Ako sa chranit pred kvasinkami v tehotenstve? (RNG a ostatni)

Príspevok v téme: Ako sa chranit pred kvasinkami v tehotenstve? (RNG a ostatni)
Katariina

Kedze v tehotenstve, najma prvom trimestri, maju zeny skoro vsetko zakazane, chcela by som sa poradit, ako sa chranit pred vznikom mykoz. Som na ne extremne nachylna. Strava mi je jasna - minimum cukrov, vela vlaniny, jest kokosovy olej (ved je to zdrava potravina). Objavili sa vsak clanky, kde sa pise, ze vlaknina inulin nie je pre tehotne vhodny, co ma fakt dostalo. Probiotika sa snad mozu.

Chcem sa napriklad opytat na enzymy, napr. Candex, ci bola robena nejaka studia. Ci sa smie aspon v obmedzenom mnozstve, povedzme 1 cps kazdy treti den. Ci to (ne)stoji za ten risk vyhnut sa prepuknutiu a potom chemickej liecbe mykozy - ved tieto najviac asi skodia plodu.

Dakujem za rady.

RNG

Niet ziadneho uzitocneho doplnku, na ktori by ludia financovani farmaciou alebo lekarskym monopolom nezautocili. Im ide o udrzanie svojich ziskov, obratu a sucasnej, pre nich velmi vyhodnej situacii.
Takze na potravinove doplnky sa zriedka robia studie, ktore by dnesna monopolna medicina publikovala. Prave naopak, vsetky studie dokazujuce ucinnost a neskodnost sa snazia zatusovat a umlcat.
Ale jedno je jasne: v definicii potravinovych doplnkov, ktore su lekarmi pripustene na trh musi byt splnena podmienka absolutnej neskodnosti.
Upozornenie pre tehotne zeny a deti si ale FDA na vyrobcoch doplnkov nasilim vymohla, bez akychkolvek dokazov, ze by to bolo skodlive.
A FDA si nikto nedovoli oponovat, lebo na jej strane ja absolutna moc nad potravinami, potravinovymi doplnkami aj liekmi.A su to ochotni vymahat cez sudy, policiu a dokonca maju vlastnych kuklacov, co by malo byt sice protizakonne, ale zaviedli to kvoli drogam ale s kludom to pouziju aj na potravinove doplnky, keby naozaj dokazali, ze niektory je skodlivy pre niekoho, alebo ze niekto nedovolene tvrdi o doplnkoch ze su to lieky. Len FDA ma pravo nieco uznat/schvalit za liek a kto tvrdi o nievom ze je liek bez schvalenia FDA, mozu ho obtat o majetok a posadit do vazenia.Nejeden na to uz doplatil.
Ale k veci, vyse 80% kvasiniek sa nachadza v crevach, ked ich tam vyhubis a nahradis probiotikami tie obvykle vyrobia dost protipatok proti kvasinkam aj inde v tele. Mikrovlaknin je hromada, mas plevy ako psylium, inulin z korenov cakanky, pektiny z ovocia, najma jablka a hrusky, arabinogaslactany zo stavy stromov, najma smrekovca opadaveho/larix deciduosa/larch a dobra je mikrovlaknina pod menom glucomannan, ktora je najnovsi hit v kontrole vahy.
Vaginalna mikroflora je velmi zavisla od crevnej a preto treba tuto co najucinnejsie adresovat.Tj nasadit kvalitne probiotika, rozne, a rozmnozovat ich zmesou roznych mikrovklaknin.
Proticandidove doplnky, ako kokosovy olej roztok citricidalu a candex sa mozu pouzivat aj v tehotenstve, ale oreganovy olej ako silna korenina sa neodporuca, lebo UDAJNE (nic take sice nie je dokazane, ale "opatrnost je matka mudrosti") prekrvuje maternicu a tym UDAJNE zvysi moznost spontanneho potratu.

odpovedam

Moj gynekolog tehotnym kaze aplikovat si raz tyzdenne gynocaps - su to probiotika priamo na vkladanie do posvy.