Práca na DIČ...

Príspevok v téme: Práca na DIČ...
Leila1223

Ahojte, chcela by som sa opýtať je niečo také ako práca na DIČ?Ja som sa s takým niečím ešte nestretla až včera , vraj dotyčný nemá živnosť ale pracuje len na DIČ.
Je také niečo?
Oplatí sa to? Má to nejaké nevýhody?

Ak by sa našla nejaká dobrá duša ktorá by mi to vysvetlila bola by som velmi rada, pretože ja s týmto nemam este ziadne skúsenosti a nechcem urobiť hlúposť...

Dakujem za kazdú radu ;)

lilyiankaa

neoplatí sa ti ani začať .. stráviš tam pár dní a načo? zbytočne .. skús hľadať niečo lepšie ..aj keď je to ťažko teraz ...

Leila1223

už som sa rozhodla..neberem to !

na pohovore to síce znelo lákavo, ale mne sa to hned nezdalo, sam manazer sa mi priznal ze 95% ludí ktorí sa zucastnia pohovoru tak to nakoniec odmietnu
sice ma zacali presviedcat, ze keby to aspon skúsim, ze nic za to nedám a ze ked sa mi to nebude pacit ze môzem kedykolvek odíst, ale..oplatí sa to? Zacat? Mozno na tom viac prerobím ako zarobím

lilyiankaa

ja osobne by som tiež prácu na dič, alebo ŽL nerobila .. pretože ako sa tu už spomína, musíš si platiť zdravotku, sociálku .. a si platená od toho, čo urobíš .. práca, ktorú spomínaš je lepšia na TPP, i keď viem, že baby, ktoré to robia majú tiež problém, pretože musia tým klientom hovoriť to isté a napr. podľa seba to poznám, že nemám rada, ak prídem do banky a už mi strkajú do ruk nejaké skvelé veci ... čiže budeš mať fix a plus peniaze ak im nahrabeš ďalšich klientov ... a vraj je tam aj dobrá buzerácia od vedenia ..

Leila1223

ako tak nad tym rozmyslam..asi to nezoberem..lebo ako vidím ma to viac nevyhod...ziadna dovolenka, budem si musiet platit odvody, ziadny stály plat

mate59

odvody sú do ZP 55,02 mesačne z minima,do soc. poistovne neviem kolko,je to tiež dané percento z príjmu.
Ty od nich by si mala mat klasickú pracovnú zmluvu alebo na dobu určitú alebo neurčitú.

Leila1223

ale zamestnajú ma len vtedy ked to bude práca na TPP..nie? dobre to chápem?
pretoze ked budem pracovat na DIČ, tak vlasne nebudem zamestnanec ale nieco také ako zivnostník a odvody si budem platit sama...
a toto sa chcem spytat, ze ako je to s tymi odvodami, kazdý mesiac len do ZP?

mate59

ak ta oni zamestnajú, prácu zober, ak sa ti nanaskytuje niečo lepšie.Vyskúšaš,ak sa ti nebude páčit, v rámci skúš. doby možeš odísť.
Viem, že poist. u Kooperatívy sa striedali na pobočke a v teréne.