Zdravotne poistenie za rok 2012 - poradte

Príspevok v téme: Zdravotne poistenie za rok 2012 - poradte
Adulka

Ahojte,
chcem sa opytat, tyka sa to roku 2012
kamarat bol zamestnany od 1.1.2012 do konca maja 2012 na normalnu pracovnu zmluvu, sucasne pracoval aj na dohodu cely rok 2012 od januara do decembra v inej firme. Cize ako zamestnancovi mu zamestnavatel odvadzal do zdravotnej poistovne odvody od 1.januara do konca maja, hned nato ako dostal vypoved, bol ale stale brigadnik na dohodu v inej firme a teda samoplatitel od 1.6.2012 do konca roka. Za toto obdobie si platil zdravotnu sam ako samoplatitel. Tyka sa to roku 2012 !!!!, ked este dohodarom odvody neplatili. Prisiel mu ale nedoplatok za r.2012 zo zdravotnej 280 eur a ja sa pytam, za co to moze byt, ked od januara do maja mu platil zdravotnu zamestnavatel a hned na to si platil sam do konca roka. cize podla mna tam nemoze mat nedoplatok, tiez som bola brigadnik aj zamestnana a viem, ze ako brigadnik som si musela platit ZP sama a ziadny iny nedoplatok som namala, ja mam stale pocit, ze ci mu ten zamestnavatel naozaj platil. Ved z dohod sa odvody v roku 2012 neplatili, to plati az od 1.1.2013..Za co moze byt ten nedoplatok ? poradte, dakujem za kazdu radu ..

kablica

V prvom rade sa on musi informovat v ZP, tu to nikto nevyriesi. Musi tam ist osobne a zistit si to, chybu mozu mat aj oni v systeme. Zobrat vsetky doklady a hybaj do poistovne.