Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prosím, aspoň si to prečítajne, možno sa predsa len nájde niekto...

Príspevok v téme: Prosím, aspoň si to prečítajne, možno sa predsa len nájde niekto...
JankaLee

Je mi jasné, že potrebujem lekára a veľmi mi tu asi nepomôžete, ale nemôžem spať a bojím sa, čo to so mnou je. Začalo to úplne normálne, vlastne by som povedala, že nič nezačalo a nevenovala som tomu pozornosť (venovala len z estetického hľadiska). Na chrbte sa mi urobilo zopár vyrážok ( v mojom veku,21, je to ešte očakávateľné),samozrejme, že som sa ich chcela pred dovolenkou rýchlo zbaviť, tak som si vkuse do toho rýpala a odškrabovala chrastičky (hlúpe, naivné, no vždy sa to rýchlo zahojilo). Avšak jedna chrasta pretrvávala vyše týždňa, tak som si nechala poradiť (asi nesprávne) a potierala som si to alpou. Reakcia bola prirodzená a pálilo to, okolo chrasty som to mala podráždené, ale inak nič hrozné. A potom, boli sme pozvaní s priateľom na akciu, kde sa čo to popilo a normálka. Na druhý deň som si pri sprchovaní našla na ramene malý pluzgierik, vyzeralo to ako popálenie od cigarety(len také lahké), kožtička z pluzgiera mi po sprchovaní zliezla a zostalo tam len začervenané okrúhle miesto (opäť nič, čomu by som venovala pozornosť). V to isté ráno sa mi podarilo odlupnúť si suchú kožu z brady, asi tak 1x1mm, ledva badateľný kúsok a to sa už dostávam k podstate. Išla som k priateľovi a robila si srandu že sa celá odlupujem, spomenula som mu, že mám na chrbte nahojacu sa chrastu, tak sa mi na to pozrel a zostal zhrozený, lebo som to mala pekne zapálené. Zalepil mi to leukoplastom a dostávam sa do ďalšieho dňa pretože... útvar pod leukoplastom ma začal veľmi štípať a všimla som si, že začervenanie presahuje plochu leukoplastu zakrývajúceho mi chrastu, tak som si teda leukoplast odlepila a prišlo ďalšie zhrozenie. "Chrasta" sa mi rozšírila, mokvalo to a pálilo, chcelo sa mi plakať z toho pohľadu. Rýchlo som si skontrolovala aj chrastu na pleci, nevyzeralo to o nič lepšie, zapálilo sa mi to a aj na brade to vyzeralo zle. Mysliac si, že sa mi to začne zlepšovať som návštevu lekára odložila o jeden deň, no evidentne som urobila chybu, pretože dnes som si objavila malinkú samoodseba sa tvoriacu chrastičku, už so zabudovaným zápalom a teraz sedím a premýšlam, čo to so mnou je, a neviem sa dočkať zajtrajšieho vyšetrenia... mám strach, že keď zaspím, zabudím sa posiata zapálenými velikými chrastami :(

Deria

darmo sa nehovori, ze zdrava vyziva je zaklad zdravia. hlavne dbaj na to, aby si mala rozmanitu stravu, vela vitaminov a mineralov, na tom stoji imunitny system. ten sa vzdy oslabi, ak telu nieco chyba.

ba

jedna moja znama sa takto cela obsypala ,po vybrati sa jej to skludnilo a niekto jej poradil stravovat sa podla krvnych skupin

JankaLee

Tak ja vám teda ďakujem za rady, bola som u lekárky a mám antibiotiká, uvidím ako to bude ustupovať, ale rakovina to nie je :)

sue141

nestrašte hned s rakovinami!!
janka neboj sa, ľahni si v kľude spať a ráno chod bezpodmienečne na kožne. a nepozeraj sa na to! rano vstaň, nachystaj sa bez toho aby si sa na to pozerala alebo hladala dalšie vyražky. darmo čo ťa to znova znepokoji. bud v klude a drž sa. lekar by mal pomocť :)
potom daj vedieť ako si dopadla