MHD pokuta v Košiciach odvolanie? Mam právo?

Príspevok v téme: MHD pokuta v Košiciach odvolanie? Mam právo?
nkde

Ahojte.

Dnes sa mi stala neprijemna vec so spoluziackou.

Obe sme nastupili do elektricky a hned som sla k pristroju zakupit nam obom listok mne moj vzalo a jej som zvolila 30m. a potvrdila no v tom mi to zmyslo a ja kedze niesom z KE a kupujem listok iba sebe tak som myslela ze to je vybavene a potvrdene.

Lenze v tom prisli revizori a oznamili nam ze listok je len 1... V tom ma chytila panika a nevedela som co robit .. Myslite si ze mam narok na odvolanie ?

Co si o tom myslite ? V zivote som pokutu nedostala a vzdy si kupujem listok :(

_meno

Ahojte

Ja si myslim ze rozculovat sa nad tym ako tu funguju (aj) hromadne dopravy je fakt strata casu.
Sam som zaplatil nezakonnu pokutu co si napisali na kusok papiera revizori, ktory sa preukazovali medajlonom.
Samozrejme volali policiu a ti ich poslali do ze nebudu mrhat prostriedkami na revizorov.
Bol som zvadavy na zaklade akych podkladov budu vyhotovovat celu situaciu a nejedna sa o nic konkretne, je to ustna dohoda toho co sa stalo.

Nemyslim ale ze MHD je cierny peter ... skor klasicka karta zo slovenskeho balicka.
Je to tu bordel hnoj hlupost chudoba chamtivost....je mi luto ze na mnoho mladych (nkde :-) dopadaju dosledky minulosti a ti hladaju pracu, vztahy, byvanie ..... totizto nevidia ake to tu je - stat poznaju len z rozovych rozpravok zo skol a rodicov....v skutocnosti sme ale nielen pozadu .. ale my dozadu aj smerujeme :-(

Zhasnut a odist :-)

0vecka

2 bdrr bohuzial tu plati uplna svojvola. Mne davali papier asi pred 5timi rokmi... Inak radsej si tam zajdi lebo ti dojde nieco so sudu a budes platit viac.

bdrr

Ano, udaje si zapisali ale mne nic nedali...v prepravnom poriadku som cital, ze je povinny vystavit nejake potvrdenie o pokute ale nic mi nedali.

0vecka

pokuty sa za nejakzch okolnosti mohli odpustit neviem ako je to dnes ale tiez poznam jedneho experta ktory spisal ziadost a odpustili mu. Jeho elektricenka vyprsala asi 5minut pred kontrolou.

inak prezyvka55 preco sisi nenechal zavolat policiu vsak si bol v prave. Ale ak sisi ho neuplatnil tak je to tvoja chyba.

2 kgdfgb a co ze bola slecna neochotna.. napisat pisomnu ziadost o preriesenie situacie a napisat cas kedy si tam bola a ze ti to ta mila pani odmietla vybavit.

bdrr

Cize revizor musi vzdy dat papier, kde je napisane ze mam zaplatit pokutu? ci sa nedava uz? Totiz dnes sa mi tiez stala taka vec ze som si nevsimol ze som presvihol pocet zastavok na ten 4-zastavkovy listok... ale nedali mi ziaden papier..

mhd

...a najlepsie je, ked pristroj kde nastupujem nefunguje a jak debil mam lozit a pretlacat sa davom a hladat dalsi pristroj, ktory mi listok oznaci. no hroza a des.

Prezývka55

hgdfg neni z toho podzub ked sa na to prijde v zmysle falsovania nejakej verejnej listiny?

Najlepsie vraj bolo za casu ked boli tie stikatka, tak si ludia vyrabali take do ruky ze prv stikli prazdny papierik aby zistili aka je kombinacia dierok, potom nastavili kombinaciu a dali do toho rucneho stikatka listok a schovali ho do vrecka alebo do ruky a ked prisiel revizor iba si ho vo vrecku cvakli a vybrali listok a ked neprisiel tak sa slo zadarmo.

Ale ja som nikdy necestoval zadarmo alebo na cierno, nie som socka, ale odkedy ma okradli tak som si musel nejako ukradnute vratit a neodmontujem z elektricky koleso ze beriem spat pozicane, tak som to riesil takto.