Outsider?

Príspevok v téme: Outsider?
amy28

Chcela by som len vediet nazor co si o tom myslite...
Zijem vo Francuzsku s manzelom, ale manzel nie je Slovak.
Nasla som si tu par kamaratiek, (francuzsky) su v pohode, aj mi dost pomohli ked som nieco potrebovala, ale ide o to, ze ked sme vsetky spolu tak so mnou ani nekomunikuju...iba ked som s nimi individualne...po francuzsky sa este len ucim...nakolko tu zijem len kratko...
ale neviem co si mam uz o nich mysliet, myslela som si ze su to kamosky, ale citim sa fakt jak taky outsider medzi nimi...
Neviem ci uz to fakt robia narocky alebo nie...

amy28

Ano manzel je francuz...
Ved ja viem, ze ta mentalita je ina..ja to vsetko chapem, ale ked sme vsetky spolu ani jednu netrkne, sa so mnou porozpravat...pritom oni po anglicky vedia so mnou komunikovat...ja po francuzsky este nie...je mi z toho fakt smutno, bohuzial slovenky tu v okoli nie su...
Jedine co nas spaja su deti...mam totizto 2 krasne dievcata, ale chybaju mi nejake kamosky..s kym si mozem obcas kecnut...rodinu tu nemam, teda manzelova byva na blizku, ale aj to tiez, ked som s nimi a sedime za jednym stolom, tak nevidim ziadne naznaky komunikacie, ani pochopenia...chcela som sem ist s manzelom, aby sme boli blizsie jeho rodine, tesila som sa, ale niekedy mam pocit, ze som asi nespravila dobre..mam pocit, ze nikto ma tu nevie pochopit...

TinaM

amy, je tam jazykova bariera, ktora ale rychlo pominie. Pises, ze si tam len kratko, daj tomu cas. A dalsia dolezita vec-kulturne rozdiely. Nech si kazdy vravi co chce, mentalita ludi v roznych krajinach sa lisi. Musis sa najprv otukat, zistit, ako tam veci a vztahy funguju. Bud rada, ze mas aspon nejake kamaratky, ze ta podrzali, ked si potrebovala. Podla mna sa to casom spravi :) Manzel je francuz?