Mám veľký kútik už 3 týždne a neviem sa ho zbaviť

Príspevok v téme: Mám veľký kútik už 3 týždne a neviem sa ho zbaviť
SiMoNAa

Je to hrozné mám kútik mám herpes používam zorivax duo kt. je úplne úžasný a teraz zasa kútik no mňa asi drbne. Neviem čo mám robiť uberá mi to z krásy :D Nemôžem jesť jablko ani iné väčšie jedlá pretože mi to hneď praskne a príšerne to bolí. Neviem čo mám robiť poradte mi nejakú mastičku alebo nejakú bylinku prosím :)

actafool1

akoj simona, mne na kutik zabrala vzdy mast FUNGICIDIN, volne dostupna v lekarni, stoji do 2,50 €.
Do dvoch - troch dni od prepuknutia je prec, ale kremujem si to velmi casto.. hned ako mi vrsticka zide dolu, natrem dalsiu..

SiMoNAa

RNG,
Každý deň užívam zinok aj selén pretože som mala strašne suchú pokožku a aj poškodené vlasy. Neviem ale často mi po užití bolo na vracanie. HEMOPLUS obsahuje révu vinnú,bázu čiernu,ostružinu krovitú,vitamín B6,B2,B9,B12,C,železo,Kyselinu Listovu užívala som ju každý deň po raňajkách ale taktiež mi bolo z nej zle tak to užívam tesne pred menštruáciou aj počas nej potom už nie :)

SiMoNAa

dakujem pekne :) Máme doma detol antibaktérialny ale neostane mi tam jazva? pretože už teraz ju vidím :(. Vyzerám ako keby som sa stále smiala. Po herpese mi zvykne ostať vyblednutá škvrna na perách. Máme veľa druhov B komplexov forte aj obyčajne aj HEMOPLUS kapsuly dufam že mi to pomôže. Stačí jedna tableta denne? Alpu nemáme ale detel no čo ja viem to sa može používať iba 3 dni a dva krát denne 1 strek do ranny a ešte to je pri ústach. Alebo stačí iba ten alkohol na rany už nevime ako sa to volá čo tak pení? Prečítam si o tej virálnej imunite vďaka :)

xxy

ja mam na kutik rovnaky recept ako agnes.. alpa, vysusit, dezinfikovat, hlavne ziadne maste, nech to nekvasi. a B komplex samozrejme. do tyzdna to budes mat prec

Agnes998

Kutik nie je virus a teda antiviralne masticky nepomozu, je to bud mykoza alebo bakterialna infekcia. Ja mam na kutik uplne jednoduchy a ucinny recept, do par dni je prec, treba to 2-3x denne dezinfikovat bud alpou alebo nejakou dezinfekciou, vzdy strhnut chrasty a nechat poriadne vystipat. Nie castejsie ako 3x denne lebo si spalis kozu. Za par dni je kutik prec.

RNG

Stale tu zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity,pre kazdeho bez vinimky, pozri cez Google.sk pod rng herpes.
Ale kutik nemusi byt viralneho povodu, moze byt z kvasnych alebo fungalnych infekcii. Mastickovanie antiviralnym kremom teda nemusi vobec pomoct.
Ale koloidna strieborna voda a roztok citricidalu by na to mali zabrat velmi pravdepodobne ,nech je to prakticky cokolvek.
Citricidal moze byt aj v kokosovom oleji, rovnaka koncentracia, ako vo vode.