Som na dne...

Príspevok v téme: Som na dne...
brutal123

Zdravím vás,uz neviem co mám robit som zúfalý nikdy som
si nemysle ze sem budem niekedy písat ale musím lebo doktori mi nedokážu povedat co mi vlastne je tak mozno sa tu nájde niekto kto prezil alebo prežíva niečo podobné a bude mi vediet poradit za kazdu odpoved dakujem...Opíšem to len v krátkosti lebo je toho strašne moc...asi rok a pol do zadu som začal pocitovat pocity adrenalínu a úzkosti v tele bol som hospitalizovaný v nemocnici a prešiel som všetkými vyšetreniami krvi bol som aj na MRI mozgu a všetko som mal v poriadku preto ma z nemocnice previezli na psychiatriu a nechápal som čo tam robím ved som bol vzdy psychicky v pohode vyrovnaný človek a moja úzost sa len stupnovala,nasipali do mna lieky a po mesiaci ma poslali domov s diagnozou stredne tazka depresia.
Ked som vsak prisiel domov začal som mat nutkavé myslienky ze niekomu ublížim a stále som si predstavoval ako niekoho zabíjam...toto trvalo strasne dlho no neskor to nahradila dalsia myslienka ze by ma mohol niekto sledovat,ze moji rodicia su mimozemstania a ze ma chcu zničit a podobne...Avšak tieto myšlienky vzdy prišli ked som videl nejaký film
s podobnou tematikou...Plne si však uvedomujem nezmyselnost týchto myšlienok a všetci psychiatri a psychologovia a aj psychologice testy vylúčili že by
som mal schizofreniu...Najnovšie ma chytila myšlienka že som zena v muzskom tele a začal som sa tak aj cítit a toto uz je pre mna skutocne moc a ide ma jebnut pri tejto myšlienke lebo vzdy som bol hrdy na to ze som chlap a som heterosexual nikdy ma nevzrušovali muži a nikdy predtým som sa ako zena necítil nechápem tomu a je mi zle s tohto celého...
viem ze tým ze sem napíšem si nepomozem ale ak mi niekto viete poradit a podelit sa so skusenostami budem len rád za každý normálny koment dakujem...

brutal123

ja skúšam práveže všetko mozne naposledy som bol u jednej liečitelky a ta mi dala liečbu a teraz užívam magnezium a vitamin b a pijem caj s lubovníka preto som aj vysadil všetky lieky uz to beriem 3mesiace a zatial ziadny efekt ale dufam ze najdem nejaky sposob ako sa s toho dostat...

p.d.

Sorry, ale nemyslim si, ze take cosi pomoze, hoci si to myslela dobre. Ide o poruchu chemickej reakcie v mozgu, to nie je ako zla nalada alebo naladovost taka psychoza alebo schizo. Proste to v hlave nefunguje tak ako ma, ako motor bez oleja, doslova. Proste treba pockat kym to prejde, ked je najhorsie. Niekedy si clovek mysli v takych stavoch, ze samovrazda je to najlepsie riesenie, ale podla mna sa pockat oplati.

Jessi_1111

Neviem, či berieš nejaké lieky, ale určite odporúčam MagneB6. Ale je to len môj názor...
Dobre sa vyspať a ráno si povedať, že to všetko bol len sen, všetky tie zlé a škaredé myšlienky... čítať nejaké dobr a veselé, povzbudzujúce knihy a nepozerať televíziu (aspoň na chvíľu obmedziť, vylúčiť programy také, po ktorých prichádzajú tie myšlienky, aké si hovoril...)
Držím päste! :)

p.d.

Vies, ja som si uvedomil jednu vec, ze som bral lieky najma preto, aby som neskoncil v nemocnici a aj tak som v nej minuly rok skoncil. Cize najhorsia vec, ktora sa mi moze stat je to, ze skoncim v nemocnici a z nemocnice strach nemam a spat sa mi stale nechce, staci v noci.

p.d.

A co sa tyka liekov, tak to musis zistit aj sam, co ti zabera a co nie. Dolezity je hlavne spanok a brutalna trpezlivot, aby si vydrzal, kym to prejde. Ano, ja som sa v tej akutnej faze citil fakt otrasne ako ty. Je to nieco fakt fakt neprijemne.
Bud silny a nehadz flintu do zita.

p.d.

Vies, hlavne nepodliahaj panike. Mas problemy, tak mas problemy. To sa neda odstranit zo dna na den, si myslim.
Na duchovno sa zamerat je sice chvalyhodne, ale ide aj o to, na ake duchovno? Napr. taky okultizmus ti tvoju depresiu isto neupravi, tam mozes padnut na take dno, ze to uz bude len o premyslani nad koncom svojho zivota a to neprehanam.
Ja si myslim, ze som na 98 percent v poriadku napriek tym obcasnym myslienkam. Akutnu fazu som prezil. Uz sa mi to nemusi nidky vratit.
Ja som si tu psychozu sposobil sam, cize pricinu poznam, stacilo mi v podstate prestat s jednou aktivitou a zacalo sa to upravovat. Ale nepoviem co som robil. Napr. aj take drogy mozu vyvolat psychozu atd. atd.

brutal123

p.d.-Pfuu tie hlasy to musí byt extrém ja sa toho bojím ze príde aj to ale vravíš ze teraz si v pohode? a nemas ziadne lieky len nejake vitaminy to znamená ze lieky su nezmysel.Ja som v podstate skoro 2roky v tomto stave kazdy den nemal som ziadne obdobie alebo aspon den kedy by mi bolo dobre či som bol na liekoch ci nie a preto uz strácam nádej a silu s tím bojovat...Zameral som sa teraz skor na duchovno mozno to bude cesta inak uz neviem co dalej.

Deria

@brutal,
ja p. albertovu osobne nepoznam ale uz tu dlhsiu dobu o nej citam, ti co u nej boli, nedaju na nu dopustit. keby som niekedy potrebovala pomoc, rozhodne by som sa na nu obratila. ona je myslim psychologicka a pokial sa nemylim, lieci ludi holisticky, komplexne. vyhladaj si ju na fore, je tu o nej dost popisane, same superlativy. zelam ti, aby si sa konecne zbavil tych problemov, ved musis velmi trpiet.

p.d.

Ak si to uvedomujes, ze je to nezmysel, tak nemas schizofreniu, ale nejaku psychoticku poruchu. To najdes aj na nete, ze je to tak. Len ono s takou psychozou sa neda velmi pracovat, maximalne tak na 50 percent.
U mna to priebehalo tak:
1. silne bludy, hlasy, telepatia, mimozemstania
2. prestal som pocut hlasy a nastupila silna depresia, myslel som si, ze bude trvat na veky, trvala dva roky
3. pocit velmi neprijemnej psychiky
4. teraz ok
Ja beriem lieky na zaspavanie a Lucetam a B-komplex a este nejake doplnky. Takisto som cvicil jednu formu, pri ktore sa pouzivaju obidva ruky, potom robim vela aktivit, aby som na ochorenie zabudol, co sa celkom dari.