Vedľajšie účinky antidepresív typu SSRI

Mario1222

Dobrý deň,

ja som užíval antidepresíva zo skupiny SSRI - Serlift. Užíval som ich približne 3 roky, od jari 2010 do júna 2013. V júni minulého roku som ich vysadil náhle, nie postupne. Užíval som ich v dávke 200 mg. Vznikol u mňa Syndróm z vysadenia. Prosím vás, mohli by ste mi poradiť, ako dlho asi trvá syndróm z vysadenia, keď som ich užíval 3 roky v dávke 200 mg ? Ďakujem za pomoc.

Lienocka8xx8

Zo serliftom som mala presne tie isté problémy, ale beriem ho aj naďalej, dúfam, že mi pomôže aspoň ako tak...

RNG

Nuz keby ste pouzivali vytazky z St John's Wort, kde davka hypericinu je 3 mg a zaroven davka hyperforinu je 30 mg(obe su potrebne na ucinok), narazove, tj nie stale, len v case potreby, tak nemate taketo problemy zo skodlivych chemikalii.
Uvedena narazova davka ucinkuje po 2 hodinach a trva vyse 8 hodin.
Nie je tam ziadna navykovost, moja zena to takto v case potreby(davove situacie, pretazenie v robote, pohreby a podobne) pouziva uz dlhe roky
Niekedy aj 2-3 krat do tyzdna.
Ucinok je SSRI, SNRI a ciastocne to vplyva aj na hladinu GABA v mozgu

jedulka

Lucka máš-li krev v pořádku není tam žádný zánět, pak ty "léky" zahoď.Co je to za lék, který ti ubližuje.Na psychické problémy mají dnes už tak vysoce sofistikované léky,že takový sajrajt nemusíš užívat!!! Jaký "lék" dostaneš záleží na lékaři jak je schopný se učit novým lékům a přijímat je.Né každému se to chce dělat.Najdi si lékaře okolo středního věku, aby už měl nějaké zkušenosti a ti jsou vstřícní k co nejšetrnější léčbě a používáním šetrných léků.Věř mi, je jich opravdu velmi moc, myslím těch léků.Nemusíš se cpát s takovým sajrajtem.

coaxil

beriem antidepresiva Coaxil 2x denne.vuem ze patria k modernym kde vedlajsie ucinky su minimalbe.nic z ttxh priznakov nemam.Ja doatavam injekcie rispwridon a tam cedlajsie ucinky su ze si fyed hlasna aspon prvy ryzdwn je to rak aom atrasne pribrala.Prvotna diagniza u psyxhuatra na jednej strane pomohla a na sruhej strane peidruzila sekundarne problemy ako obezita boleat klbov srdca riziko infartu a ciwvbtch chorob.Vsetko zacalo u mna tym ze pri enormne tazkwj praci kt som koncila sa mi akoby Akrurila hlava a zo sekundy na sekundu som si prwstala citit zaludok dolnu cast trupu nevedela som hltat nedokazala som precitat riadok z knihy akoby stav opitosti rocna bolest sije strnula sija nonstop boleat hlavy 24h dwnne po dobu roka nevedela som drzat rocnovahu na nohach a po dobu roka som mala vysokw horucky tazko sa mi hovorili a konxentrovali.Necitila som peijemny pocit z nadyteneho zaluska v moGu akoby ste nic nezjedli co bolo pricinou zw som zacala jest za troch len aby som citila to xo prwdtym ivot sa mi zmebil na rubr.som siesty rok chora a soetsy rok nemam libido.Prv som myslela mi ochrnul zaludok kswze som si ho ani jedli v nim nevitila co bol dovod priberanua lwbo zufali som jwfla nic om nevitila.

Sta sa psychateickym paciwnrom je poeiadna skyska nacely zivot a pkrem toho si kusim vypocut ze aka som peiprata prritom j to neviem ovplyvnit moze za to mozog ktmu chybali latky.

vivien1111

a ake mas problemy ze uzivas tie likey? neni to nahodoou panicka porucha? a to ze ti je tak je len v tvojej hlave, alebo z toho ze si v neustalom strese a nie z liekov???

lucka7410002

a jedulka krv aj všetko mám v poriadku, užívam Serlift už asi tretí týždeň a pred pár dňami sa mi začali takéto ťažkosti, že proste nohy mám úplne nesvoje, strašne sa mi podlamujú až trasú. A to isté aj ruky...často sa mi aj točí hlava a mávam také hmlisté videnie...ja som z tých všetkých liekov už úplný blázon...ani jedne mi nesadli tak, ako by mali...

lucka7410002

V pribalovom letáčiku sa tieto nežiadúce účinky uvádzajú, lenže len ako zriedkavé. Tak neviem, čo mám robiť, či ich brať, či nie. Sú dobré? Ambrozia a Lulita? Pomohli vám?

ambrozia

Prečítaj si príbalový letáčik. Ale môžu mať také vedľajšie účinky. Ja užívam serlift a tiež zo začiatku som presne také isté vedľajšie účinky pociťovala.