Moja psychiatricka mi zmenila lieky

Príspevok v téme: Moja psychiatricka mi zmenila lieky
cokoladka898

Zdravim, chcem sa opytat...moja psychiatricka mi zmenila lieky. vsetky 3 druhy naraz. dala mi namiesto toho 3 dalsie druhy. cely den som strasne unavena, pocitujem strasnu nervozitu, nepokoj, agresivitu, neuveritelnu ospalost pocas dna. beriem lieky 3 x denne. tie vecerne lieky mi nevadia, pretoze vecer aj tak idem spat. mam problemy so spankom, cize to mi trochu pomaha zaspat. ale kedze cez den si pospim, trosku horsie sa mi zaspava...

...a moja otazka teda znie, ako dlho sa budu prejavovat tieto neprijemne neziaduce ucinky?

...prosim nepiste mi sem, ze by som nemala uzivat tie lieky alebo nejake podobne komentare...dakujem

cokoladka898

caute, zas som sa dostala az na dno, na uplne dno. byvam sama konecne vo svojom. viac menej mi to vyhovuje, nechcem byvat s rodinou, lebo sa tam necitim dobre. ani tu sa necitim dobre, ale je to o kus lepsie ako u nich. moj stav sa uplne zhorsil. bola som v piatok u psychiatricky a ta mi zmenila zopiclon na gerodorm, tak skusam. je to myslim lepsie. ale lexopam musim mat v sebe v podstate cely den. aj keby som si ho mala davat len rano 1,5 mg a vecer 3 mg. stale placem, nechuti mi jest, neviem sa do nicoho donutit. ide to so mnou dole vodou. neviem uz co so sebou.

poradite nieco?

cokoladka898

ahojte, ublizovat som si uz prestala, zmizlo to postupne na zaklade novych liekov od inej psychiatricky, ku ktorej som chodila predtym v bratislave. takze som spokojna, no depky mam teraz strasne...nespavost sa malinko zlepsila, uzkosti sa tiez zmiernili, ale depka strasna...

Meretseger

Jáj, holka, ešte aj sebapoškodzovanie... Takéto stavy dobre poznám, ťažko to zastavíš. Chodíš na psychoterapiu? Príp. poznáš techniky napr. autogénneho tréningu? Viem, že v porovnaní so SP je to dosť slabá káva, však i ja chodím skôr dorezaná, než by som si vravela, že moja ľavá ruka je ťažká a teplá, ale vždy lepšie ísť si zabehať, než si ubližovať... alebo si ubližovať, než sa zabiť.

cokoladka898

preto mi vysadila lieky lebo sa mi stavyzhorsova, napr depky, uzkosti, plac, nespavost. ale podla mna mi ich mala znizoval postupne, a nie spaho jednej ruky. teraz po tychto novych som stale otapena, spava, na noc si musim zvysovat davky, co som vtedy nepotrebovala. a to ublizovanie neviem zastavit. tie vtierave myslienky su uplne na prd...skriabeb sa, stipem, udieram sa..viem ze to je zle, ale neviem to v tej chvili dat prec...a jeto z jedneho na druhy horsie a horsie

Meretseger

Prečo psychiatri toto robia? Len tak šmahom ruky zmeniť človeku lieky, z nejakých, čo mu pomáhali, na úplne nové a neosvedčené? Kriste, to je totálne svinstvo, však to sama dobre poznám (5 týždňov v liečebni na nastavenie a po návrate vyhodenie liekov a pád do ťažkej depresie... niekedy ľutujem, že som ju normálne nezažalovala).

m77

Ja beriem lenuxin co je vlastne taka ista latka ako elicea (escitalopram) a vedlajšie učinky(ospalosť,zhoršenie depresie) prešli po tyždni a teraz ako keby som to ani nebral a citim sa normalne,troška lepšie.Skúš počkať ešte nejake dni a ked to neustupi tak zajdi za psychiatričkou,lebo takto sa fungovať nedá.Lieky takto nemajú fungovať ale pomahať

malaanka

cokoladka
vydrž to,nové lieky ti iste zaberú.A keď by to trvalo dlhšie,tak potom choď opäť za lekárkou a porozprávaj sa s ňou o tom .Každý človek reaguje inak na lieky a možno ešte nemáš tú správnu kombináciu.Ja viem,že nemáš doma podporu,ale ty to zvládneš.Spomeň si v akom stave si bola pred rokom a ako pekne sa ti to upravilo.Držím ti palce.

cokoladka898

ahojte, tak znovu ja. ta agresivita mi ustupila na par dni, ale dnes to opat prislo. neviem ako to zahnat. nechcem si ublizovat. uvedomujem si to, zatial sa viem ovladat, ale tie myslienky su strasne dotierave...

cokoladka898

no pokracovanie mojho trapenia. zmenila som doktorku, ku ktorej som chodila uz davnejsie, resp. pred touto, len som prestala, lebo som sa musela prestahovat spat domov...v pondelok som bola v BA tak som sa u nej zastavila a bola mila a zhovievava, chapava...zmenila mi lieky, nieco mi nechala, pridala nieco, nieco zobrala...nezobrala vsetky lieky naraz ako ta predtym. na kontrolu mam prist o mesiac.
ked som este brala tie naposledy, dostala som take stavy, ze som si musela aj ublizovat. strasne som sa skriabala az take akokeby susfleky mi ostali, alebo cervene rany, bila som sa, citila som sa ako je nieco vo mne co nevie odist z mojho tela...povedala, ze by to mohlo z tychto liekov prestat, ale povedala, ze to nepride hned. to je samozrejme, no ta predtym to brala na lahku vahu a vobec...nevsimala si to, len ma posielala do nemocnice. tejto som sa pytala, ze ci je to nutne, a povedala, ze zatial nie, ze to je len krajne riesenie. takze som rada...

jedulka

hmm, tak tomu nerozumím.Asi jako první bych se běžela popovídat s lékařem co mojí dceři je ... no snad to přejde, držím palečky:-)