Katastrofálny stav na uliciach

Príspevok v téme: Katastrofálny stav na uliciach
Maryam

Ako zlé precitnutie. Mám pocit že sa zbláznim čo sa deje vonku. Hromadne sa začali vyhadzovať zvieratá. Hromadne. Je to strašné. O túto tému som sa moc nezaujímala ale keďže sa mi dostávajú do rúk čoraz častejšie vyhodené mačky alebo zatúlané psy okrem tých mojich zverov, tak som pozrela stránky rôznych útulkov a majú absolútne STOP stavy. A na Facebooku! Bože, veď to je tak kruté. Toľko fotiek, toľko zabíjania, bolesti. Každú hodinu nové a nové nemé tváre. Tie útulky prosia aspoň o dočasné domovy inak tie zvieratá budú zabité a nikto sa nehlási. Nikto nie je ochotný. Kriste. Ja keď si pomyslím ako si v teple sedím a jem a vonku kdesi niekto práve bije psa alebo sa v zime trasie mačka s vypichnutými očami. A nehovorím len o ďalekých kútoch ale aj tu v mojom meste, v každom meste. Je mi zle, strašne zle. Neskutočne. A počúvam samé vety ,,aj tak s tým nič nenarobíš,,. Mám pocit, že kto nezažil hlad tak to nepochopí, že sa deje ozaj niečo zlé.
OZ mačky SOS, U psej matere,... plné stavy. Dnes sa našiel kocúr čo veľmi pišťal v Pezinku, useknutý chvost, rana za uchom, žere len čo mu ľudia z okien hodia a proste útulky mu nemôžu pomôcť lebo sú plné. Tak on tam teraz stále čaká na kúsok jedla. Mám pocit že sa ožerem nech na to nemyslím. Toľko ľudí má možnosti aspo§ dočasne prichýliť zviera a nič. Cítim sa strašne bezmocne.

Maryam

tak vidite, nikto.nikto.
mam pocit ze to sa nikdy nevyriesi. zit s tym neviem a najradsej by som uz bola mrtva. lebo to proste nedokazem.

Maryam

taketo ospravedlnenie mi nepomaha. teda samej pred sebou...
niekto z bratislavy? neda sa pomoct aspon tomuto zvieratu? trci mu kost z lica, je raneny
www.facebook.com

Prezývka55

To je ako keby si chcela ochranit vsetky chrobaky na zemi, tiez sa to koti hore dole, proste pokial nebudu regulacie tak zbytocne toto riesit.
Je to ako boj s veternymi mlynmi.

Maryam

ja neviem Deria, ja fakt neviem. som z TN kraja, tu sa tiez vyskytuju niekedy strasne pripady ale pozeram vsetky mozne OZ a utulky a neviem kam skor poslat peniaze. niekde poslem peniaze, jednemu utulku chystam aj rozne misky, deky, polystyren, obliecky a tak. stale myslim na tie zvierata na ulici o ktore sa nikto nepostara. je to ako nejake sialenstvo. zly sen zbesily ktory nie a nie prestat.

Maryam

hm, nechcela som aby sa tu diskusia tak zvrtla v hadanie.
len vas prosim ak mozete, alebo ak viete o niekom skuste zachranit jedneho psika/macku z utulku. Alebo aspon tých, čo sa ani ,,nezmestia,, do utulku a stale su na ulici, len utulok ich hodi aspon na facebook.prosim aspon teraz pred zimou

Deria

Presne tak, Naja, dobre priklady si dala. V DE sa taky poplatok vola Schützgebühr. Vsade vystrihaju pred tym, niekomu darovat zviera bez akehokolvek poplatku a nielen v utulkoch ale kategoricky. Prave z dovodu, ako opisuje Naja.

Naja85

Neviem, daniuska, mozno keby si bola na mieste tych ludi z utulkov, ktori denno denne maju pred ocami tych psov, macky a snazia sa im vybrat tych najlepsich majitelov a nie vzdy sa im to podari(ked niektori radi klamu). Mozno by si sama vyberala poplatok a mozno aj vyssi ako tych 40 eur. urcite by si sa na to pozerala inak, aj z tej druhej strany, nielen zo strany zaujemcu. Ale cloveka, ktory to zviera odobral, dal do poriadku a ma strach, ci znovu nekonci zle.

Naja85

DOBRA SUMA ODRADZA ZLU SPOLOCNOST. To napisala jedna zachranarka na diskusii o vyske adopcneho poplatku na fore Psia dusa. Ano, casto vyska poplatku odradi ludi od adopcie psika z utulku a radsej si kupia od mnozitela alebo zoberu zadarmo od nejakej babky z dediny. Lenze ten poplatok sluzi nielen na iste(len symbolicke) preplatenie nakladov na zviera z utulku, ale je to aj forma preverenia, ci dotycny bude schopny sa o zvieratko postarat aj cez financie(zial len laska nestaci, ked vam zviera ochorie alebo potrebuje jest).

Dam tu priklad: ludia z OZ-tka odoberu od socialne slabsej rodiny psa, ktory bol vychudnuty, zanedbany, nutne potreboval veterinara. Daju ho do poriadku za nemalu sumu penazi a ete vacsiu kopu casu. Adopcny poplatok nemaju ziadny alebo len dobrovolny. Do utulku pride rodinka, ciste oblecena, slusne vypadajuca a vyberie si daneho psa. Ludia z OZ sa potesia a vyspovedaju rodinku. Oni im samozrejme slubia, ze psicek sa bude mat dobre, bude vnutri, budu s nim chodit k veterinarovi a blabla. Podpise sa zmluva a pes odchadza s rodinou. Po dvoch tyzdnoch Oz zacina patrat, ako sa psikovi vodi. Rodinka vsak neodpoveda alebo aj odpoveda s tym, ze pes je uz ich a nemaju sa dalej co starat. Tak nasleduje navsteva a zrazu: pes je na retazi, znovu pochudnuty a zo slusnej rodinky sa vykluju asociali, ktori nemaju ani sami co jest, ale pre deticky chceli psika. Ak by mali aspon nejaky poplatok, tak ta "rodinka" sa ukaze hned na zaciatku. Urcite by neboli schopni/ochotni zaplatit 40 eur za obycajneho "bastarda".
Dalsi priklad, ked poplatok moze doslova zachranit zvieratu z utulku zivot: do utulku pride slusne vyzerajuci pan a vyberie si velkeho nemeckeho ovciaka a aby jednemu psikovi nebolo smutne, tak zoberie este k nemu kamarata. Poplatok znovu nulovy, ziadny. Utulok vyspoveda pana, vsetko vyzera ok, takze nic nebrani adopcii a pan nakoniec odchadza s dvoma psami zadarmo. Po nejakom case znovu sa utulok pyta na psov a znovu prichadza prekvapenie: ten pan mal uz xy psov a vsetky skoncili rovnako-zjedeni alebo na kozky.

Je krasne verit, ze ludstvo je dobre, ale ludia z utulkov musia byt prezieravejsi, lebo inak by zachrana nemala zmysel, ak by zvierata isli znovu do tych istych podmienok, odkial prisli. Pripadne poplatok odradi priekupnikov, ktori by zadarmo prisli k psiemu masu, co sa aj realne deje(Vietnamci-viem, ze boli nejake pripady v Cesku, kedy si aj sprostredkovane cez milych panov a damy brali psy z utulkov; niektori Romovia, ale aj bieli).

jedulka

Deria> zle si pochopila.Právě naopak.Ten dotyčný byl prostě dobrý obchodník.Rozumíš.Nepustil tě tam dovnitř a jdi se podívat co by se ti líbilo.Naopak, dělal ti doprovod s pejskem který neměl jednu nožičku a představoval ti co všechno ten pejsek umí a že s ním jde na nějakou soutěž atd... Stále v kuse osobně projednával jaký jsi ty tip člověka a jaký pes by se k tobě hodil.Samozřejmě velmi zaobaleně.Udělal zkrátka všechno, aby nějakého pejska udal(daroval).Mě ty jeho řeči nebyli nepříjemné,právě naopak, ráda si popovídám s někým,kdo je tak zapálený do zvířat,ale já jdu přesně za svým a vím co chci:)A když už si jdu vybrat pejska z útulku tak vím,taky přesně co hledám.Jen jsem říkala, že svým přátelským a odborným jednáním, by dokázal přesvědčit i že má tele od jalové krávy.(což je nemožné:)Proto tam měl tak málo pejsku,protože to byl zapálenej člověk do své práce.Vybrala jsem si tam roční labradorku, která už prošla dvou-mi rodinami a tu mi zrovna moc nedoporučoval:)Prý je velmi temperamentní.Mě je to jedno já si poradím.Vybrala jsem si dobře.Dneska po více jak půl roce mám sice v bytě všechno od chlupů,ale fenka má úžasnou povahu, rychle se učí a kromě chlupů nám dělá jen radost, všem.