Trend mladých bývať doma - váš názor

Príspevok v téme: Trend mladých bývať doma - váš názor
Cukrikova

Obaja s priatelom mame 25 rokov. Skoncili sme VS, ja pracujem, priatel si pomaly rozbieha tiez karieru. Nase zarobky su dost nizke, respektive vyzijeme z toho, ale neodlozime si takmer nic bokom. Chodime spolu 4 roky, pocas toho obdobia sme sa videli najma cez vikendy, priatel totiz dochadzal za skolou do ineho mesta. V pohode sme to zvladli, ale dalsie roky tak zit uz nechcem. 4 roky mi stacilo....myslim, ze je cas, kedy by som tuzila po spolocnom byvani. Priatel vsak o tom nechce ani pocut. Chce aby sme byvali doma az kym nebudeme mat dostatok penazi na kupu niecoho vlastneho (odmieta platit niekomu cudziemu podnajom). Priatel, aj jeho mama ma presviedcaju o tom, ze teraz je taky trend, ze mladi ludia byvaju doma a ze to caka aj nas. Okej, trend netrend, chapem, ze ekonomicka a socialna situacia brani mladym v osamostatneni sa, ale poviem vam, co mi vadi na byvani doma. Ze sa tiesnime bud u neho alebo u mna v izbe a za zadkom mame vecne jeho alebo moju mamu ako nam nosia jedlo. Moja mama je taka, ze ma necha doma varit, ale priatelova nam pripravuje vsetko od ranajok, obeda az po veceru. A nenecha mna absolutne u nich nic pripravit.
Kym ja doma upratujem, nakupujem jedlo, periem, prispievam na ucty a robim si sama jedlo, priatel vyuziva pohodlie mamineho servisu a nema zaujem sa toho vzdat. Vsetko to skryva za to, ze z domu odist nemoze, lebo nemame peniaze na vlastne byvanie. Pritom doma nic nepomoze, nepohne absolutne prstom, len vyuziva to pohodlie doma......Bojim sa, ze takeho chlapa nechcem. Nechcem ani taku buducnost, nepaci sa mi cely tento trend, zaroven neviem ako proti nemu bojovat. Chceme odist do zahranicia o rok, dva, ale dovtedy budeme na hromadke u neho, alebo u mna a za zadkom mat maminky. Ak ma niekto k tomu nejaky nazor, vyjadrite sa prosim. Ak niekto nieco podobne preziva, dajte tiez svoj nazor. Dakujem

Cukrikova

fero a to mame teraz do 50tky byvat doma? Tak isto nechcem vyhadzovat peniaze len tak do luftu, lenze ten moj si nechce so mnou ani len hypoteku vziat. A myslis, ze ked byvam doma, tak usetrim? ved platim na polovicu s mamou ucty, platim nakupy na cely tyzden, kupujem pracie prasky, kupujem si sama oblecenie, nesedim doma cele dni, takze chodim aj vonku, mam svoje zaluby, konicky...Kym priatel ma vsetko doma zdarma, neplati absolutne za nic, kolko raz ked idem k nemu spat, automaticky si kupim veceru, lebo mi je blbe od nich brat. Takze takto by som rovnako minala aj na svoj podnajom, kde by sme apson spolu byvali. Hovori, ze nas vztah je prenho vsetko, ale pomaly nam taha na 5 spolocny rok a neposunuli sme sa ani o milimeter.

fero11111

fiha ta co take neinteligente som ti povedal?:) sak si na hlavu padla ked mas co jest kde byvat a ty chces minat peniaze ktore vlastne ani poriadne nemate niekam kde ani sama netusis jak to dopadne :)

sak si naspor na podnajom na 3 mesiace vyskusaj ho aky j v pratani v inych veciach zistis ze hovno robi a aj tak ho opustis ked uz tu pises ako ho nechces

Cukrikova

no...cakala som, ze budu odpovedat aj inteligenti...Nemozeme odist, ked nam do urciteho obdobia platia zmluvy...
Ide o to, ze ten najom by sme spolu v pohode potiahli, len jemu sa nechcu vzdat servisu co ma doma
Boze, na co ti to ja vysvetlujem :D :D