Mama mi povedala, že musím schudnúť

Príspevok v téme: Mama mi povedala, že musím schudnúť
JaNatalka

mám 15, meriam cca 161 cm a vážim okolo 61 kg... približne pred rokom a pol som začala priberať, dovtedy som bola veľmi chudé dievča. No odvtedy som pribrala takmer 15 kíl.. už asi trištvrte roka sa snažím správne jesť ale moja slabosť na čokoládu to vždy pokazí. asi pol roka si držím váhu 59 kg a za posledný tyždeň keĎ som bola u starkej som pribrala na 61... moja mama mi povedala že musím začať cvičiť, pred tym som občas behavala na stroji ale žiadne zmeny.. hovorí mi aby som menej jedla, aby som nejedla sladké, aby som to nepreháňala s naberaním jedla, aby som dlhšie cvičila a pod. Je to strašne ťažke pre mňa ale chápem že chce pre mňa to najlepšie, veď kto by chcel tučné dievča.. asi preto som nemala doteraz žiadneho chlapca a nemám takmer žiadne kamarátky... prosím mohli by ste mi poradiť nejaku dobru dietu alebo niečo take? ale aby to bolo zdrave pretože ja zbižnujem ovocie a zeleninu a tak ale ta čokolada no.. ďakujem :)

snehuliatko

behaj, behaj, behaj !!! beh je najlepší na spaľovanie tukov.. 3-4x do týždňa si choď von doobeda 2 hodiny po raňajkách alebo večer 2 hodiny po večeri zabehať minimálne na polhodinu..samozrejme ak nebudeš hned vládať tak treba na to ísť postupne a nie hneď tých 30min.. ďalej pred každým jedlom či sú to ranajky, desiata, obed, olovrant alebo večera vypi pohár čistej vody (samozrejme veeeľa vody piť počas celého dňa) pretože to s časti zasýti tvoj žalúdok...keď ťa prepadne chuť na sladké odporúčam mať po ruke buď to ovocie, nejaké ktoré máš najradšej alebo dať si žuvačku s dobrou príchuťou ja napr zbožňujem fialove airwaves :) taktiež by si mohla skúsiť nejesť po 5 až 6 večer veľa to spraví, keď sa človek večer nenapcháva jedlom.. je to beh na dlhšiu trať ale zato účinný, zdravý a bez Jo-Jo fektu, ale bez pevnej vole to nepojde, veľa šťastia! ;)

slnovrat

Darmo budes cvicit viac, ked sa zle stravujes. A čo sa týka pitia, žiadne sladké malinovky, iba čistú vodu.

slnovrat

Nejedz tak, že sa prejes do prasknutia. Len tak, že budes syta. A nejedz vôbec fastfood. Kým schudnes na normálnu váhu, jedz čo najmenej mäsa s výnimkou rýb.

slnovrat

Zo sladkosti sa pribera najviac, navyše je to návykové, čím viac zjes, tým viac telo pýta. Musíš to znížiť na minimum. Maximálne jeden kexik denne. Miesto sladkosti si davaj ovocie.

;dfwofkiq

vobec nesi až taka tučna že by si kôli tomu nemala mať kamošov ale trochu by si zhodiť mohla.... skus cvičiť a jesť menšie davky... vyber si šport ktory ta bude baviť :)