Baby, brali by ste HAK v takomto prípade?

Príspevok v téme: Baby, brali by ste HAK v takomto prípade?
gabika234

Chcela by som vás poprosiť o názor, aj keď viem že rozhodnutie je na mne.

Mám 18 rokov, začala som brať HAK Diane 35 - dala som si ju predpísať hlavne kvôli antikoncepčnému účinku, ale padla mi dobre aj na ťažké akné, s ktorým som sa trápila 5 rokov - mne totiž na akné nič nezaberalo a ani nemohlo, pretože som ho mala kvôli zvýšenému testosterónu. Taktiež menzes som mala 3x do roka a veľmi silný a bolestivý, koľkokrát som aj zvracala a odpadla.

Problémoom ale je , že teraz už nemám sex. život a teda už nemám legitímny dôvod brať HAK. Ale ja som si už na tú pohodlnosť strašne zvykla, nechcem aby sa mi vrátilo aj akné. Viem že toto všetko by sa dalo riešiť aj prírodnými prostriedkami ... ale ďalším faktom prečo nechcem prestať brat HAK je to že mi narástli prsia.... isto si poviete, aká ďalšia tupá čupka ktorej je krása prednejšia než zdravie, ale ja som mala predtým prsia nulky, košík AA!!! Fakt takmer nič... a teraz mám pekné plné jednotky, ja viem že to nie je nič moc ale pre mňa je to úplne úžasné, som absolútne spokojná :) A teda predpokladám , že po vysadení by mi to všetko odišlo, aj keď som čítala aj o prípadoch keď babám prsia zostali, ale to len vtedy keď mali v dôsledku niakych porúch nedostatok estrogénu v mladosti a prsia im teda iba dorástli... ale to asi nebude môj prípad :(

Ešte chcem uviesť, že mám nízku zrážanlivosť krvi, teda trombózy mi nehrozia, takisto nemáme v rodine problémy ani len s kŕčovými žilami, nie to ešte infarkty. Premýšľala som nad zmenou HAK, že si dám niaku z menším obsahom estrogénu, aby to nebola taká záťaž... táto sa aj tak nemôže brať dlhodobo. Dúfam, že sa tu nájde niaka baba čo ma pochopí a neodsúdi ako sprostú husu :(

kabel

problem je v tom, ze nejde len o obsah estrogenu, ale najma o druh gestagenu, pretoze cyproteronacetat v Diane je proti testosteronu najucinnejsi a pri vsetkych ostatnych sa ti plet zhorsi

Lulita

pozri, ak nemas ziadne problemy a robi ti dobre na plet, chod nadalej na kontroly a uvidis, ak by si spozorovala nejake neziaduce ucinky vysadis