Kyretaž a myom?

Príspevok v téme: Kyretaž a myom?
erika 1020

ahojte
čaka ma operacia vybratie myomu 5 cm je na vrchu maternice,ale lekar mi chce urobiť kyretaž,ciže ludovo povedane vyskrab maternice,chcem sa opytat ženičiek,co maju za sebou operaciu myomu ci aj im to robili,lebo chcem odmietnut ten zakrok,ja som nevedela co ma caka lebo lekar mi povedal vezmeme vam vzorku na histologiu bude to v anesteze...až teraz ked mam cas a citam co to ma caka tak už mi to jedno neni,za odpovede vam dakujem,inak mam 34 roky.

anjelik*

Jedná sa o úplne bežný a štandardný postup a to z dôvodu vylúčenia iných procesov prebiehajúcich v maternici. Až na základe histológie sa potom uspôsobí operácia. Je to normálny, pár minút trvajúci zákrok. Jemu aj prispôsobená narkóza. Nič, z čoho by si mala mať nejakú hrôzu. Nechápem, prečo sa neinformujete u vašich gynekológov. :o)

erika1020

Ahoj viva viva
lekar mi povedal vezmeme vzorky z maternice,iba že ja som to ako keby nepochopila alebo čo, že uspime vas, ale až doma ked som poriadne precitala co ma caka tak už mi to jedno neni... skusim ešte zavolat tam, a odmietnut ak sa da,bojim sa tej kyretaže,ved to je niečo ako potrat,a to ja som nikdy nemala robene,a mam dve detičky, ano silno krvacam,ale pravidelne a menzes mam len dva dni treti už len špinim a stvrty len slaby spinavy vytok,asi to odmietnem. maternicu mi chcu nechat,mam nejaky stopkaty co sa dobre vyberie a je hore na maternici, som už na nervy zo všetkeho,nemam nikoho kto by ma podržal, inak dakujem za odpoveď

viva viva

a prečo pred vybratím chce ešte robiť kyreťáž???...silno krvácaš? Zákrok určite môžeš odmietnuť. Je to len a len na tvojom rozhodnutí. Môj myóm je väčší a žiadna kyretáž mi nebola navrhnutá...síce sa ma lekár už 3 roky pokúša prehovoriť na hysterektómiu, ktorú som do minulého mesiaca úspešne odmietala (to už mal myóm 8cmx6,5), ale teraz sa mi zrazu rýchlo zmenšil(6,2x6,5), tak čakám čo bude ďalej