Veľký psychický problém

Príspevok v téme: Veľký psychický problém
rachel25

Dobry den, po dlhej dobe som sa rozhodla zvverit sa s mojim problemom a mozno poiadat niekoho o vysvetelnie preco prave ja, resp. mozno potvrdit/vyvratit to, co som si precitala v knihach a clankoch. Je tazke hovorit o problemoch, ale toto prinieslo odhodlanie najst odpoved na moju otazku. Dlhe roky som mala problemy s "vkladanim" palca do ust (nechcem pouzit to bezne slovo, lebo mam z toho traumu a stale v mysli vysmech- ide presne o to ako to robia male deti)- ked tak idem po ulici vsimam si, ze nie som asi jedina, lebo deformacie na zuboch maju aj ini ludia. ale chcela by som sa spytat- takto som existovala po nociach a vo velmi tazkych situaciach ked som bola sama pomaly do veku 20. rokov. v odbornej literature som nasla, ze prsty v ústach vyjadrujú neistotu a túžbu po pocite bezpečia.Je to skutocne tak? Cele to vraj u mna zacalo uz v ranom detstve, ked otec si rad bezne vypil, boli na dennom poriadku hadky, bitky, osocovanie, krik a ja som to velmi tazko znasala so slzami a pod., dokonca sa mi casom zacali od 1. rocnika potit ruky. chcela by som sa spytat- je prave toto cmulanie, kt. som sa roky nemohla zbavit aj ked som velmi chcela (no okolie to vnimalo inak), skutocne psychologickym znakom pocitu neistoty ci nejakym utociskom? Este dodnes trpim tym, ze bezne ludia ked spominaju na detstvo vytahuju ako som chodila a cmulala palec, co ma neskutocne PONIZUJE! :( Preco sa na to pytam?- rada by som nasla odpoved na to ci islo skutocne o moju hlupost/pasivitu/malu snahu alebo ci tato psychoza mohla vzniknut takymto negativnym vplyvom z detstva. DAKUJEM ZA ODPOVED

rachel25

nie nenavstevujem, lebo neviem ci to ma este nejaky dopad ...ked sa o tom nebavime alebo nespominame, som fajn....len niekedy,ked si na to spomeniem mam normalne strach kedy kto to zas vytiahne ako temu, ze ako sa snazili ma od toho odnaucit...dokonca mam aj taku fotku ...:( ale mozno to bola moja vina skutocne...mozno som mala s tym prestat z dna na den...ale neviem preco aj ked som chcela, nedalo sa skor...

MultiLevel

Samozrejme, ze to vzniklo v detstve! Nejde absolutne o tvoju hlupost! Zda sa mi, ze ludia okolo teba to nesmierne podcenuju, ak casto spominaju tento tvoj problem...Oni asi naozaj nechapu, co za tym vsetkym je...
Navstevujes psychologa?