Prosím, aspoň si to prečítajne, možno sa predsa len nájde niekto...

Príspevok v téme: Prosím, aspoň si to prečítajne, možno sa predsa len nájde niekto...
JankaLee

Je mi jasné, že potrebujem lekára a veľmi mi tu asi nepomôžete, ale nemôžem spať a bojím sa, čo to so mnou je. Začalo to úplne normálne, vlastne by som povedala, že nič nezačalo a nevenovala som tomu pozornosť (venovala len z estetického hľadiska). Na chrbte sa mi urobilo zopár vyrážok ( v mojom veku,21, je to ešte očakávateľné),samozrejme, že som sa ich chcela pred dovolenkou rýchlo zbaviť, tak som si vkuse do toho rýpala a odškrabovala chrastičky (hlúpe, naivné, no vždy sa to rýchlo zahojilo). Avšak jedna chrasta pretrvávala vyše týždňa, tak som si nechala poradiť (asi nesprávne) a potierala som si to alpou. Reakcia bola prirodzená a pálilo to, okolo chrasty som to mala podráždené, ale inak nič hrozné. A potom, boli sme pozvaní s priateľom na akciu, kde sa čo to popilo a normálka. Na druhý deň som si pri sprchovaní našla na ramene malý pluzgierik, vyzeralo to ako popálenie od cigarety(len také lahké), kožtička z pluzgiera mi po sprchovaní zliezla a zostalo tam len začervenané okrúhle miesto (opäť nič, čomu by som venovala pozornosť). V to isté ráno sa mi podarilo odlupnúť si suchú kožu z brady, asi tak 1x1mm, ledva badateľný kúsok a to sa už dostávam k podstate. Išla som k priateľovi a robila si srandu že sa celá odlupujem, spomenula som mu, že mám na chrbte nahojacu sa chrastu, tak sa mi na to pozrel a zostal zhrozený, lebo som to mala pekne zapálené. Zalepil mi to leukoplastom a dostávam sa do ďalšieho dňa pretože... útvar pod leukoplastom ma začal veľmi štípať a všimla som si, že začervenanie presahuje plochu leukoplastu zakrývajúceho mi chrastu, tak som si teda leukoplast odlepila a prišlo ďalšie zhrozenie. "Chrasta" sa mi rozšírila, mokvalo to a pálilo, chcelo sa mi plakať z toho pohľadu. Rýchlo som si skontrolovala aj chrastu na pleci, nevyzeralo to o nič lepšie, zapálilo sa mi to a aj na brade to vyzeralo zle. Mysliac si, že sa mi to začne zlepšovať som návštevu lekára odložila o jeden deň, no evidentne som urobila chybu, pretože dnes som si objavila malinkú samoodseba sa tvoriacu chrastičku, už so zabudovaným zápalom a teraz sedím a premýšlam, čo to so mnou je, a neviem sa dočkať zajtrajšieho vyšetrenia... mám strach, že keď zaspím, zabudím sa posiata zapálenými velikými chrastami :(

slnovrat

Bola chýba to zalepiť. Pod tým to mokva. Kúp si B vitamín na lepšie hojenie a nedrazdi si to. Opýtaj sa v lekárni čo na to a prípadne skoc ku lekárovi

jedulka

Znáš TTTTT?
Ticho, teplo,tekutiny,tišení bolesti, transport ... Tak v lékaři každopádně.Ale klid je dalším a velmi důležitým faktorem.Tvůj strach ti není dobrým přítelem.Uklidnit se.Co tě tak může u lékaře čekat.Dají ti ATB a měli by tě poslat na vyšetření krve!Nikdy nelepit ránu leukoplastem!Každá rána potřebuje vzduch,aby se lépe hojila.(sušila)