Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

neodvážnaa

prvý den za sebou... a neviem asi to nestojí ani za zmienku... nejdem sa negatívne vyjadrovať lebo to som cakala že to bude na kkt... a nebude mi to nič dávať... ale tak proste neviem uvidím čo bude, mesiac - dva tu rozhodne ostať musím lebo nemám peniaze.. ale tuším ma dneska zase prepadla depresia kedže zase budem len prežívať a vykonávať to čo mi nič duševne nedáva, a nič neznamenám, iba otrokárčím... proste neboli ku mne ani zlý, len som sa tam citila dušou neprítomna a spytovala sa seba samej o čom je život ked sa človek musí znížiť a proste len robiť 90% života, dňa, týždna to co nechce, aby mohol nejako prežiť... čo je vlastne život... bojím sa že tu zase upadnem to toho stavu čo som mala pred mesiacom, dvoma ked sa mi nechceli ani vlasy umyť, ani vstať z postele, lebo proste nič mi nedávalo zmysel a silu, a nádej že chcem žiť a nie ležať 2m pod zemou. Mne išlo o to nebyť na slovensku, nemyslieť na to že na nič nemám, dovoliť si aspon dáke cestovanie... čo vám k tomu poviem, asi to nikto nepochopí že prečo som takýto debil že to takto prežívam.. závidiím ludom co len idu do roboty, odrobia, poohovaraju kolegine, prídu domov, pofajčia so susedkou, najedia sa, idu spat.. a zase dookola ...Pochybujem že ja raz najedem životnú spokojnosť a sťastie na nejakom mieste, v prítomnosti, s tým čo mám, ako žijem... Ma to serie že clovek má všetko vo svojích rukách a i tak proste och..o ničom..prázdnota

0vecka

2 neodvážnaa prijali ta do mekaca bez toho aby ta videli alebo s tebou hovorili. Si myslis ze to bola vyhra v loterii? ak by si sa snazila urco by si nasla aj nieco lepsie. Pohovor mozes mat aj v AJ.

neodvážnaa

A AKO by som robila pohovor cez telefon ked viem velky kkt po nemecky... :D ja som si nemohla vyberat..ved ani prax som nemala kde nadobudnut na sk kedže ma nikam neprijali...

0vecka

2 neodvážnaa a sak ja som to nemyslel nijako zle. Akoze urcite kebyze si sa snazila a skusala posielala CVcka a mala pohovory po telefone tak by si nasla nieco lepsie ale podla mna je to aj tak jedno. Ak sa ti bude v nemecku pacit tak tak po roku si najdes nieco lepsie. Akoze nijako zle to myslene nebolo. len to bola odpoved na otazku ze preco prave do Mekaca. TAk preto lebo to bolo najjednoduchsie riesenie a to ze si preto pomaly ani nemusela pohnut prstom sa casto nestava takze je logicke ze si to zobrala.

neodvážnaa

OVECKA...prečo taký ironický ton... na slovensku som bola 9 mesiacov bez roboty nič som nenašla... tak som išla semka a riskla som to...

neodvážnaa

a co som mala robit? nic som nenasla také v nemecku toto som vedela vybavit cez kamošku, cez agenturu som nechcela ist lebo som nenasla nic normálne. A mohla som ist do anglicka jedine do text. skladu ale tam bolo drahé nájomné a strava tak mi povedali že sa mi to neoplatí, že by som musela robit 12-14hod., denne.. ja po nemecky neviem a tu som sa kus ucila a šef ma prijal do mekáču..tak čo také iné v nemecku pre pristahovalcov sa dá robiť ???... lebo sa to kadejako komplikovali kym som vybavila poitenie, bank. ucet, a pod. potom podpis zmluvy sa posunul o dva dni nebol tam šef... a vo stvtok zacinam preto lebo vtedy aj kamoška aby sme boli spolu....

0vecka

inaq nejako nechapem ze si tam uz tyzden ale nastupit mas az v piatok teda o dva tyzden neskor... Ono vecsinou sa to robi tak ze prides o dva tri pracovne dni skor aby si sa aklimatizovala a vybavila si vsetko nalezitosti.