Zlomená osobnosť

Príspevok v téme: Zlomená osobnosť
lombardo1981

Cítim sa strašne vyčerpaná... z neustáleho boja. Bojujem celý život. Už od škôlky. Práve tam som spoznala, že ľudia nie sú tými, za koho sa vydávajú. A ak mi niekto bude chcieť nahovoriť, že to boli len deti, neuspeje. Aj deti dokážu z vlastnej vôle vykonať zverstvá, i keď si ešte plne neuvedomujú následky. Ale nemyslite si, že som na ne zanevrela. práve naopak. Rada by som niekedy mala vlastné.
Pamätám si na svoj prvý deň v škole. Moc sa mi do nej nechcelo... a dobre som vedela prečo. Hneď prvý deň mi spolužiačky šaty... nieže by mi to vadilo, ale pre mňa to znamenal ďalší výprask od rodičov. A čo čert nechcel, okamžite prišli nato, že na mňa rodičia radi položia ruku. Takže, okrem klasického "záchodového pozdravu", mi mizli veci aj zošity s DÚ.
Raz sa ma pri čítaní z obrázkov jedna z nich opýtala, či som prvej triede poprvýkrát. Ja som sa spýtala protiotázkou A ty? Mali ďalší dôvod pre šikanu. Ale mne to bolo fuk. Vždy som sa im tvrdo, pohŕdavo a bez strachu pozerala do očí. Aj vtedy, keď ma poliali benzínom a chceli podpáliť. No vo vnútri som mala neuveriteľný strach. Našťastie zazvonilo. Aspoň vtedy som si to myslela. Dnes by som pokojne prijala opak. Možno by som pre ne bola mementom... ale to je pravdepodobne len moje zbožné prianie.
V ôsmich rokoch si ma všimol sused z vedľajšej ulice... trvalo to štyri roky, kým som sa mu ja nezačala vyhrážať udaním. Pretože mi rodičia zase neverili. Stále od nich len počúvam, aká som v detstve bola veselá a spontánna.
Už som mala pocit, že sa so všetkým začínam pomaly zmierovať, keď prišlo prvé znásilnenie. Potom druhé, tretie aj štvrté.
Už viac nedokážem ľudom veriť. Aj keby som chcela. Zakaždým ma aj tak sklamú.
Prepáčte, ale potrebovala som sa iba vyrozprávať.

phoe

Extrémne veľa zlých veci naraz ...ty si mala fakt strašnú smolu. Chodíš ku psychologicke ? Ono možno jedna vec nadväzuje na ďalšiu. Tvoji rodičia, potom sa nevieš ubrániť ani v škole, ani u suseda, ani neskôr, nespracovane traumy ablen sa to nabaluje .

lombardo1981

phoe, u mňa to neboli len posmešky. Ale i kopance, záchod, peniaze, kradnutie vecí a mnoho ďalšieho. Preto som si myslela, že u neho to bude lepšie.
tlstoch joe, veľmi dobre viem, o čom hovoríš. Ľudia, ktorí zažili sexuálne násilie, len ťažko prijímajú svoju sexualitu, pretože im pripomína minulosť. Hobby som si našla, tým sú počítače a spev. Odkedy som sa dozvedela, že sused je operný spevák, tak sa mi už moc nechce bliakať. Síce sa vyjadril, že mi to celkom ide, ale vedomie, že ma niekto fundovaný počuje...
Všetko sa to snažím brať s nadhľadom. V podstate som sa s tým vyrovnala, ale niekedy na mňa prídu chvíle, kedy sa to všetko zosype.
_meno: Vonkoncom sa necítim silná. Práve naopak.Tým, že sa stále vedome izolujem unikám od problémov.

tlstoch joe

ano ludia nie su taki, aki by mali byt...posledne obdobie pozeram na ludi ako na zivocicha riadeneho emociami a moze mi hocikto hovorit o nadradenosti cloveka, ja tomu uz neverim, veril som ked som bol veriaci krestan...proste ludia hladia len na svoj prospech

tlstoch joe

aj ja som bol zneuzivany este v skorsom veku, tak ta chapem...dosledky boli take, ze som asexual, samotar, s bipolarnou poruchou a neveril som si v nicom. najma na vysokych skolach, ktore som zanechaval. Nedokazem zniest sebevacsi stres, tak ma to poznacilo. Musis si v zivote najst nejake hobby, ktore ta bude naplnat. u mna je to cvicenie. bol som dobry na telesnej vychove a aj ked ma sikanovali na strednej, tak na telesnej proti mne nezmohli nic. Vies niekedy sa v zivote hovori o prezivani a ziti a ludia si to zamienaju...mnoho ludi sa ponahla a hovori si ako super zije a ja som kludas a povedali by ze prezivam, ale mozno ze ja zijem este normalnejsie nez oni, lebo vnimam kazde vdychnutie, zatial co oni len termin termin termin...neber to tak vazne. Ja viem, ze si zenu nenajdem, lebo aj ked som mozno atraktivny, nie som pre ne dost dobry. My poznaceni zneuzitim premyslame trochu inak. ja som sa aj snazil zlepsit moju sexualitu, ale je to tazke...je to take zivocisne a ja som dost na duchovno...k sexu nemam dobry vztah v skutocnosti...casto skor pozorujem zeny ako priatelky a hoci aj ked sa mi pacia, malokedy sa snazim o nieco viac a nechavam to len ako kamaratstvo a ony to nechapu a nikdy nepochopia, lebo sa vacsinou s niecim takym nestretavaju

phoe

To je fakt hrozné. A prečo si nechodila radšej do družiny? Nejaké posmesky od spoluziakov si zazil asi každý z nás , to sa dá prežiť

lombardo1981

Keby si poznala mojich rodičov, ani by ti nepripadalo také zvláštne.
Chodila som k nemu namiesto družiny, pretože tam som byť nechcela, kvôli spolužiačkam.
Mojim rodičom na mne nikdy nezáležalo. Vždy si hľadali nejakú zámienku, aby mi mohli, slušne povedané struhnúť.
Ale najviac ma teší, že sme si v posledných rokoch s otcom našli k sebe cestu. Síce sa mi nikdy neospravedlnil, ale cítim, že mu je to všetko ľúto. A to je niekedy viac ako slová.

lombardo1981

Ten sused už 10 rokov nie je medzi nami. Keď som sa o tom dozvedela, nedokázala som vyroniť ani slzu. Paradoxné je, že moji rodičia s ním boli vždy zadobre, takže ma prinútili ísť na jeho pohreb. Vtedy som mala pocit, že zbesniem.
Rodičia mi nikdy neuverili, čo mi robí. A keď som sa mu začala vyhrážať, tak s tým prestal. Ale aj tak už bolo neskoro.
Cirka do 25-tich som mala problém prejsť čo i len cez ulice, kde býval a roztrasiem sa pri pomyslení na dotyky či sex.

_meno

Ahoj lombardo1981
Rozhodne ako sa vo svojom zivote spravas je prave opak rezignacie, bola si veelmi silna.
Mozno tu by bol mensi problem - chci dobre sebe a mozes pri tom pomoct aj ostatnym. Ci uz v praci / volnom zivote, pri vzdelavani...ak sa ti nieco nepaci -vyriesit to, ale potom tomu prestan venovat energiu.
Nie je nic horsie ako obetoval svoju jedinu zivotnu energiu nato aby sa mal niekto iny zle (to je vlastne cire zlo)

ako vravim -ak tu nemas rada ani svoju pracu ani ludi, urcite siahni po zahranici.

aj v nom ale budes musit tvori nove pracovne vztahy, volne kamaratske priatelske vztahy, partnerske vztahy.
chcem tym len povedat ze 1 osoba na 7000000000 zemi je utek. Maj rada vsetkych ludi. To je napr.mojim zmyslom -bez ludi je zivot plny nezivych veci.