Pes si stale oblizuje labky

Príspevok v téme: Pes si stale oblizuje labky
TinaM

Zdravim Vas. Nas rocny jazvecik si v poslednej dobe stale oblizuje labky, hryzka si do nich, urcite to predtym nerobil (aspon nie stale). Zacal si aj vytrhavat chlpy z chvosta-ale nie v okoli konecnika, ale z konca chvosta. Boli sme u veterinara, dali sme mu odcervovacku, vytlacil mu analne zlazy, povedal, ze vyzera v poriadku. Zaroven zacal smrdiet. Ano, kazdy pes smrdi, su to psy, ale predtym to nebolo take vyrazne. Pachne mu aj z papulky. Neviem, ci je to tym, ze uz to nie je stena, ale pomaly dospely pes. Krmivo sme nezmenili, stale zerie to iste a ja uz naozaj neviem, co s nim. Inak nevyzera chory, papa, beha, je stastny, ale tieto "priznaky" sa mi nepozdavaju. Niekto nejake rady, skusenosti? Dakujem

salii

bývam asi v najhoršom vchode kde chovajú psov som z toho už na nervy všade vnútri mám psie chlpy a veľmi mi to vadí neviem čo mám robiť....sú ľudia ktorý vôbec nepochopia že to je jed každý chlp obsahuje,,kyanovodík,,poradte mi čo mám robiť...........

TinaM

:D obmedzovanie ludskej slobody pri pisani na pc poznam velmi dobre aj ja. Nas jazvecik mi dokonca minule aj prepisal par riadkov vo worde :D

Inak dakujem za rady. Neviem, co sa stalo, ale prestal s tym. Myslim, ze vybehu ma dost, chodievame s nim von 3-4x denne (z toho hodina a pol vecer sme s partiou psickarov, kde sa fakt vyblbne) a cez vikendy vzdy niekam ideme (prechadzky, les a pod.)

Snad sa mu to uz nevrati.

MICOska

Existuje jedna psychicka porucha u zvierat, vyskytuje sa to aj u psov, ked trpia nedostatkom vybehu,nudou... vtedy si kúšu labky od nervozity,kúšu chvost a keď to viac prepukne majú sklon k sebapoškodzovaniu....môže to byť aj toto,môže to byť aj niečo iné, ako bolo už nižšie napísané,napr. alergia,skús zmeniť iné granule napr.,alebo ich vysaď na chvilu, treba dať urobiť tie krvne testy, ak sa nič také nepotvrdí, môže to byť aj porucha správania..a zemiaky psíkovia nemôžu....píšem ťažko na klávesnici,lebo moja ratlíčka mi práve zaspala na ruke a ani sa neunúva pohnúť sa ;-)

DomiWEST

Ahoj, náš psík si tiež olizuje labky. Je to westík a podľa mňa je to nejakým spôsobom obsesia, labky si oblizuje po jedle, alebo len tak, keď leží, začne olizovať labky, koberec, niekedy nám olizuje po jedle sklenený stôl. Každopádne som si istá, že ho nič nebolí, len jednoducho sa nudí, alebo ho to akýmsi spôsobom zabáva, či ukľudňuje. A zemiaky svojmu psovi v žiadnom prípade nedávaj, ako tu bolo písané. Sú pre neho jedovaté a nevhodné rovnako ako čokoláda.

wanda...

ešte ma napadlo, či sa psík nenudí. vtedy sa zvyknú takto sami zabaviť...skúste keď si bude lízať labky sa mu nejak povenovať, hrať sa s ním, maznať a pod..proste odviezť pozornosť inde..

TinaM

Aby som nevyznela ako totalna truba, samozrejme, ze mu obcas varime, najma kym bol este stena, ale aj teraz, je to len rocny pes. Okrem granul dostava ryzu, zaludky alebo srdcia, tvaroh, vajicko, vlocky, miluje mrkvu aj inu zeleninu...Len si neviem predstavit, ze by bol len na varenej strave. Neviem, na co by mohol mat alergiu, ked sme nic nezmenili, ani granule, neje nic ine, co by predtym nejedol a tieto problemy ma cca. mesiac. Ono to nie je tragicke, ale mazdy den si labky lize, co predtym nerobil. No, skusime dat vysetrit krv. Chodime s nim na veterinarnu kliniku, je tam viacero lekarov, tak skusime ist k inemu, ako sme boli naposledy. Dakujem vam za vase rady.

Deria

Nasa fenka bola tazko chora, ked si stale lizala labky. To vsak neznamena, ze aj tvoj musi byt tazko chory. Psik si nadmerne lize labky vtedy, ak s nim nie je nieco v poriadku. Najcastejsie to byva alergia. (Ale moze to byt aj nieco ine.)Na co je alergicky sa nemusi zistit hned. Pises, ze by si mu nevarila. Ale tak by si mohla otestovat, ci nie je alergicky na granule ako take. Niekedy sa alergia zistuje vylucovacou metodou. Ved mu nemusis varit denne, ked nestihas, mozes mu naporcovat a zamrazit. Ked budete mat na obed ryzu, das mu k jeho porcii trochu z nej, ale prv, nez ju osolis. Vzdy mu mozes pridat bud trochu zemiakov, ci cestovinu, proste to, co vy jete, len nesolene a nekorenene. Vôbec to nie je taka velka robota. Ja varim nasim psom uz roky a to im striedam a pridavam postruhanu zeleninu (mrkva, uhorka, cukina, dyna, paprika, to co prave mam) Mozno by si to mala aspon skusit, ci mu tie problemy neprejdu. A paralerne by som mu urcite dala vysetrit krv.

LILIII

No tazko radit ,mozno to bude nieco co napisala ebi777 ,ale kazdopadne zabehni este k veterinarovi a odporucam ist na navstevu k inemu veter. mozno urci diagnozu presnejsie

TinaM

to nie, len chlpy na chvoste si trosku preriedil (dlhosrste jazveciky maju na chvoste taku peknu dlhu zastavku a on ju ma trosku riedku), labky si stale oblizuje, ako keby si ich cistil, ale nie je to take, ze by si ich do krvi hryzol.