Logopédia - ako naučiť dieťa správne hovoriť

Príspevok v téme: Logopédia - ako naučiť dieťa správne hovoriť
matka

Moje dcéry(8-ročná a 6-ročná)už vyše štyroch rokov navštevújú logop.ambulanciu a do dnes nevedia správne používať písmenko \"r\". Doma s nimi precvičujem určené slová od lekárky, alebo ich občas upozorňujem na nespr.výslovnosť ,aby sa opravili.V našej rodine nemá s račkovaním nikto problémy. Chcela by som len poprosiť iné mamičky, ktoré s týmto majú skúsenosti, či sa im podarilo nejakým iným spôsobom naučiť správ.výslovnosti.Ja mám totižto pocit,že je už aj zbytočné chodenie na logopédiu.
----------------
logopaedia www.zdravie.sk
Afázia (poruchy reči) www.zdravie.sk

miska31

fenix ja som len chcela vediet ci logoped dokaze pomoct aj detom ktore nerozpravaju.
Musime sa uz len objednat,aj ked asi nas nevysetria lebo on velmi place u lekara,on si ani bundu nechce dat dole.zacne uz pred nemocnicou a nepomoze mu nic,aani veci ktore zboznuje ako kluce od auta telefon.

luciferka

miska31, logoped mu pomoze ako rozpravat, mozno sa nauci pomaly dve tri slova, ale aspon nieco, su rozne cvicenia pre deticky ktore su nehovoriace, nauci ta ich, a mozes s nim aj ty doma cvicit potom, a posupne sa to bude zlepsovat, len s nim zajdi k logopedovi, tak ako ti radia lekarky.........

miska31

Dobry den mam 3r syna nevie rozpravat,vydava len zvuky ako 10mesacne dieta.On ma od narodenia poruchu vyvoja.Neurologicka je aj jeho pediatricka a posslala nas k logopedovi.Chcem sa spytat ako mu pomoze ked on este nevie povedat ani jedno cele slovo,da sa to aj ked nevie este ropravat??

purka

Dobrý deň,
môj synovec (15 rokov) hovorí dosť nezrozumiteľne - rýchlo,nedodržiava dĺžne a trochu mu robí problém S. Dá sa s týmto problémom ešte niečo robiť.

lubalu

Zdravím všetkých rodičov aj tých ostatných ktorí potrebujú logopedickú pomoc ,lebo nevedia správne vysloviť niektoré hlásky, napr.r,príp. sykavky.Reagujem na viacero dotazov naraz. Určite je potrebné navštevovať logopéda v prípade problémov s vyslovovaním niektorých hlások. Ibaže problém je v tom, že logopédov je málo a preto sa k ním rodičia s deťmi dostávajú raz do mesiaca ,čo je naozaj veľmi málo.

jajka001_

alinka: ttt ddd nnn tdn
tdnava tdnka tdpaslík tdáva tdhá tdhan tdhať - nahradiť pismeno r v slovách písmenom d