V minulosti zlomenina lakta, teraz cela polovica tela

Príspevok v téme: V minulosti zlomenina lakta, teraz cela polovica tela
Alfonzi

Zdravim. Dufam ze nebude problem ak nebudem pisat diakritikou :).
Chcel by som hodit takuto otazku najprv medzi ludi a potom sa ist poradit s doktorom.

Takze vlastne co mi je. Teraz mam 17 rokov, ked som mal 14 stala sa mi neprijemna zalezitost: zlomenina lakta. presnejsie (to co si pamatam) : fracture humeri condylii... ak je niekto ortoped mylsim ze to pomoze na rozoznanie ze o co vlastne islo.

Na operaciu s rukou som bol 3 krat. Prvykrat bol uraz tak to bolo samozrejme, do ruky mi dali 2 skrutky, o rok nato som ich bol vyberat. Ako nasledky co pisali tak tam doktor pisal precitlivenost na pocasie, znizena ohybnost v lakti a bolest pri nahlych pohyboch ruky. Lenze nevyvijalo sa to tak krasne ako som si to predstavoval. Ked som nastupil na strednu skolu zacali mi trpnut prsty 5. a 4. prst. Tak som si povedal ze pojdem uz do KE (Saca) nech mi nato tam uz kuknu odbornici. On mi povedal ze to je nervus ulnaris tzv. tenisovy laket takze 3. operacia bola uvolnenie tohto nervu.
Trpnutie prstov zmizlo.

No este pred operaciou (len pre doplnenie ze stav sa nezmenil kvoli tomu ze zla operacia alebo nieco)...
mi zacalo viac pukat v zapasti a este aj doteraz mi v tom zapasti puka a jedna kosticka na ukazovaku mi tak jak keby trochu vybocuje (jednoducho nie je tak ako by mala byt)
A druhy problem je ze citim ked si prejdem po ramene ze to rameno je inak sformovane ako to druhe rameno (inkriminovana ruka je prava). A v tom pravom ramene aj citim ze jak keby tam daco mi vadilo do tej ruky...

Otazka ktoru som sa v prvom rade chcel opytat je to, ze ci je to mozne aby sa kvoli zlomenine lakta mohlo zdeformovat aj zapastie a aj rameno. Vlastne ze ci tym ze sa zdeformoval laket tak ci sa mohli kosti nejak zle naformovat a rastu zlym smerom alebo neviem.
Toto som sa chcel opytat. Ze ak je zlomeny laket, ci to ze mi puka v zapasti a mam inak sformovane rameno ako to druhe moze byt laket pricinou.

Vdaka velmi ak by ste poradili... neviem si s tym rady ci to je nieco ine alebo ci to moze byt od toho ze ten laket bol zlomeny v obdobi ked este kosti rastu a boli vychylene z njakeho ich spravneho rozpolozenia