Iba na mlieku !?!

GoFruit

Zelene listy ako pupava zihlava spenat rimsky salat a ine salaty redkovkove listy kelove listy tie su velmi chutne.
Bielkoviny su dalsou vecou okolo ktorej sa siria uzasne klamlive myty. Vobec ich nie je potrebne tolko co hlasia predstavitelia mliekarenskehi priemyslu a doktori a neviem kto. V materskom mlieku ich je okolo 1 az 2%. Vies si to predstavit? A dieta ked je kojene rastie najviac a najrychlejsie v svojom zivote. Ovocie ma presne tolko bielkovin ako materske mlieko. Dokonca aj viac. My dospeli co uz nerastieme, nepotrebujeme uz duplovane viac bielkovin. Ale ak niekto ma pocit ze potrebuje (inac nadbytok bielkovin zatazuje dost oblicky) tak prave ta zelenina a hlavne zelene listy ich dodaju. Spenat a zihlava maju asi 40 a viac percent bielkovin. Takisto brokolica ich ma vela.

sweater.

ak sa smiem pridat, phoe davaj si bacha, ak clovek razom, nepripraveny skoci rovno na raw veganstvo prip. frutarianstvo, moze si privodit tazke zdravotne problemy, ako aj ludia ktory sa stravuju konvencne, ich strava je velmi obmedzena (opak pestrej) cize uz aj tak telo neprijima dost zivin a niesu zdravy, a tym ze sa rozhodnu vynechat maso resp. vsetky zivocnicne produkty, a nic do jedalnicka nepridaju, telo je uz uplne zufale lebo uz nema ozaj ani to malo odkial cerpat a potom rapidne chudnu a chorlaveju. kvoli nim sa o vegetarianskom/veganskom type stravy siria bludy... a otazka na go fruit, ty ani nejes lusteniny(namacane/nevarene), orechy, semiacka, nic? len cisto ovocie a zelenina?

GoFruit

Phoe ja odstavujem zelene listy s mrkvou a uhorkou ktora obsahuje super vela draslika ktoreho mate vsetci na beznej strave nedostatok okrem inych ako horcik a jod...
Zovocia odstavujem pomarance do smothie alebo len tak a grepy a granatove jablka.
V obchode vsetko co predavaju ako stavy je pasterizovane pripadne z dakych koncentratov - to je bez hodnoty pre mna ako vyznavaca zivej stravy. Jasne mas tam daky pridany vit C ale ten museli nasledne po pasterizacii ktora ho znicila pridat hehe

GoFruit

Ked tuto stravu robis spravne neexistuje ze budes chora podvyzivena alebo budes mat daku vyraznu podvahu. Tuto stravu je dobre robit ked si presvedcena o tom ze zivot ti da zivot teda ziva strava plna enzymov ti da vsetko co potrebujes pre dokonale zdravie a krasu. Je dobre si to predtym nastudovat. Pretoze o tejto strave koluje strasne vela mytov a hluposti. Pretoze nie je bezna a nie stw na tozzvyknuti - da sa preto lahko pochybit. Treba ale zmenit svoje presvedcenia o tom ze ti neda dost zivin alebo z nej schudnes na vyzlu.
Preto treba jest 3 krat denne velke ovocne prip aj zeleninovu porciu. A hlavne zaradit zelene listy do smoothie. Tie obsahuju uzasne ziviny a bez nich aspon parkrat do tyzdna resp. mesiaca to nemusi ist dobre. Ovocie ma vitaminy a enzymy. Ale mineraly ako vapnik su hlavne v listoch.

phoe

V poho..a tie zeleninové a ovocné šťavy si len vyrabas alebo aj kupujes ? Ja by som si rada sem tam kúpila len mám pocit že v obchodoch nič slušné a kvalitné nie je, a za tie premrstene ceny kupovať ked neviem aká je kvalita nechcem. Vieš o nejakej spolahlivej značke ?