Moj priatel este nechce mat dieta

Príspevok v téme: Moj priatel este nechce mat dieta
frustka

S priatelom som dva roky, aj spolu zijeme. Vzdy ked sme mavali temu dieta, tak sa vyjadroval, ze dieta chce, ale este nie. Potom sa zacal vyhovarat na to, ze ked zacneme spolu zit, a teraz ked spolu zijeme, tak ze on este nerozmysla nad tym, ze kedy by sme mohli mat dieta. Ze este sa na to neciti. Ma 29 a ja 27. Ja zacinam byt z tejto temy frustrovana. Lebo ja po dietatku velmi tuzim. No moj priatel nie. Uz sme sa kvoli tomu velmi vela krat hadali, a aj sa hadame. Minule, ked som s tym zacala, zacal vzdychat, ze ach boze, uz zase, uz je vela hodin, ze teraz sa tym nechce trapit, ze zajtra sa o tom mozeme porozpravat. Druhy den som s tym nezacala, lebo vzdy to skonci len pohadanim. Minimalne 3 krat do tyzdna sa o tom hadame, a ja mam pocit, ze to iba horsie bude, lebo ja zacinam byt velmi frustrovana tym, ze on nechce. Ja som vzdy tuzila mat partnera, ktory dietatko bude velmi chciet, a nie ze ja si ho budem vynucovat, velmi ma to vsetko trapi. Ja stale naivne verim, ze mi jedno rano povie, ze aj on chce velmi dietatko a zacneme sa on snazit. Ale ja mam pocit, ze take sa nestane. Da sa zmierit s tym, ze mozno o nejakych 5 rokov az budem mat dieta a zit stastna s tym, ze teraz mam jeho, a o neho sa mozem starat, mojkat ho, varit mu, atd.? Lebo ja tak tuzim, po tom aby sme mali dietatko, a velmi sa trapim, kazdy den nad tym rozmyslam. Na zaciatku vztahu som mu vravela, ze dieta chcem mat do tridsiatky, a tvaril sa, ze aj on chce coskoro dieta, ale to asi kazdy chlap pri namotavkach robi. Inak mame pekny vztah, a urcite to nie je tym, ze to dieta nechce so mnou, len este sa neciti na to ho mat. No nas pekny vztah nicia hadky o to, ze ja chcem dieta :-(. Co mam podla vas robit?

JDr. Miletič

a vas vztah nie je zdravy..
ked sa zacnete hadat..
normalne ako 0vecka radila, dajte si pokec o tom..
ste sakra 30 rocni.. to mate menalne 13, alebo 9, popripade 8 rokov, ze neviete na papier napisat argumenty?

tak to urobte tak, ze si napisete list, akusi obhajobu, ako keby seriozna praca do skoly, az na to ze nemusi byt nejaka superformalna, ale ak to nejde verbalne, mozno to pojde pisomne... dajte si nejaky pomysleny termin, napr 1 tyzden.. a poslite to bude rucne napisane postou navzajom V ROVNAKY DEN, alebo na PC (moznost opravy)

ale nech je list nezavazny, tj. vylejte si pocity do listu..

vzdy lepsie, ako sa hadat, IMHO.

JDr. Miletič

vyznavaci Boha "neriesit dieta na zaciatku vztahu" KDE STE ???

teraz hadzte mudre reci...

no podte, ak si trufate ...

jedulka

... no když se s ním budeš hádat třikrát týdně ohledně dítěte tak ho opravdu nebude chtít.Našla bych si kamarádku, které by se hodila pomocná ruka a každou volnou chvilku bych to dítě brala domu.Ať vidí, že dítě není strašák a kdo by odmítl,když se k němu přišmrcne třeba 3 roční dítě a bude od něj něco chtít?

Bezdetný

Frustka u mňa by si tiež nepochodila a to mám 35 ale mám to šťastie ze frajerka tiež nechce decká a už ma 33 :)
Keď tak nad tým dumám jeho nazor sa asi nezmení a ty budeš musieť hľadať inde otca svojich deti žiaľ.

Fleur-de-lis

frustka,

myslím si, že by bolo fajn dať mu pauzu. Teda, nechaj túto tému na nejaký čas tak. Možno mesiac...
Neviem či vôbec bude schopný sa o tom teraz normálne porozprávať, lebo určite je z toho už tiež otrávený a ide mu to na nervy. Vybudoval si zrejme už taký negatívny vzťah k tejto téme, a preto by si tomu mala dať pauzu.
Pozná tvoju túžbu. Ak je to seriózny človek tak sa nad tým zamyslí aj bez tvojho ďalšieho pričinenia. Mňa priateľ viac krát prekvapil, keď ja som si myslela, že má niečo na háku, a on o tom pritom často uvažoval. Chlapi riešia veci vo vnútri, nevykecávajú sa o tom. Samozrejme sú aj výnimky.
Trochu mu skús dôverovať, a nenúť ho do tých hádok, ktoré aj tak nič dobré neprinášajú.
A po čase sa o tom opäť porozprávajte. Nech ti povie on svoju predstavu. Svoje dôvody. A ty len počúvaj. Tvoje dôvody on vie určite už naspamäť ;)
Tak tomu daj opäť trochu času, rozmýšľaj nad jeho dôvodmi.
A uvidíš či bude niečo lepšie.

sweater.

jasne ze zena citi ze mat dieta je najkrajsi pocit na svete... su k tomu totiz naprogramovane, nieje na tom nic zvlastne...

Iveta Michael

frustka ...

nuž rozumiem ti a chápem ťa

ale chápem aj jeho lebo on cíti že asi ešte nie je celkom vnútorne vyzretý na to aby sa stal oteckom:)

ale žiaľbohu, človek za to nemôže ako nakoľko je zrelý a či tie túžby sú alebo nie sú totožné,je to škoda že ste sa vy dvaja takto stretli keď sa nezhodujete v tom základnom - pretože téma dieťa je veľmi podstatná a musíte mať v tom celkom jasno a zdá sa mi že ty si jeho signály prehliadla už na začiatku,alebo si sa spoliehala na to že ho snáď k tomu nejako prijmeš no ale ako vidíš nejde to..pritom,si ešte mladá baba,samozrejme že dieťatko môžeš mať aj o pár rokov ale problém je inde - ty ho túžiš mať do 30-ky (máš na to právo ) ale partner nie - toto bolo treba ujasniť hneď na samom začiatku :(

okrem iného 2 roky vo vzťahu a už hneď dieťa,no nie je to zas také zlé možno že je zodpovedný a uvedomuje si to sám,neviem ti poradiť sorry...

0vecka

Ja chapem oboch. Jej uz taha na 30 a je najvyssi cas aby uz sa pomaly zacali snazit. On ale (este) nechce. Podla mna to chce jeden rozhovor najlepsie to naplanovat napr. buducu nedelu o 15:00 a ak sa jednoznacne nedohodnete tak sa ona musi rozhodnut co je jej prednejsie.

GoFruit

Ak sa este na to neciti a jasne ti to povedal tak sa s tym zmier alebo si nájdi ineho. Ak by si ho do dietata prinutila, olutovala by si to. Proste on ho este nechce. Musis to chapat a ak to nechápes tak nie ste kompatibilni a nie je vo vasom vzťahu dost lasky. Dieta sa ma pocat z lasky a vtedy ked to obaja chcu tuzia po nom.