Neviem, ci s nim chcem byt

Príspevok v téme: Neviem, ci s nim chcem byt
lucia887766

Mam dokopy 9 rocny vztah, partner je skoro o dekadu odo mna starsi. Presli sme si na zaciatu dvoma rozchodmi, ale da sa povedat, ze poslednych 7 rokov sme spolu bez prestavky a 6 rokov mame spolocnu domacnost. Ma klady, aj zapory, s ktorymi by sa dalo zit, ale nas vztah prechadza obdobiami, kedy si ho viem predstavit po svojom boku na cely zivot a su obdobia, kedy cakam, ze mi do zivota pride niekto lepsi(nie, ze by som nieco lepsie vyhladavala, ale ani som na toho praveho nahodou nenatrafila). Velakrat som sa snazila sa o danej veci s nim porozpravat, aj som mu povedala, ze neviem, ci s nim chcem byt, ale bud si z toho zacne robit srandu, alebo sa vyhovori, ze je unaveny, alebo hladny, alebo sa to uzavrie, ze cas ukaze... Z jeho strany je to take, ze by si so mnou asi vedel predstavit dlhu buducnost(predo mnou mal zle vztahy, takze si mysli, ze asi lepsiu nenajde)
Ako clovek spozna, ci je pre neho niekto ten pravy? Ci je to pre neho vhodny buduci otec jeho deti? A kedy je ten spravny krok mat svadbu, deti?

lucia887766

Vela veci, co hovori proti nemu je, ze mi vela klame, resp.nepovie pravdu. Udajne kvoli tomu, aby som mu za pravdu nenadavala, lebo chce mat pokoj. Pred 3 mesiacmi som sa napr. dozvedela, ze ked je vonku s kamaratmi, tak fajci(nevedela som to, lebo ked sa v podniku fajci, tak aj nefajciar pride smradlavy domov). Sama som fajciar, takze by mi to samozrejme nevadilo, ani by som mu za to nenadavala, tak preco to dlhorocne klamstvo za blbost?
Bibiana aj facky uz boli, ale tak dva roky dozadu, ale bolo to len parkrat a to bolo take blbe obdobie, uz poznam tu hranicu, kedy sa vytoci az do agresie, lebo inak je vysity flegmatik, takze vtedy sa stiahnem. To neberiem ako tragediu, lebo aj od rodicov som ich ako decko dostala milion, ked som bola hystericka...

innerworld

laurora:

Mozno to Mimulus myslel ako stratu dovery.

Myslim si,ze ked ked sa muz dozvie o pochybnostiach partnerky moze to zobrat ako svoje zlyhanie.

laurora

Mimulus, to by bolo trosku hlupe odist hned. Lebo vo vztahoch nam prichadzaju do zivota rozne krizy a ten kto sa zbali a hned utecie od problemov je obycajny slaboch. Ked je clovek v dlhorocnom vztahu, moze sa stat, ze obcas zavaha. Ja som sice vo vztahu este nebola na pochybach, ale viem si predstavit, ze clovek sa obcas zlakne, zavaha no nemusi to hned znamenat radikalny koniec vztahu. Su len 2 moznosti. Bud ta tieto pocity prejdu, ale ak sa to este zhorsi, co sposobi to, ze sa rozidete. Ja neviem aky mate inak vztah, to uz musis vediet sama...Len skoda, ze nechce s tebou riesit taku vaznu vec a robi si z toho srandu. Komunikacia a spolocne riesenie problemov by mala byt vo vztahu zakladna vec.

bibiana.e

lepsi? a co tak odist od neho nech JEMU DO ZIVOTA pride LEPSIA ??
egoistka, alebo si sa este poriadne nepopalila, 9 rokov si s nim vydrzala, to nie je dost dobry dokaz toho, ze je dostatocne dobry? pozri sa okolo seba, kolko takych kvalitnych muzov exostuje. keby si moja kamaratka, vylepim ti facku, ale nie preto, lebo mam nervy, ale aby si si uvedomila aky poklad mas doma.
tu nejde o to ze "bije ta? nie? tak zostan s nim" ale o to, ze co ine chces? nudi ta? zacnite konat - komunikacia.
ja som bola na tom rovnako, paradoxne presne 9 rokov od zaciatku vztahu, potom takmer prisiel o zivot v praci, nastastie nema trvale nasledky, len malinke.
vies - povie mti len jedno - nechci zazit ten pocit, ktory som zaziavala ja, ked mi kolega telefonoval, co sa stalo.
mozes ho opustit, ale podla mna budes prazdnejsia ako predtym a to nie je preto, lebo mas uz svoj vek a musis musis nieco dosiahnut a mas casovy limit. nie.
existuje porekadlo - ked vydrzite spolu dvaja vedla seba v tichosti a bez slov - to je dokaz, ze spolu vydrzite :) presne ten moment, ked nie je si co povedat, je doelzitejsi ako ten moment, ked rozoberate nejake temy.. skus s nejakym nahodnym clovekom z ulice byt ticho hodinku, aky to bude pocit :D
mozno mas dalsiu prekazku vo vztahu, ak ju nepreskocis s nim, tak s kym prosim ta? s dalsim? ci budes prelietava lebo prekazky?
zdroj: vlastne skusenosti, 19 rocny vztah, z toho 12 rokov manzelstvo, 10rocny syn.

Mimulus

Nespozná.....alebo lepšie povedané spozná lenže to sa podarí tak max v 1% prípadov :)

Ak by mi žena povedala...,,že nevie či so mnou chce byť,, tak by som sa okamžite zbalil a odišiel.

Len toľko...