Kukuricny chlebik z Lidl - bezlepkový?

RNG

Nuz je to poriadny maglajz,a uz ani zdaleka nie bezlepkovy. Dokonca je tam lepok extra pridany (psenicna bielkovina)
Bezlepkovych muk je dostatok, nielen orechove/mandlove a podobne, ale aj pohankove, quinoa, chia, ryza, sago, muky zo strukovin a podobne. A dokopy to moze drzat miesto lepku napr vajce.

Niektori celiaci znasaju aj ovos a kukuricu, hoci tieto obsahuju latky podobne lepku.
V kazdom pripade rasim pouzivat enzymi na lepok, aj ked si na bezlepkovej diete, lebo telo si treba precistit od lepku, ktoy mnohi pouzivali roky skor nez presli na bezlepkovu dietu. A mnohokrat najma pri jedeni restauracnej alebo priemyselne pripravenej potrave sa mensi mnozstva lepku zatulaju do roznych potravin, takze enzymy na lepok/gluten enzymes sa zidu kazdemu, co je na lepok citlivy, nielen extra citlivym pacientom celiac

pizzerka

nech sa páči, posielame Vám zloženie kukuričného chleba: Pšeničná múka, pitná voda, kukuričný mix. (kukuričná múka a kukuričná krupica, pšeničná múka, rastlinný olej, jedlá soľ, dextróza, emulgátor: mono- a diglyceridy mastných kyselín; regulátory kyslosti: kyselina citrónová, octan vápenatý, kyselina mliečna; pšeničná bielkovina, pšeničná sladová múka, enzýmy, múku upravujúca látka: kyselina askorbová, ražná múka, ražné cesto (ražná múka, pitná voda, fermentované droždie, extrudovaná kukuričná krupica, slnečnicové semienka, kukuričná múka, pšeničná múka, pšeničný glutén, rastlinný olej, emulgátor: mono – a diglyceridy mastných kyselín, koreniny, bôbová múka, múku upravujúce látky: kyselina askorbová, enzýmy (získané zo pšenice), sušená kukurica., bravčová masť (bravčová masť, mlieko), kukuričná krupica, droždie, jedlá soľ, kypriaca zmes (pšeničná múka, rastlinné oleje (repkový a palmový), pšeničná sladová múka, emulgátor: mono – a diglyceridy mastných kyselín, enzýmy (získané zo pšenice), kypriaci prípravok (pšeničná múka, enzýmy, múku upravujúca látka: kyselina askorbová).

Helus

Kuka54 urcite neni bezlepkovy,lebo tie vyrobky musia byt balene,aby nedoslo ku kontaminacii s lepkom.Ja tiez zhanam bezlepkove,a sama si peciem doma aj rozky.Urcite obsahuje aj psenicnu muku,v letaku by bolo pisane,ako pri cestovinach BEZLEPKOVY.Oni nemavaju bezlekove vyrobky,dneska som zrovna citala etikety.Ale kupila som si prazene slnecnicove semienka,tie su dobre.