Studovat nieco co chcem-neuplatnim sa/studovat nieco co ma nezaujima-vyžijem

Príspevok v téme: Studovat nieco co chcem-neuplatnim sa/studovat nieco co ma nezaujima-vyžijem
didus_

Zdravím všetkých a zároveň prosím o radu..Som 4čka na strednej škole rada by som pokračovala v študiu dalej.Premýšlam či to ma vobec zmysel,aak by som aj išla študovať tak niečo čo ma nezaujíma príliš a že by som o tom snívala sa nedá povedať,ale vidím to všade a je to zverejňovane všade že je ťažka doba a dostojne vyžiť na slovensku začína byť pomaly ale isto nemožné.Do zahraničia ist nechcem,mam tu rodinu,priatela s ktorym planujem buducnost.Je smutné že dnes uspeje iba lekár alebo právnik ktorý má isté miesto v právnickej firme a uplatniť sa kdekolvek je o známostiach a rovanko aj dostať sa na školu popripade "investicia" pre vybranu buducu inštituciu.Je tu niekto kto to vidí/videl rovnako ako ja a zažil si podobnu situaciu s vyberom?vybrali ste si nieco co vas zaujima aj za vidinou neuplatnenia alebo niečo o čo by ste inak ani nezakopli ale niečo jesť musíte?Dakujem za odpovede

jedulka

jednoznačně studovat co tě baví.Dobré uplatnění mají chemici celá farmaceutická společnost je o chemii a nejen ona,technická VS,atd.Nenapsal jsi co by se ti líbilo.

0vecka

2 repka stavim mesacny plat ze do piatich rokov sa neoplati byt ani jeden z toho co som vymenoval :). Ono je ine studovat napr ekonomiu alebo pravo, ktore maju teoreticky vyuzitie a ine nejake fakt ze blbosti.

repka

jednoznacne studovat to, co ta bavi...
nevies ako sa vyvinie situacia za 5 rokov - jednak v tom odveti a jednak tvoje myslenie.. si este mlada a mozno za par rokov povies ze kasles na slovensko - s priatelom, alebo bez a mozes odist napr. do rakuska, kde nie si daleko od rodiny...
... viem to z vlastnej skusenosti, ze som roky vahala a teraz ked uz by som mala skolu davno skoncenu nakoniec aj tak chcem ist studovat to, co ma bavi..
.. studovat len kvoli titulu je najvacsia idiotina ktoru som kedy pocula.. poznam par takych ludi co tak urobili a maju akurat depky a su bez roboty...

Maoam

robit nieco, co ta NEBAVI = casom a rokmi absolutna frustracia,ktora sa odrazi vsade vo vsetkych oblastiach tvojho zivota

jestvuje aj v ramci oboru iste viac moznosti, hoci aj za hranicami

skus viac posnorit, popatrat a nezabudni na jeden aspekt: vyvoj, najmä vo svete, pred troma-styrmi rokmi neboli napr. v DE odbory, ktore teraz uz je mozne studovat, rok co rok sa to rozsiruje, otvaraju sa nove brany....pretoze vyvoj napreduje a o par rokov budu potrebni ludia, ktori vedia viacere veci sklbit, casto je vyhodou mat za sebou viac skol ci viac povolani, potom to sklbit do jedneho - su firmy, ktore vyslovene hladaju takychto ludi, takze nie je ani problem fakt, ak niekto presiel roznymi skolami a roznymi zamestnaniami, hlavne ze si rozsiroval obzor a schopnosti+ vedomosti

0vecka

aby to nebolo tak ze ta jedna z najlepsich v tom obore lendva vyzije a v pohode ju financne tromfne primerny zamestnanec v inom obore.

mnamka257

pokial mas nieco naozaj rada a chcela by si to robit do konca zivota a si v tom naozaj dobra, tak chod studovat to, pretoze uplatnit sa a byt jedna z najlepsich mozes byt len v tom, co ta naozaj bavi, je jedno, co to je a je na nezaplatenie rano vstat a tesit sa do prace