Ste aktivny v praci?

Príspevok v téme: Ste aktivny v praci?
nnn

ahojte zaujimalo by ma ci v praci robite aj nieco navyse, alebo len to co vam zadaju, ide o to ze som zacal v novej praci, je to v podstate moja prva praca na plny uvazok, pomerne rychlo ma zaucili na to co mam robit, len neviem ci mam byt akcny a pytat si aj dalsie povinnosti, na ktore by som sa musel zaucat o nieco dlhsie a ´otravovat´ pri tom kolegov, alebo mam cakat kym ma sami zacnu zaucat, viem totiz ze veduci si vsimaju samostatnost, diky za nazory

nnn

dakujem za upozornenie, ja som si to vsimol hned jak som to odoslal, len uz to neslo zmenit, gramatiku ovladam velmi dobre, bola to len nepozornost

Maoam

nnn a este mala poznamka, neber to ako utok na svoju osobu, ale ak chces karierne porast, popracuj na svojej gramatike, ok,mozno pracujes niekde, kde to nie je az tak dolezite, ale v pisomnom styku raz bude (napr. pri uchadzani sa o nove zamestnanie v inej firme atd.)

takze mnozne cislo aktivnych zamestnancov sa pise AKTIVNI

Maoam

pozri, bud to mas v sebe, alebo nemas

aktivni ludia su taki prirodzene sami od seba, je to zivotne nastavenie, ktore sa prejavuje vo vsetkych zivotnych oblastiach, su ctiziadostivi, maju priority, maju ciele

tu nejde o ziadne podlizovanie sa ci Co.

ak mas pracu, kde mas moznost karierneho postupu (hoci pomaly, ale isto) a mas NORMALNEHO sefa a ziadneho debila, ktory by tvoju aktivitu akurat tak maximalne zneuzival vratane kolegov, tak preco nie?

aktivni zamestnanci su aj ludia, ktori sa samovzdelavaju, ci vramci firmy, ked je moznost, navstevuju seminare atd., ak mas sefa, ktori ma takych ludi rad a VAZI si ich, tak sa prejav

cim viac budes vediet, tym lepsie pre teba a aj pre tvoju buducnost a ak je sef ako charakter OK, tak si to urcite vsimne a nalezite oceni

pred kolegami sa moc tym nevychvaluj, budu ti hadzat polena pod nohy a vrazat dyky do chrbta z dovodu strachu o svoj post

nnn

dakujem za nazory, chcel som len poznamenat ze nie som nejaky podlizovac co sa chce sefovi predvadzat, len mi ide o to ze uz som parkrat pocul, ze sef cloveka nezobral ked bol v skusobnej dobe a podobne preto ze si len spravil svoju zakladnu robotu a nemal zaujem sa ucit nic nove, sam od seba

0vecka

2 lilyiankaa tiez si myslim. Ale ono zalezi aj od sefa. Ak je sef dobry a v praci je moznost karierneho rastu tak to oceni a clovek ma moznosti. Ak je sef idiot tak to len zneuzije. Ja by som si tak min polroka pockal aby som vedel odhadnut jeho mentalitu.

Ale kazdopadne je dobra strategia ked clovek maka o nieco viac ako ostatni. Treba makat tak aby si to kolegovia nefsimli ale sef ano :).

lilyiankaa

ovecka, to je pravda, ale ktorý človek by si dobrovoľne šiel pýtať viac práce za rovnaký plat? tento chce byť asi aktívny, lebo je to jeho prvá práca ..ale veď on sa časom naučí :))

0vecka

2 lilyiankaa to je pravda ale on moze povedat sefovi: sefe daj mi viac roboty zmaknem viac...a tym padom mu moze sef priradit aj nieco ine alebo viac z toho co robi.

Tu zalezi na tom ci je sef fas alebo nie. Kazdopadne pytat si viac roboty je dvojsecna zbran.

lilyiankaa

ty máš v zmluve napísané, akú prácu máš vykonávať, to znamená, že ak si ja neviem administratíva, tak predsa nebudeš kafrať do práce účtovníčke, aby ťa zaučila ..na to je tam predsa ona ... aj keď ja som zažila, že keď som robila administratívu, msela som sa naučiť aj marketing a neskôr aj reklamácie a pritom za rovnaký plat + bol problém keď som chcela zvýšiť .. donútená som bola zo strany šéfa ..potom som odtiaľ sama odišla, pretože aby tri práce robila jedna osoba za stále rovnaký plat, veď to je trošku divné ....
ale mne bolo napr. teraz v novej práci povedané, že najprv budem vykonávať jednu činnosť a po čase ma zaučia aj do ďalšej s tým, že plat mi bude tým pádom zvýšený ..ak však takýto prísľub nemáš, nebuď moc aktívny

0vecka

2 winki pretoze je to ich praca?

podla mna sa zse prilisna aktivita nevyplaca. Ak si karierista tak by som ti navrhoval robit len o nieco viac ako ostatni a hlavne sa pustat do niecoho kreativneho do coho sa nikomu nechce

winki

určite si rob poriadne svoju prácu a aktivity navyše, ale len to čo máš v pracovnej náplni. Inak sa to dosť ľahko otočí voči tebe.
Inak neviem prečo by ťa mali kolegovia zaúčať do svojej práce? Veď tým pre nich predstavuješ hrozbu.