(Ne)mať dieťa?

Príspevok v téme: (Ne)mať dieťa?
ftyjuhvociuh

Zaujíma ma, či tí z vás, ktorí máte deti resp. rozmýšľate o deťoch na to máte aj nejaké logické dôvody alebo či je to len čisto emocionálne. Z môjho pohľadu mať dieťa nemá žiadne výhody akurát stojí enormné množstvo času, peňazí, energie, nervov, sebazapierania, obmedzovania... Aké sú vaše pohľady/názory?
.....................................................................................

ZDRAVIE.sk odporúča:

Nebezpečný spôsob: Aj takto chcú ženy otehotnieť!
Viac na www.zdravie.sk

Sejla

Ja úplne akceptujem a chápem ľudí, čo nechcú mať deti, každého v tom podporím, aj by som bola za bezplatnú sterilizáciu..
Ja osobne deti chcem, kedže sama som nemala šťastné detstvo, mojim najväčším snom je dať ho mojim budúcim potomkom, ani mi nezáleží na tom, koľko budem ešte v živote drieť, aby oni boli zabezpečené a mali spokojnú matku... Mne úplne postačí mať kompletnú, milujúcu rodinu, to je zmysel všetkého.... Nuž ale keď nevydá tak nič, nechcem to zase siliť a hľadať darcu spermií ako podaktoré:))

AfterEight

Aj ja mam 23,teda ako som pisala zachvilku 24.A presne ako si napisala,som mlada,nerobim si vobec starosti :) Len som zakladatelke,zakladatelovi chcela vyjadrit to,ze nie je zle,ked ma takyto nazor. Dnesna doba je tazka pre mladych, je velmi tazke si najst, trosku lepsie platenu pracu,aby vobec mali z coho platit hypoteku xy rokov a vobec, aby nemuseli odcestovat do zahranicia. Preto nemaju chut,ani cas riesit v nasom veku deti.

A absolutne sa necit zle,ze ked vidis dieta v kociku,ze sa po nom nevrhas,alebo neplaces od dojatia.
Ja ked idem s kamaratkami na kavu a pride tam znama s babom,kamosky sa na babo vrhnu,cuckaju ho ,mojkaju,no zblaznia sa od radost (a to vlastne deti nemaju) ja sa na to babo usmejem,kyvam mu,ono mi to opatuje :) (inak zvlastne,ze ja sa mu venujem najmenej a na nikoho sa neusmeje len na mna :D ) steklim ho,ale toto mi vydrzi tak 5min a stacilo mi :) ....ale toto je len moj nazor,takze poprosim nesudte ma ;)

Lulita

after - ved si este mlada, mas casu dost, vobec si nerob starosti :)

ja som otehotnela, ked som mala 23, ale bola som vydata a vedeli sme, ze spolu dieta chceme, takze sme tomu nechali volny spad :)

AfterEight

Ved presne,ja to chapem,ze to tak necitim,kedze vlastne deti nemam,ale absolutne si to nepripustam,aby som ich mala najblizsie dva roky. Som racionalny typ,to je pravda :) Ja aj studujem vedecky smer,tak u mna to tak uz nie je,ze by to bol zazrak,ja to beriem z inej stranky. Viem,ze svoje dieta budem neskutocne lubit,budem sa onho starat najlepsie ako viem,ale v prvom rade sa musim postarat,ze ked pride na tento svet,aby malo vsetko co potrebuje a hlavne mamu,ktora je pripravena na dieta a otca :)

Lulita

to pises preto tak, lebo si este nepocitil lasku dietata, nie je nic krajsie, ako ked ti vlastne dieta povie, ze ta miluje a objime, bezdetni zbytocne budu polemizovat o vyhodach a nevyhodach :)

na co logicky dovod? laska je nepostacujuci dovod? je to to najvysie nad nami, pri nas, pomedzi nami

kto chce byt sam, nech je, kazdeho vec :)

AfterEight

ja mam za par mesiacov 24 a vobec ma to netaha este k vlastnym detom. Sestra caka v 27,pomaly 28 svoje prve dieta a na to sa velmi tesim,ze budem teta. rada sa s nimi hram,ale vydrzi mi to tak hodku. Proste mi nezacali tikat bio. hodiny :-) vobec ta neodsudzujem,ze to takto beries. Niektori ludia by chceli aj 5 deti,ini 1,a niektori ziadne. Ja v prvom rade chcem skoncit vs,aspon 2 roky odrobit,a snad budeme mat kde hlavu ako rodina sklonit(vo svojom). Priatel by chcel uz za 2 roky,ale ked som mu povedala co nas vsetko caka dovtedy,tak uz tak nenahli. Urcite sa bojim,ked viem,ze to bude boliet ako svina,ale nieco tu chcem po sebe zanechat :-)