Zmenšil sa mi myóm..

Príspevok v téme: Zmenšil sa mi myóm..
viva viva

Mám myóm už nikoľko rokov (asi 3) a odporúčali mi hysterektómiu, ale stalo sa niečo minimálne zaujímavé. 22.4. mal môj myóm veľkosť 5,64x6,2 cm, 21.6. 6,5x8 cm a k tomu som mala vysoké hladiny estrogénov. Čiže za necelé 2 mesiace narástol skoro o 2 cm. Poviem popravde bola som dosť zúfala, nakoľko mám strach z operácie. V rovnakom čase od posledného merania som začala používať liečbu magnetmi (magnetické srdce-vraj po ňom niekomu zmizli cysty, magnetické šperky-vraj odstránili rôzne problémy a začala som piť zmagnetizovanú vodu). No a čo sa stalo? Keďže som mala ísť na opakovanú kontrolu hormónov a to my vyšlo o 12 dní od posledného merania, tak som si nechala zmerať aj môj myóm. Dúfala som, že magnetmi sa mi ten radikálny rast myómu zastavil. No na moje veľké prekvapenie môj myóm sa radikálne zmenšil na 6,2x6,5cm. Už nemal vajcovitý tvar, ale guľatý. Tak teraz neviem čo spôsobilo jeho zmenšenie, či tie magnety vplývajú priamo na môj myóm alebo celé to zmagnetizovanie vplýva na môj hormonálny systém alebo na tie merania má veľký vplyv fáza cyklu(nakoľko, keď mal myóm 8cm, tak som bola 3dni pred menštruáciou)...pýtam sa sama seba až skoro 2 cm???..... Každopádne pokračujem s liečbou magnetmi, nakoľko ani Indonal (6mesiacov), pupalka, vitamín E a podobné doplnky mi nejako nepomohli (vtedy myóm rástol). Takže zmenšil sa vplyvom fázy cyklu či vplyvom magnetov????

ISA

Takže žiadne pozitívne vyhliadky dobudúcna??
Myomy majú tendenciu zväčšovať sa a zmenšovať...

Takže myomy nemiznú??..čo sa týka menších, môžu aj úplne vymyznúť??

Ked príjdete nabudúce možno tam už nič nebude, uvidíme...toto bola odpoved mojej gynekologičky.

dpk1

Inak este tolko, ze stav predmenstruacneho zavodnovania mozes skusit korigovat tym, ze nebudes solit zbytocne, budes okrem cistej vody uzivat aj nejake prirodne pripravky (caje) na odvodnovanie tela a vobec spravnu funkciu celej vylucovacej sustavy.

Ako myom ti to nezlikviduje ale aspon sa ho mozes pokusit ustrazit pred postupnym rozpinanim...taka prva pomoc ako ho stabilizovat.

ps: aj my mame doma jeden mensej velkosti.

dpk1

Nechcem ti brat nadej z dobreho vysledku, ale je vysoko pravdepodobne, ze pred a asi aj pocas menstruacie sa ti myom vzdy zvacsi a to aj o niekolko cm, kedze hormony sposobia zadrzanie a hromadenie vody v tele.... ,,naleju,, sa ti nie len prsia, ale samozrejme aj myom.

Ze ti toto nevysvetlila doktorka sa divim.

Drzim palce.

ISA

Ja som mala najprv jeden 3.cm, ktorý sa neskôr zmenšil na 1.5cm...A teraz je to tak,že ich mám dve o rozmeroch 2,2 a 2,5cm.

Ja užívam Indonal Woman 150mg/čiže jednu kapsulu denne., po dobu 4.mesiacov.
Spominali sa tu vyššie dávky, to vám akože odporučil gynekolog??

+ som vybrala tablety Aescin na scvrknutie myomov.

RNG

I3C a DIM znizuju estrogenicke hodnoty a naviac su protirakovinne.
Takze ich ucinok nie je vec viery, ale faktov a statistiky ucinnosti.
Ale za odburanie/rozlozenie kazdeho utvaru v tele su zodpovedne zasadne enzymy, ci uz volne, alebo nosene v bielych krvinkach=granulocytoch.
Preto extra enzymy dodane zvonka v tom pomozu a tiez jod a selen, ktore sa podielaju na vyrobe nasich vlastnych enzymov.

viva viva

ISA - sú to magnetické šperky od energetix. Rozhodla som sa, že to vyskúšam, a tak som si z toho kúpila niekoľko vecí.Som veľmi šťastná, že sa mi myóm zmenšil, nakoľko som bola ihneď zrelá na hysterektómiu a dúfam, že to mohli ovplyvniť aj tie magnety. Už som počula, že vďaka nim zmizli cysty. Ináč je jasné, že mi to nedoporučil gynekológ....on by to najradšej hneď zoperoval, ale ja skúšam kadejaké alternatívne spôsoby. A ten Indonal mne určite nepomohol (vtedy mal myóm 3x4). mne počas dvoch kúr narástol o 1,5 cm. Možno by asi pomohlo brať vyššie dávky ako písal RNG...to znamená 4 tobolky denne (600mg). Ale k tomu sa vyjadriť neviem. Tvoj je aký veľký??

ISA

Ja tiež užívam Indonal, kdesi som čítala, že na menšie myomy ešte môže byť účinný, tak som ho skúsila, uvidím čo mi ukáže vyšetrenie v oktorbri.

viva viva - daj vedieť ako dopadnešv auguste, zaujíma ma to. A rada by som sa opýtala, čo je to za liečbu magnetmi...nepočula somo tom.
Mna skôr lekárka necháva na pozorovaní.

viva viva

Každopádne je tam rozdiel skoro 2 cm za veľmi krátky čas (12dní). V auguste pôjdem na USG a dám vedieť :-).

llek

Som skor za to, ze je to vec mestruacneho cyklu, teda fazy cyklu a hormonalnych hladin. Myomy sa vyznacuju tym, ze sa mozu zvacsovat ale spontanne aj zmensovat. Na magnety ani indonal ja neverim. Je to cisto moj osobny a odborny nazor a s nikym sa nehadam