Na čo slúži ruženec? Pomôže pri zachovaní zdravia?

pandorica

Práve tí, čo sa Písmom najviac oháňajú, zvyknú mať prečítanú akurát detskú Bibliu, preto sa potom ľahšie ztotožnia s katolíckymi dogmami a klamstvami.Veď ako málo z nich vie, kto v skutočnosti ich Bohom vnuknutú Bibliu dal napísať.Kto z nich vie kedy vlastne vznikli evanjeliá...a ako je to vlastne s tým narodením Ježiša na Vianoce?

phoe

Fleur a čo je to hriech? To čo ti povie pán farár že je hriech ? A ked sa kresťania modlili k bohu za víťazstvo vo vojne a smrť nepriateľa, to bolo ok ? Kde ostala láska k blížnemu ? Cirkev povie, že je hriech chodiť v minisukni, tak teraz su vsetky baby hriesnice a babky na priedomí budú na nich pluť. Jo, cirkev svätá. Keby sa Ježiš fakt vrátil, tak vyčistia chrámy. Vypáli ich a postaví nové. Zo slamy.

pandorica

Hovoríte o Bohu, ale o ktorom? Islamskom, katolíckom, budhistickom, hinduistických bohoch,rímskych, gréckych, egyptských?Ktorý je potom teda vlastne ten pravý?

Prezývka55

Fleur-de-lis a ked ma niekto pismo nastudovane a pozna ho lepsie ako krestan a prave vdaka tomu este lepsie pochopil kolko nepresnosti a chyb to pismo obsahuje? Co potom?

Žužova

Cirkev je len obyčajná sekta ako každá iná... nehovorím,je pekné v niečo veriť, mať niečo čo človeku dodá silu a nádej... Ok beriem, ale zase netreba to prehánať ..Minule som išla v buse a pri mne sedela stará paní ktorá sa prežehnala pri každej kaplnke a kostolíku okolo ktorého sme prešli..No naozaj mi bolo smiešno vtedy ,mala som chuť sa jej spýtať či už ju nebolí ruka .. Fakt niekedy je to strašné :D

Fleur-de-lis

máš voči mne predsudok lebo som kresťan. Vôbec nevieš čítať s porozumením čo píšem, lebo vidíš len to svoje, že som pokrytec, ktorý sa tvári, že žije dokonale a pritom netoleruje a nenávidí ľudí.
Nenávidím hriech, ale nie človeka čo ho koná. To je rozdiel. Ale neviem či to vieš pochopiť.
A áno, už som to písala, Cirkev má problémy už dlho. Ale ty vidíš len to. Nevidíš čo všetko dobré sa v nej deje. Si zameraná na to jedno a odsudzuješ všetkých kresťanov.
A ostatné nepochopíš bez poznania Písma. Zbytočne ti na to budem odpovedať.
Ja nikoho nenútim zdieľať môj názor, ani teba neodsudzujem. Aj keď tomu asi neveríš, lebo zrejme ťa nenávidím lebo som netolerantná.
Mám normálne aj neveriacich priateľov, vážim si ich rovnako ako ostatných.
Tak prajem pekný večer, ja tu končím, môžte si podávať nejakého ďalšieho hrozného človeka. Idem asi do tej Číny lebo tu očividne človek čo žije v Európe nemôže byť pravým kresťanom.

phoe

Kde tam vidíš predsudky? Pozri na ruz. , to je typický kresťanský fanatik. Minule som čítala nejaké vyjadrenia, že kto počúva techno, rock a metal, je rovno zrelý do pekla, lebo to je dielo Satana. Jediný muž z cirkvi na Slovensku, ktorý sa choval ako pravý krestan, Bezák, bol bez vysvetlenia vykopnuty. Cirkev je prehnita skrz naskrz. Dalo by sa pokračovať do nekonečna. Gayov treba prevychovať, kondomy su vražda, chudoba a desať hladných krkov bez vzdelania su ale ok. Voľte iba KDH, inak nepôjdete do neba. A tak ďalej .