Povinná vojenská služba

Príspevok v téme: Povinná vojenská služba
V.Nyzlova

Ahojte,

tak ma napadla ďalšia téma a zaujímalo by ma, čo si o tom myslíte. Pri svojich kamošoch i mladších ročníkoch si občas vravím, že je škoda, že neboli na vojne. Sama som na vojne nebola, takže ak sa tam naozaj diali nejaké nekalé veci, tak hold, netuším. Ale občas si pri priateľovi vravím, že škoda, že nebol na vojne :)
Súhlasíte, alebo mi budete oponovať? :)

quako

mamma mia,povinný základný vojenský výcvik,potom popár rokoch 3-4týžď.cvičenie má iný dôvod ako príprava na manželstvo:-D
nechcem hodnotiť tých pár stoviek príslušníkov profesionálnej armády SR(z ktorých väčšina je na zahr.misiach),ale v prípade hociakého konfliktu,podporovaného zvonka,je SR prakticky bezbranná a závislá iba na pomoci iných síl čl.štátov,ktoré by boli ochotné sa zamiešať do konfliktu..
z každého člováka zvs chlapa nespraví,záleží na jeho rodičovskej výchove,škole,zdraví telesnom aj duševnom a hlavne charaktere

Prezyvka55

Nina v tomto mas pravdu :D avsak ten kurz no neviem neviem, ved aj maximalny primitiv zvladne ovladat pracku, a precitat recept a podla neho hadzat veci do hrcna tiez nie je nieco na co treba vysoku skolu.
Ludia su v prvom rade lenivy a tuto lenivost skryvaju za neschopnost.
V kazdom pripade nikto nikoho nenuti zit s lenivym clovekom ja sa napriklad na svoju partnerku stazovat nemozem ani ona na mna :).
Vo svete je mozne vyselectovat ludi co za nieco stoja od odpadu. A teda by malo byt v kazdeho zaujme pokial chce zit s clovekom co za nieco stoji aby ponukol rovnake hodnoty a aby mal u takeho sancu.

Nina.

Prezyvka55 tak to už potom skôr zaviesť povinný kurz varenia pre ženy v rámci stredných škôl :D Aj keď ja si myslím, že dospelý človek by si proste mal vedieť navariť a upratať si po sebe riady či už ide o ženu alebo o muža, to je predsa základ. Nepáči sa mi ten trend bývania u rodičov do neviem kedy a nevedieť ani uvariť, zapnúť práčku a podobne.

Prezyvka55

Nina nie su stavane do vojenskej kuchyne a na cistenie chodieb v barakoch? Mi nehovor ze nie su na to stavane. Pre kazdu by sa nasiel nejaky ten job na kt je stavana.

Sejla

Excentrik, ok, rozmaznané pipky, na tie narážaš, jasné, no máš pravdu že s takými moc v kontakte nie som, iba o nich počúvam legendy, aj tu na fóre, tak zrejme na tom niečo bude pravdy hmmm.. Aj keď ja si myslím že aj úplný začiatočník vo varení si vie prečítať návod, alebo recept a podľa neho navariť, to nie je o tom že je to ťažké, ale o tom, že niekomu sa nechce... Ale zase niektoré ženy k tomu nemajú vzťah, no môžu byť šikovné v niečom inom.

Nina.

Ved ja nehovorím, že by to vôbec nemali vykonávať! Len si nemyslím, že by bolo dobré ak by to bolo pre ženy povinné, lebo proste väčšina žien na to naozaj neni stavaná. Zato muži by sa mohli pochlapiť, ale tiež by sa patrilo aj medzi mužmi povyberať tých vhodných, nejakými fyzickými a psychologickými testami, lebo niektorí muži by to naozaj nemuseli psychicky zvládnuť, ale tak každý má iný názor, môj je takýto. :)

Iveta Michael

Nina

sorry,ale nemáš vôbec pravdu!

aj ženy sú schopné absolvovať vojenský výcvik- ved v profesionálnych armádach je to bežná vec taká US Army by si videla :)

to by nemohli byť ani policajtky,a tam tiež je potrebná určitá schopnosť a nemusí byť tá baba na to fyzicky stavaná, niektoré Aziatky sú krehké a dokážu sa biť ako samuraji,troška prehnaný príklad ale vieš aj to tvoje prirovnanie vojenčiny s rodením je dosť od veci! ty si asi v živote nevidela vojačku že? :)alebo dôstojníčku,ktorá má svoje pslanie rada a je naň aj patrične hrdá..