Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?

Príspevok v téme: Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?
Leadara3

Ahojte. Mam uz dost dnesneho sveta. Mam dost klamstiev, pretvarky, znecisteneho prostredia a hluposti ludi, ktori sa len zenu za peniazmi a peniaze vidia ako zmysel zivota. Vrazdy, znasilnenia, pedofilia, fuj, nas svet je hnusny. Ludia ziju prazdny zivot plny strachu, stresu a depresii. Aky to ma zmysel zit takto? Mam taku viziu - spoznat ludi, ktori prezivaju to iste co ja - znechutenost z dnesnej spolocnosti. Nie som ziaden magor, mam uz skoro 30 rokov, vystudovanu vysku a nechut byt tu v tejto spolocnosti a prisposobovat sa nezmyselnym konvenciam...
Chcem spoznat ludi rovnako zmyslajucich ako ja. Schopnych spakovat si svoje veci a pustit sa do niecoho neznameho, mat odvahu zacat zit tak ako chcu. Chcela by som najst miesto, kde by sme sa mohli vsetci usidlit, vystavat si svoje obydlia, pestovat si svoju potravu, mat vlastne hospodarstvo a zalozit komunitu, ktora bude pretrvavat starocia. My budeme zaklad tejto komunity - zakladatelia. Chcem, aby sme boli daleko od spolocnosti, ale nie uplne pretrhnuti od kontaktov. Mat tu "vonku" nasich lekarov upisanych nasej komunite a prijem liekov v pripade nudze a chorob atd... Ak niekto vie o nejakom mieste na svete - lese, ostrove, opustenej dedine, ktora nikomu nepatri, nech da vediet. Cim viac napadov a hlav, tym lepsie. Je mi jedno, kde to miesto na svete je. Ja sa prestahujem hocikde, pretoze tu ma nic nedrzi. Ak ma niekto svoju viziu, ako by to chcel urobit, alebo hociaky napad sa ceni. Mozeme vsetci spolu vytvorit plan a v buducnosti ho aplikovat. Viac ludi s rovnakym cielom = vacsia uspesnost a istota. Ludia, ktori chcete utiect z toho sveta, nic vas tu nedrzi, citite sa sami a je vam jedno, kde budete zit - napiste teraz. Bolo by uzasne zacat zit medzi ludmi rovnako zmyslajucimi, ja verim, ze vsetko sa da, ak sa chce. Kto vie, ako by sme to mohli urobit, nech sem napise...

Deria

Pokial viem, stat ponuka pozemky na hospodarenie zdarma + 40000 € nenavratnu pozicku. Podrobnosti neviem ale treba sa informovat na ministerstve podohospodarstva. Mozete hospodarit, nieco si predat a z toho zit tak, ako chcete vy. Lebo peniaze sa raz minu a veci ako elektrina, voda, kurenie, sadenice a pod. platit treba stale.

Bojan

Ak sem este niekto z vas pride a stale vas ten komunitarizmus drzi, tak dovolim si par postrehov a odporucani, nakolko ja sam uvazujem takto uz dost dlho, ale stale som v zajati materialneho sveta. Takze moj ciel je asi taky, ze by som chcel vytvorit komunitu alebo sa do nejakej existujucej pridat, lenze neviem ci tie existujuce komunity nesú takeho ducha, po ktorom tuzim alebo tuzime ak chcete a aj v tom treba mat jasno. Momentalne uvazujem nad usporiadanim prednasok na komunitnu temu po vybranych mestach, na co potrebujem nejaky cas a peniaze. Ak by sa nasiel niekto co by zatial len mne, nakolko som sam chcel pomoct v organizacii, budem velmi poteseny a rovno mi mozete napisat na mail keramaladuf@gmail.com a na zaver vam chcem odovzdat nieco na inspiraciu 195.62.17.35 stiahnite si a precitajte :)

Skutočná láska a priateľstvo „neznamená hľadieť jeden na druhého, ale hľadieť spolu jedným smerom“ (A. Saint - Exupéry)

Sambaly

Neviem ako ste s tym daleko, ale rad by som sa na tuto temu rozpraval osobne. Som z Ba. Tel. zaslem po odpisani. S

jedulka

U nás je trend se zbavovat takzvaných nepřizpůsobujících lidí:-)Samozřejmě skrytě jak jinak.Čistí města od cikánů.Nejdřív to odnesli sídliště a co myslíš kde se ukrývají teď?No v Podbořanech a podobně.S nima asi nikdo nebude chtít bydlet.Já tedy rozhodně ne.Jak říkám, začni tímhle:

jedulka

Především klobouk dolů před tvojí odvahou ...lidi budou tady dlouho brblat jak to nejde, na to si budeš muset zvyknout :-)jinak se nehneš:-)
rozpad.cz. může sloužit jen jako základna vykrádání dobrých nápadů.Jinak je k ničemu,podívej se na tému "šikana",to bylo první na co jsem se podívala,a hele, už tam byl jeden "diktátor",který chtěl rozlišovat mezi lidmi silnými a slabšími.Ti tam podle něho nemají co dělat.Jak bys vyřešila a kdo by vůbec řešil problém takového jedince, který by byl zpočátku skrytý pod jeho nadšením?Nemyslím si,že to chce nějakou ideu a plánování,ale aby ti to neskončilo jako utopie.Kdo vyřeší a bude řešit takovéhle potíže?To by mě velmi zajímalo.Bez dobých vztahů,ti to popadá jako domeček z karet i kdybys to celé financovala sama.Dobrých lidí je ještě stále dost a tady jich najdeš opravdu hodně,ale ta idea asi bude opravdu zapotřebí.Jinak takováhle podobná debata už tu běží.Po názvem chcem-zit-netradicny-samotarsky-zivot-da-sa-to-u-nas? Pár velmi dobrých a zajímavých rad už tam padlo.Chce to širokou diskuzi,hlava k hlavě a vybírat to co nejvíc dobrých nápadů aby lidé věděli, že to jde.Než se ti někdo zvedne ze stoličky a řekne "jdu do toho".Místo, mě napadlo je Tachovsko!Prý jsou tam velmi levné pozemky a vybydlené celé vesnice.Ale nebyla jsem tam a ani nemůžu, co takhle začít s tímhle.Peníze tě netrápí asi ani volný čas.Zkus a přines nějaké fotky, pro začátek.Mám odvahy dost, nebojím se a peníze se nějaké najdou.Dál ovšem jak z česka či slovenska ti nepůjdu.Tady je můj domov.Jinak vysídlených a vybydlených měst celých vesnic najdeš jen co já vím po Evropě mnoho!Kopíruji kousek z článku.
Co bude za deset nebo dvacet let? Budou Němci, Rakušané a Nizozemcu nepřetržitě dotovat Řecko, Portugalsko a Španělsko, podobně jako Praha dotuje Rtyni v Podkrkonoší, Kašperské Hory nebo Blšany u Podbořan? Toto je další velmi nedomyšlený aspekt eura. Blšany mají alespoň tu výhodu, že jsou mnohem menší než třeba Portugalsko,"
Můžu ze zkušenosti mluvit pouze o Podbořansku, skutečně vybydlené, celé okolí, ale taky nestojí se za to ani na něj dívat.Okolní krajina je ošklivá.

Sejla

No vieš, je to veľmi pekné, ale osobne by som neverila nejakým náhodným ľudom z internetu, čo o sebe niečo tvrdia. Ja si viem spraviť fajn život aj bez komunity. Samozrejme s tým, že nikdy nebudem úplne nezávislá od spoločnosti. Ale aspoň si vyberám čo robím, kam chodím a s kým sa stýkam. Všetko a všetci, čo a koho hľadáš sú roztrúsení kdekoľvek okolo teba, len sú zamaskovaní aby ich kdeaký blbec nezničil a rozpoznal iba ten jemu podobný.

doubledog

ovecka
jasne
a preto v malej, sebestacnej skupinke budu zeny podriadene muzom.
inak ich intrigy skupinu rychlo rozlozia.

potreba prezitia totiz velmi rychlo odstrani mnohe civilizacne vymozenosti.
a to nielen teplu vodu ci spalovacie motory, ale aj zensku rovnopravnost.
:)

co si romanticke duse, vychovane v meste a pohodli, samozrejme nepriznaju.

doubledog

ved ani ja nie :)

ale "odchadzaci" ano, v tychto prispevkoch je vzdy pritomna tema zla v ludskej spolocnosti, od ktorej treba odist.

aj v malej komunite mas pretvarku, hlupost, klamstvo, potrebu moci ci manipulacie, casto aj nasilie a znasilnenia.