevedel riesit. Lenze ja viem,ze mi veri a on sam mi to povedal. Bojim sa,ze co ked to z jeho strany nepride? Mam sa ho spytat,ci mas uz lubi,ako su na tom jeho city, alebo este cakat?kolko?...viem,ze chlapi nemaju radi tlak, alebo len naznak tlaku...ale mne chyba istota,chyba mi pocut to aspon raz za mesiac,to vyznanie lasky... A nie som tinedzerka :)

Mimulus

Napísala si to presne...ja viem, že to ženy potrebujú počuť ale čím častejšie ti to bude chlap vravieť a čím viac sa ho to budeš pýtať tak tým menej to bude pravda.

Ja neviem...možno to ja osobne beriem ako prejav nedôvery, nátlak...jednoducho je to taký zvláštny pocit ak niekto nevie, že ho milujem a potrebuje dôkaz.

AfterEight

a presne tu je pes zakopany,ved mam minipochybnosti co sa tyka toho, ci citi to co ja. ale ako zistit, co citi? ved jedine ked sa ho to spytam. ale na druhej strane,vy chlapi nemate radi taketo rozhovory,pomaly je to pre vas natlak a uz ziadost o ruku :D ...

Mimulus

Vzťah by mal obsahovať všetko nie? Niečo určite chýba. Tak len toľko - zisti čo to je a uvidíš čo sa s tým dá robiť no ak máš raz pochybnosti tak sa ich už nezbavíš.

AfterEight

mam pocit,ze sa to tu nejako zamotava :) cital si si vobec co som pisala hore? ved my nemame ziaden z tych problemov,co tu zacal uz neviem kto rozoberat a hlavne ,mame VZTAH. mame doveru,rozpravame sa o problemoch, ja ho respektujem,aj on mna, poklada ma za inteligentnu a krasnu osobu zaroven. Vsetko som to tam pisala,ja som sa pytala,preco ma problem rozpravat o citoch a city slovne prejavovat.

Mimulus

AfterEight - áno ak má človek naozaj vzťah tak nepodvedie nikdy! Ale čo ak vzťah nemá? Chápeš? Jasné, že si nepodviedla pretože si mala stále pocit, že máš vzťah ale ak neexistuje dôvera, úcta, rešpekt, pochopenie, láska, komunikácia...atď , dá sa to ešte ako vzťah charakterizovať? len ma to zaujíma :)

AfterEight

ja som nikdy vo vztahu nepodviedla,nie som clovek bez chrbtovej kosti. a nebola to jeho chyba, jednoducho bol naivny,naletel....on mal uprimne rad,ale tie baby mali popri nom aj ineho. Potom priatelku dlho nemal,lebo na ne zanevrel,kedze sa stalo, co sa stalo. Ja som sa pytala,ako a ci riesit to, ze mi lasku slovne nevyznal a nechcem tu riesit zeny,ktore maju popri 1 partnerovi dalsieho. dakujem

Mimulus

agnes998 - máš malé A :)

Takže ja si osobne myslím, že nie je dôležité koľko človek hovorí o pocitoch ale či skutočne niečo cíti. Hovorí sa, že ak hovorí veľa tak necíti až toľko a je to len klišé. A čo sa týka tých jeho vzťahov tak by som sa nad tým zamyslel, pretože vždy vo vzťahu zlyhajú dvaja ak sa rozpadne a určite urobil chybu aj on...treba vedieť akú. Pretože ho skôr či neskôr podvedieš aj ty.

agnes998

ak tu lasku citis tak je to dolezitejsie ako slova. mna zarazilo nieco ine, v kazdom pripade by som si dva krat rozmyslela ci by som isla do vztahu s chlapom co tvrdi, ze ho vsetky byvale podvadzali a ze jeho najdlhsi vztah nepresiahol pol roka.