(Ne)mať dieťa?

Príspevok v téme: (Ne)mať dieťa?
ftyjuhvociuh

Zaujíma ma, či tí z vás, ktorí máte deti resp. rozmýšľate o deťoch na to máte aj nejaké logické dôvody alebo či je to len čisto emocionálne. Z môjho pohľadu mať dieťa nemá žiadne výhody akurát stojí enormné množstvo času, peňazí, energie, nervov, sebazapierania, obmedzovania... Aké sú vaše pohľady/názory?
.....................................................................................

ZDRAVIE.sk odporúča:

Nebezpečný spôsob: Aj takto chcú ženy otehotnieť!
Viac na www.zdravie.sk

0vecka

2 Mataska jj podla mna je to dobra hovadina. Si myslim ak sa decko narodi s nejakym defektom napr mu nefunguje srdce atd tak ja by som to vobec neriesil najme v pripadoch ked je to dedicne a liecenie stoji strasne prachy.

hadica700

Mataska
nevies o DNA ano prt..
aj dvom alfa samcom a samickam sa moze stat, ze dieta bude mat DNA defekt.
dospej, ty deti radsej ani nemaj..
obzvlast, ked alfa sa krizi s kazdym, potom nevies, kto je tvoj nevlastny brat a mas DNA defekt.
tak sa uvedom trochu..

0vecka

2 chalice my mame taku istu slobodnu volu ako simpanzikovia. Akoze ty si myslis ze napr to ze sa na teba niekto skaredo pozrie a ty sa citis preto zle je vysledkom nejakych vedomych procesov? nieje, mame to proste tak naprogramovane.

Sejla

Ľudia, čo ste sa úplne zbláznili? Trochu optimizmu, choďte von, slnko svieti, kvety kvitnú a my všetci sa až na nejaké malé, nepodstatné problémiky, máme ako prasce v žite. Jediné, čo nás väzní a obmädzuje, je mysel.
A robiť si deti preto, aby sa na staré kolená o nás postarali, je tak trochu pokrytectvo a nerobiť si ich zo strachu, že nás sklamú, je zbabelosť:-)

emalea

Mimulus...trochu optimizmu do života!! Ak by to bolo až také zlé, mali by sme to všetci rovno zabaliť...nemyslíš? Ešte stále je okolo nás dosť slušných ľudí /aspoň ja tomu verím/ aby som uverila aj tomu, že z mojich deciek tiež vychovám slušných ľudí....

Mimulus

Nič v zlom ale Mataska má pravdu.

Videli ste ako sa dnešná generácia správa k svojim rodičom?
Väčšina je bezmilosti a možnosti výberu dotlačená do domova dôchodcov, kde častokrát umierajú sami. A u ich detí sa neprejaví častokrát ani toľko slušnosti aby svojich rodičov prišli občas navštíviť. Čo je ale najhoršie tak neskôr už za nich ani neplatia a tí starkí sú nútení radšej ostať o hlade len aby im dôchodok stačil na vyplatenie ubytovania...Smutné nie?

A čo sa týka detí tak ja som nikdy netvrdil, že ich nechcem mať. Chcel som ale keď vidím tento svet, vidím ako ľudia fungujú, aké hodnoty sa v tejto spoločnosti preferujú tak mi je na vracanie a nikdy by som toto svojmu potomkovi neurobil. Nedokázal by som ho žiadnou, ani tou najlepšou výchovou prevychovať tak, aby ho nestiahla spoločnosť a návody ktoré sú tu tak veľmi preferované.

Slušnosť, obetavosť, láska, dôvera...sú už v dnešnej dobe iba slovíčka v tomto texte.

Mataska

a vobec nesuhlasim s tymy vasimi dristami o poslani zeny a muza a povinnostou mnozit sa. co som ja nejaka tovaren na decka cico? nechcem ich mat tak ich mat nebudem nech si keca kto chce co. je to moje rozhodnutie a hotovo.
a stym plodenim ze alfasamec plati len u zvery lebo medzi ludmi sa mnozia aj taki jedinci ktori maju dna na hovno a plodia chore potomnstvo o ktore sa musi starat stat a dava nato nemale prachy. tak ake dna. v prirode chore jedince sa nemnozia len zdrave ale medzi ludmi je to ine. alfasamec a kolko muzov vobec nesu alfasamci a maju viac decak ako ti alfasamci.

Cindy35

hmm a mozno je chyba v programe ze sa silou mocou rozmnozuju aj ludia, ktori geneticky na tom nie su dobre - to v risi zvierat nie je mozne, vo svorke samice oplodnuje iba alfasamec a tuto poziciu si musi tvrdo vybojovat fyzickymi subojmi s inymi samcami

Saaalvika

mate deti je program nasej DNA, ktora nas nakodovala vyslovene sa mnozit a rozsirovat, aby nezanikla. Ak by sex nebol tak prijemny, uz davno by sme vyhynuli. Vsetka nasa sex. charizma je riadena hormonmi, cyklami, programom, ktory ak spravne bezi, nasa DNA sa chce reprodukovat ;) racionalny pristup k "urobeniu si deti" je vlastne zrejme nejaka chyba v programe, inak by nad tym clovek nerozmyslal. Je to hlavne poslanie zeny a muza, zreprodukovat DNA a vytvorit cloveka. Tam sa uz skor naskyta otazka, ze naco je tento vecny kolobeh dobry. Nuz na toto uz odpoved nepoznam.