je toto normalne??? :)

Príspevok v téme: je toto normalne??? :)
germi

Minule som tak sedela v autobuse a pozerala von z okna a len tak mimochodom som si uvedomila, ako straaaasne ma bavi chudnut... uz si ani neviem predstavit den bez "zdraveho zivotneho stylu", milujem zeleninu, milujem cviceie, sladkost by mi NIKTO uz ani do papulky nenarval...mna to fakt bavi a uz by som sa nechcela vratit spat-ked som ete jedla vsetko, co padlo pod ruku...a bavi ma aj kazdy tyzden postavit sa na vahu a s potesenim zistit, ze som aspon o kusok lahsia.a ak som nahodou nezhodila ani gram, hodim to na to, ze mi narastli svaly a tie su predsa tazsie ako tuk :) ani neviem preco to sem pisem... mozno preto, ze som proste pochopila, ze "chudnutie" nie je len o tom co najskor zhodit co najviac kil, ale tiez o tom, byt spokojna sama so sebou kazdy jeden den...citim sa super, plna energie, dokonca sa mi zda ze som opeknela :) a ja ani nejako sa nehrniem do SCHUDNUTIA, ja proste chcem CHUDNUT :) no povedzte, je toto normalne???:)

germi

no, ja papam takto... na ranajky chleba (viem, ze ten by sa mal vylucit, ale tak co uz, chuti mi...) so zeleninou-co najviac, to je jedno akej (neska som napr mala brokolicu) potom o take 3 hodiny jablko abo ine ovocie, na obed si volaco nachystam (cokolvek ale musi to byt lahke, bo mastne jedla mi straaasne zatazuju zaludok) obcas mi staci zelenina s bielym jogurtom abo si spravym zemiak so zeleninou, abo loksu abo ryzu abo omeletu(z bielkov) abo pripadne fazulu z konzervy, ked uz nic :) samozrejme, vela zeleniny ako oblohu-ked neni cerstva, tak z mrazenej volaco vykuzlim... olovrant(o 2-3 hodiny) volake ovocie, abo volaco take lahucke a o 2-3 hodinky veceru- biely jogurt+trocha medu+volake ovocie (odporucam kiwi)... asi tak... a den zacinam tak, ze sa trochu ponatahujem a zatancujem :) aspon na takych 5 minut. a potom trocha cvikov na jednotlive partie.. cez vikendy abo ked mam cas skocim na bicykel abo si zabehat a ete vzdy po veceri cvicim takych 45 minut...
no.. takze tak.. a co sa tyka motivacie-tu kazdy musi najst sam... ja si uz napr ani neviem predstavit, ze sa da zit inak ako takto... veci co papam mi straasne chutia, som zdrava, vitalna, mam vacsie sebavedomie...dokonale mi to vyhovuje...nevim, skuste si povedat ze ste to VY kto rozhoduje o tom co spapate a nie niekto iny...cize z tohto hladiska je chudnutie strasne lahke.skuste nehovorit stale, ze MUSITE to a to vtedy a vtedy papat, pretoze to jednoducho musite, ta chut vas ovladne... to su blbosti! zoberte zivot do vlastnych ruk!nedovolte, aby kvoli tomu, ze si myslite, ze mate slabu volu, trpelo cele telo...skuste spravit nieco pre seba.. dolezite je zacat, bo ked zacnete, uz nebudete vediet prestat. verte mi, v zivote som sa necitila takto dobre... skuste aspon take 2 tyzdne vydrzat "bez hriechu", len tak, na skusku a potom sa rozhodnite, ci vam to vyhovuje, abo nie...
ufff... som sa rozpisala, tak pardon :)

aaali

tak poradte ....ako kedy a co papate?????aj ja by som chcela par kil zhodit ....zacnem no potom to nevydrzim a zjem vsetko co mi pride pod ruku ...aj ja by som to uz chcela mat pod kontrolou a nemat to nutkanie zobrat si nieco z chladnicky

anjelicek

uff, obdivujem vas ako sa vam to podarilo. ja som prestaal pit sladene napoje aobmedzila trocha sladke,ale iank neviem,aj yb som vydrzala,ale ked vidim ako doma jedia vsetky tie dobrtoky,neda sa mi odolat:-( potrebovala by som zhodit este aspon dve kila, nejake tie tuky an bruchu,zadku a stehnach.len nechela by som to takto ze b som sa niecoho zriekla,lebo myslim ze po case by som sa k jedlu vratila a pribrala znova,teraz si drzim vahu uz dva roky,ale uz nejde schudnut ani deko. :-( prosim poradte nejako,vdaka:-)))

peter pan

:))) presne viem na co myslis... ja som sa pred dvoma rokmi rozhodla, ze budem vegetariankou ale aj ked som vylucila zo stravy maso, tak som nadalej konzumovala mastne a viac menej tazke, smotanove a "tukove" jedla... len bez masa... ale potom mi zacali problemy so zaludkom (zacalo sa to v jeseni minuleho roka), proste som bola vkuse nafuknuta aj ked som sa stravovala pravidelne a jedla vselijake lactobacily a activie a neviem co este... a potom som nejako spontanne presla na zdravu stravu, ale vyslovene ze zdravu, a problem sam od seba zmizol... samozrejme ze s tym prisla aj u teba spominana radost zo seba ze ako sa stravujem, ako sa citim uzasne a v neposlednom rade ako chudnem... mna tiez bavi chudnut, a tiez len z toho hladiska ze sa rada citim tak lahko, tak zdravo... na ranajky vlocky so sojovym mlieckom, na obed zeleninka a vecer odstavene 4 pomarance a jeden grep... sem tam sojovy granulat, nejaka lahka polievka... :)