Predlzena rodicovska, maly je chorlavy

Príspevok v téme: Predlzena rodicovska, maly je chorlavy
klariqa

dorby den, chcem sa niekoho opytat kto sa v tom vyzna. Syn ma 4 roky, chodi do skolky, ale vemi casto je chory,casto sme doma z laringitidou a teda pre mna je pomaly nemozne sa zamestnat, lebo aj ked potiahne dlhsiu snuru zdravia potom ochorie a zase je to liecba minimalne na tyzden. Preto rozmyslam nad predlzenie rodicovskej dovolenky, len neviem, ci takato diagnoza im bude stacit a o vsetko potrebujem preto, aby som sa o to mohla pokusit. Ine riesenie uz ani nevidim, peniaze potrebujeme. A este ci sa viem popritom zamestnat na nejaky skrateny uvazok, lebo 200 eur je teda dost malo a na ten cas ak bude maly ok ho dat do skolky?

Lulu2011

Nika ja som si vtedy vsetko zistovala akurat sa zmenil zakon bolo to aj na internete aj na urade este predo mnou telefonovali, ze pracovat sa da :) mozno sa za rok nieco zmeniko, ale vtedy to mozne bolo ja sa vtom dost vyznam kedze som si tym presla, dokonca ked je dietatu lepsie moze ist aj do skolky, tie peniaze su na to, aby to pokrylo aspon ciastocne naklady jed matka musi ostat doma snimplus lieky

ni-ka

lulu-kedze tvoj maly je astmatik,alergik a ma dokonca aj znizenu imunitu tak je jasne ze ti uznali dlhodobo nepriaznivy stav a predlzenu RD...
a pracovat popri RD sa da ale nie popri predlzenej RD

Lulu2011

Ahoj, ja som bola na predlzenej rodicovskej, ale tak moj maly ked ochorel mal silne zapaly priedusiek a boli sme v nemocnici, tyzden v skolke, mesiac, dva doma, tiez som nemohla pracovat, v nemocnici mu zistili znizenu imunitu, alergie, astmu, bez problemov mi uznali rodicak, ked bol zdravy isiel do skolky momentalne sa da brigadovat aj pracovat aj popri rd

klariqa

nie, nikto okrem mamky mi nema ako pomoct...latam , platam ako mozem , len som hladala nejake ine dlhodobejsie vychodisko...obcasne brigady pre mna niesu riesenim, zarobim tam mozno na jednu veceru. ach no, vdaka za odpovede, hadam sa nieco pritrafi :)

ni-ka

to ti verim,aj moja sestra je sama s malym...ale jej pomaha mama-uz je na dochodku...
a keby ste to riesili ze ked si v skusobnej ostane s malym doma mamina a ty az po skusobke?alebo nemas nejaku susedku co by ti nanho dohliadla?
nezavidim ti,nemas to veru lahke:(
a nejaka obcasna praca cez pracovnu agenturu?ze by si si aspon nieco privyrobila?

klariqa

ano je mi jasne, ze deti rastu s chorobami, ibaze ja som rozvedena slobodna matka a samozrejme, ze babka je ochotna sem tam pomoct, ale tiez este preacuje, takze sa spoliehat na nu nemozem...kdekolvek zacnem pracovat a potom zavolam ze musim zase ostat doma s malym tak koncim este v skusobnej dobe..viem ze zapaly priedusiek niesu nic strasne, ale mne to strasne komplikuje zivot a som teda bez muza takze sa musim 2x tak obracat.

ni-ka

vies u deti je normalne ze su kazdy mesiac chore,to by potom mali predlzenu RD vsetci...
a nemas nejaku moznost kto bude s malym doma?-babku,susedku,sestru,kamaratku...?